40 rokov: je možné tento dátum osláviť alebo nie

Určite ste už počuli o zákaze osláv 40 rokov.Aký je dôvod tohto znaku a koľko je odôvodnený?Je nemožné alebo stále možné zvolať hostí a osláviť ich štyridsiate výročie?Navrhujem nájsť odpovede na tieto otázky v nasledujúcom materiáli.Zameriavame sa na ženy.

Prečo nemôžete oslavovať 40 rokov?

Medzi ľuďmi sa zhromaždilo veľa dôvodov a budú akceptované.Pozrime sa ďalej na sedem najpopulárnejších z nich.Prečo teda ženy neslávia 40 rokov?

Dôvod 1: Biblický

V domácich krajinách sa často obracajú na Bibliu, aby sa pokúsili pochopiť, prečo nemožno oslavovať 40 rokov.Večná kniha má veľmi negatívnu chronológiu, pokiaľ ide o počet štyridsať, a to:

  • Ježiš Kristus strávil 40 dní na púšti, kde sa ho Satan pokúšal pokušiť.
  • Trvanie Veľkej povodne bolo tiež štyridsať dní.
  • Verí sa, že ľudská duša zostáva v pozemskej rovine aj po smrti 40 dní.
  • 40 rokovŽidia sa museli túlať po púšti.

Možno tiež poznamenať, že mladá matka nesmie vstúpiť do chrámu štyridsať dní, pretože sa považuje za „nečistú“.

Dôvod č. 2: Anjel strážny odchádza do dôchodku

Jedno pomerne populárne presvedčenie je, že keď človek dosiahne štyridsať rokov, človek stráca svoju anjelskú ochranu.Doslovne je anjel strážny „do dôchodku“.

Dôvod 3: Varovanie o tarotových kartách

Mnoho ľudí, ktorí sa vážne zaujímajú o ezoterizmus, zisťuje, prečo ženy a muži neslávia 40 rokov v numerológii, ako aj systém tarotových kariet.Východná mágia volá štyridsať úmrtí (presnejšie, potom nie 40, ale 4, ale 0 nehrá v tomto prípade príliš veľkú hodnotu).

Okrem toho je v tarotových kartách napísané jedno z Arcana „Smrt“ písmenom „M“.V hebrejskej abecede je to číslo, ktoré je spojené s číslom štyridsať.

Dôvod 4: Ázijská verzia

Medzi obyvateľmi východnej a strednej Ázie sú štyria krajne záporné číslo, ktoré symbolizuje zlo, nešťastie, smrť.Nemajú ani štvrté poschodie, byt, nemocnicu, televízny kanál.Tri okamžite nasledujú päť.

Dôvod 5: Lingvistická verzia

Filológovia videli v zákaze oslavovať 40 rokov osobitný listový ekvivalent.Konkrétne, číslo „štyridsať“ je tvorené dvoma slovami „rub“ a „rock“.To znamená, že táto kombinácia má rozprávať o hádke (konflikt, nečistota) a smrteľnej nevyhnutnosti.

Dôvod 6: Planetárna stupnica

Niektorí odborníci na astrológiu označujú štyridsaťročné obdobie za krízové ​​obdobie.Tvrdia to so skutočnosťou, že medzi 39 a 43 rokmi je človek „pod dohľadom“ ťažkej planéty Urán, ktorá je navyše proti tomu istému horoskopu.

Naznačené postavenie Uránu môže vyvolať neočakávané vážne zmeny života - počnúc zmenou miesta bydliska, práce a končiac výrazným prehodnotením jeho celého života, bankrotu, krízy a choroby.

Okrem toho v uvedenom období planéta Urán tiež pomáha Pluto.Tá je spojená s krízou, hádzaním, panikou a zmätenými životnými situáciami.

Dôvod 7: Pamäť predkov

Prečo by nemali mať ženy a muži 40 rokov?Takýto zákaz môže súvisieť aj s nízkou očakávanou dĺžkou života našich predkov.Napríklad vo veľmi starých časoch ľudia, ktorí žili do 40 rokov, vyzerali ako starí ľudia: prišli o zuby a vlasy, ich tváre boli pokryté vráskami a ich telá boli prekonané rôznymi patológiami.

Na jeho pripomenutie je údajne nemožné usporiadať oslavu štyridsiateho výročia.

Je možné osláviť 40 rokov: dôvody sú „pre“

V skutočnosti treba poznamenať, že nie všetky etnické skupiny považovali toto číslo za štyridsať zlé.Napríklad Slovania používali presne 40-ročný systém čísel.A okrem toho „štyridsať“ bolo kvantitatívne opatrenie.

Ale kopajme sa ešte hlbšie a obraciame sa k starším civilizáciám- staroveké Grécko a Rím.V tých dňoch sa oslavovalo štyridsiate výročie, na ktorom sa zhromažďovali všetci vaši priatelia a príbuzní.

Rimania a Gréci sa domnievali, že vo veku 40 rokov sa rozvíjala vitalita a rozum, zároveň sa však začal starnúť a nevyhnutný koniec.Ako viete, v tom čase večné vojny neumožňovali ľuďom žiť do šťastného veku.Málokto dokázal prekročiť päťdesiatročný medzník.

Dnes sa však priemerná dĺžka života človeka výrazne zvýšila.A teraz už 40 rokov nie je spojené iba s rýchlym vekom, ale naopak často znamená začiatok nového obdobia života.Aj keď nie mladý, ale zmysluplný, múdry podľa skúseností a rokov života, ale otvorený novým.Preto už nemôžete brať tak vážne, prinajmenšom verziu s ohľadom na pamäť predkov.

Ako oslavovať svoje 40. narodeniny?

V každom prípade nie je možné vylúčiť ľudský optimizmus, ako aj túžbu zaznamenať ďalší míľnik v živote racionálnymi vysvetleniami a poverami.Aby bola oslava čo najpriaznivejšia a priniesla výlučne pozitívne emócie, odporúča sa použiť tieto odporúčania:

  • zamerať sa na roky života a nie na nadchádzajúce roky;
  • vopred dohodnite s hosťami, aby vám negratulovali k 40. výročiu, ale k splneniu 39-ročného limitu;
  • tiež požiadajte všetkých prítomných, aby počas oslavy nehovorili o vašom veku;
  • zbierajú ďalejtriumf je len najbližšie prostredie;
  • ne oslavuje štyridsať rokov k vašim narodeninám, je lepšie počkať pár dní.V takom prípade zlé znamenia prestanú fungovať;
  • vyzdvihnúť ďalšiu osobitnú príležitosť v kalendári a zorganizovať tematickú párty.

Tak sme zistili, či sa oslavuje 40 rokov.Nie je možné urobiť jednoznačný záver: sú horliví obdivovatelia povier, ktorí oslávia svoje štyridsiate narodeniny pre bolesť trestu smrti.A sú ľudia, ktorí zanedbávajú vieru a plánujú sa v tento deň zabaviť.

Čo robiť - je len na vás, počúvajte svoju intuíciu a svoje srdce, nech vám povedia správne rozhodnutie.Na záver odporúčam sledovať tematické videozáznamy:

Marissa