Achát čierny: vlastnosti kameňa, ktorý vyhovuje horoskopu

Všetky čierne minerály sa považujú za kúzelné, kúzelníci a čarodejnice ich používajú vo svojich rituáloch.Mystická krása kameňa je taká atraktívna, že na prvý pohľad dokáže očariť tento zázrak prírody.Čierny achát bol považovaný za kameň kráľov a guru, čo nie je prekvapujúce.Aká je súčasná situácia, aké sú vlastnosti čierneho achátového kameňa a pre koho je vhodná?

Dcéra môjho priateľa bola plachá nerozhodná dievčina s tichým hlasom, kráčala s neviditeľnou myšou - bála sa upútať pozornosť.Po získaní amuletu s čiernym achátom už nebola rozpoznateľná: objavila sa odvaha, rozhodnosť, bojové nadšenie.Toto je účinok tohto zázračného minerálu na charakter človeka.V tomto článku vám poviem o všetkých vlastnostiach čierneho achátu, o jeho použití na magické a liečebné účely.

Obsah
 1. Opis minerálu
 2. Rozdiel od čierneho onyxu
 3. Magické vlastnosti
 4. Liečivé vlastnosti
 5. ) Komu vyhovuje
Opis nerastu

Čierny achát patrí do skupiny chalcedónov a je jednou z jeho odrôd.Vďaka svojej vrstvenej štruktúre je často zamieňaný so zirkónom, ale nie je to ten istý kameň.Výnimočnosť čierneho achátu spočíva v tom, že napriek vrstvenej štruktúre nemá pruhy charakteristické pre toto plemeno.Je to obyčajný minerál s matným leskom bez akýchkoľvek zmien v hlavnom pozadí: čierny a zamatový, akoby južná noc.Mangán dáva kameň matný povrch, ktorýzaberá leví podiel na minerálnom zložení achátu.

Poznámka!Povrch pravého čierneho achátu je vždy pokrytý škrabancami a malými trhlinami.V tom sa líši od falošných z plastu a iného materiálu.

Minerál sa ťaží na celom svete.Za najcennejšiu sa považuje kópia bez žíl a rozptýlená inou farbou.Ceny drahokamov sú veľmi vysoké, takže podvodníci to často falšujú.Aby ste nespadli na svoje triky, musíte poznať znaky skutočného kameňa.Po prvé, tento minerál je vysoko odolný a nie je možné ho kaziť akýmkoľvek spôsobom.Vznešený matný lesk majestátneho minerálu sa nedá sprostredkovať falošne, čím sa líši od rôznych napodobenín.

Na rozdiel od čierneho onyxu

Tieto kamene sú často zamieňané, pravdepodobne kvôli rovnakej čiernej farbe.Ale magické vlastnosti minerálov sú úplne odlišné, takže ich musíte vizuálne rozlíšiť.

 • Onyx má výraznú vrstvenú štruktúru.
 • Pokiaľ ide o onyx, pruhy prebiehajú presne navzájom rovnobežne, pre achát tvoria sústredné kruhy a väzby.
 • Onyx svieti so skleneným leskom, achát sa vyznačuje matným povrchom.

Rovnako ako šperky, obidva tieto kamene vyzerajú veľmi atraktívne a navonok nerozoznateľné.Ale pre magické praktiky vonkajšia podobnosť nič neznamená: energetická zložka kryštálovej mriežky je rozhodujúca.

Magické vlastnosti

Vzhľadom na svoju jedinečnú štruktúru,so zvýšenou silou a úplnou uniformitou sa čierny achát vyznačuje silnou energiou a môže ovplyvniť ľudskú energiu.Preto kúzelníci milujú minerál a často s ním uskutočňujú rituály a obrady.

V Indii sa tento kameň ťaží v posvätných Himalájach a považuje sa za talisman duchovných učiteľov (guru).Ľudia veria, že zasvätencom dáva múdrosť a odhaľuje tajné znalosti.S čiernym achátom je možné dosiahnuť osvietenie a duchovnú dokonalosť.

V Európe sa verilo, že čierny achát pomáha zbierať bohatú úrodu, takže na ňu kňazi druidského kultu namaľovali magické symboly.Roľníci pochovali kúsky minerálov na svojich poliach v nádeji, že upokojia liehoviny na plodnosť a zhromaždia dobrú úrodu obilia a zeleniny.

Poznámka!Čierny achát prebúdza psychické schopnosti.

V stredoveku dali obchodníci a cestujúci svojim manželkám čierny achát a zasnúbili sa tak, aby na nich dlho nezabudli.To bolo veril, že klenot pomáha udržiavať vernosť.Európski lekárnici odporúčali dojčiacim matkám nosiť šperky s týmto drahokamom, aby sa predišlo mastitíde a miznutiu mlieka v ich prsníkoch.

Musíte vedieť o vlastnostiach čierneho minerálu, ktorý stráca farbu, keď je vystavený slnečnému žiareniu.Je to mesačný kameň, ktorý je potrebné chrániť pred jasným slnečným svetlom.Ak iné minerály dokážu obnoviť svoju pôvodnú farbu v tmavom prostredí, potom táto vlastnosť nie je k dispozícii na achát.Preto je vo dne lepšie nosiť kameň, ale ukladať šperky aamulety sú potrebné v špeciálnom hustom prípade.

​​

Poznámka!Ak vytvoríte úzky energetický kontakt s čiernym achátom, spoľahlivo ho ochráni pred akýmkoľvek negatívom a dokonca ho vráti späť.

Do kameňa je potrebné postupovať veľmi opatrne.Nemá rada chemikálie a radšej pláva v čistej vode.Po vyčistení minerálu vodou jemne opláchnite mäkkou handričkou.Kŕmia kameň lúčmi nočnej hviezdy - Mesiaca.

Ako čistiť achát od negatívnej energie?Ak to chcete urobiť, musíte ju dať cez noc do slanej vody a ráno ju vylejte z domu.

S ktorými minerály sa čierny achát kombinuje?Tento minerál patrí do zemského prvku, preto kategoricky netoleruje kamene vzdušného prvku.Harmonizuje dobre so zástupcami vodného prvku a môže harmonizovať s niektorými kameňmi požiarneho prvku.Je vhodné zvoliť kamene, ktoré zodpovedajú ľudským prvkom, a kombinovať ich s kameňmi priateľského prvku.Že nedošlo k žiadnemu energetickému konfliktu.

Terapeutické vlastnosti

Čierna farba má schopnosť dobre absorbovať energiu, a preto sa čierny achát v liečebných postupoch používa už od staroveku.Predpokladá sa, že môže zachrániť človeka pred depresiou a myšlienkami na samovraždu a minerál tiež pomáha zbaviť sa neurózy a rôznych obsedantných stavov.

Schopnosť čierneho achátu harmonizovať emočné pozadie je neporovnateľná:

 • zmierňuje úzkosť;
 • odstraňuje neurózu;
 • normalizuje spánok;
 • odstraňuje nočné mory;
 • odstraňuje fóbie.

Na normalizáciu spánku je potrebné zavesiť kameň na hlavu postele alebo ho dať pod vankúš.

Poznámka!Predpokladá sa, že náušnice s čiernym achátom brzdia proces starnutia a predlžujú mladosť.

Zoznam chorôb, ktoré čierny achát pomáha zbaviť sa:

 • srdcových ochorení;
 • patológia obehového systému;
 • ochorenie štítnej žľazy;
 • osteochondróza, ischias, choroby kĺbov;
 • zlepšuje metabolické procesy v tele;
 • zvyšuje ochranné funkcie tela;
 • zvyšuje účinnosť.

Klenot tiež hasí ložiská zápalových procesov, odstraňuje bolesť a bojuje proti alergénom.

Ak pijete vodu naplnenú minerálom každé ráno na lačný žalúdok, môžete sa zbaviť mnohých chorôb a zvýšiť svoj energetický potenciál.Pred spaním si kúsok čierneho achátu ponorte do pohára pitnej vody a ráno po prebudení ho vypite.

Tento minerál nemá rád zlých ľudí, klamárov, ohováračov a závislých.Takým ľuďom nielenže pomôže, ale môže ho aj potrestať.Preto pri nosení čiernych achátových šperkov buďte opatrní so svojimi myšlienkami a zámermi.Aby ste sa ochránili pred temným vplyvom, úprimne požiadajte o pomoc, aby ste sa zbavili zlých myšlienok a zlých úmyslov.

Komu vyhovuje

Tento minerál je ideálne kombinovaný s energiouBýka pre tento znamenie je najsilnejším talizmanom.Jeupokojuje hnev Taurusa a pomáha mu výrazne zlepšiť jeho finančnú situáciu.Kameň je tiež vhodnýna rakovinu a rybu , kvalitatívne ich chráni pred energetickými upírmi a pomáha obnovovať spotrebovanú energiu.

Geminiklenot pomáha harmonizovať vnútorný stav a vyvážiť vnútorné rozpory. Kameň Leopomáha nasmerovať energiu do tvorivého kanála, učí sa, že je tolerantnejší a mäkší.

Strelec a Baransa kameň nezmestí, zbavuje ich šťastia a šťastia.

Pokiaľ ide o ďalšie príznaky zverokruhu, čierny achát je neutrálny: nepoškodzuje ho, nepomáha.Ak je však možné nadviazať úzke vzťahy s minerálmi, môže sa stať spoľahlivým priateľom a asistentom zástupcu akéhokoľvek znamenia zverokruhu.Nie nadarmo sa to považuje za magické a magické.