Ajna Chakra - Ako objaviť superveľmoci vo vás

Ajna Chakra je šiestym energetickým strediskom v rade, ktorého názov v sanskrte znamená „oblasť vlády“.Túto čakru predstavuje kruh farby oblohy, ktorý je orámovaný dvoma listami lotosu, ktoré znázorňujú 2 stopy.Dva centrálne okvetné lístky sú zosobnením Slnka a Mesiaca, na ktorých je vyrytých štyridsaťdeväť a päťdesiat písmen zo sanskrtskej abecedy Ham a Ksham.V strede lotosu je obrátený trojuholník, ktorý je symbolom yoni, a vo vnútornej časti sú itralings.

Umiestnenie čakry

Šieste energetické centrum sa nachádza v oblasti oblúkového kríža, v ostatnýchzdroje môžu naraziť na svoje druhé meno - „bhrumadhya“.Energetické centrum, na rozdiel od predchádzajúcich čakier, má veľmi pestrý farebný rozsah - v ňom nájdete žlté, modré a fialové odtiene, čakra z času na čas zafarbí (farba pôsobí ako symbol tvorivosti a duchovných túžob).

Socha Budhu veľmi dobre vyjadruje hmotné stelesnenie Ajny: v oblastiMedzi obočie sa tradične vkladá vzácny minerál, čo naznačuje múdrosť a zvýšenú úroveň vedomia.

V indickom náboženskom učení sú tretie osoby často znázornené rôznymi božstvami a mytologickými hrdinami.

Ako čakra ovplyvňuje telo

Šieste energetické centrum je zodpovedné za duchovný osobný rast a tiež riadi všetky fyziologické procesy, ktoré sa vyskytujú vo vnútri tela.Čakra obnovuje stav autonómneho systému, zaisťuje zdravie pečene, orgány videnia, čuch, zlepšuje stav hrebeňa a endokrinný systém je tiež pod kontrolou (zahŕňa hypofýzu s epifýzou).

Tradične sa čakra delí na 3 hlavné úrovne, v ktorých sa nachádzajú mentálne škrupiny osobnosti:

 • horná úroveň poskytuje informovanosť o sociálnych procesoch;
 • médium - pomáha odhaliť schopnosť človeka pochopiť seba a vedomú kontrolu nad formuláciou osobných úmyslov s ambíciami;
 • nižšie - umožňuje pochopiť psychiku ľudí v ich okolí s ich svetonázorom a ambíciami.

Keď človek pracuje so všetkými tromi aspektmi čakry naraz, jeho fyzická a duševná činnosť sa vyvíja aktívne, je úplne prepojený s prírodou, všetky nervové zakončenia v tele sú harmonizované, čo vytvára druh nirvány.

Géniovia vedy, ktorí sa zaoberajú štúdiom ľudských energetických centier, prišli nak záveru, že rozvinuté tretie oko poskytuje schopnosť predpovedať budúcnosť.Bude to však do veľkej miery závisieť od čistoty energetického kanála, ktorý prechádza šiestou čakrou a spája ju so všetkými predchádzajúcimi.Čím vyššia je čistota duchovného a energetického kanála u človeka, tým menej času bude trvať, kým odhalí svoje skryté mentálne schopnosti, ktoré v budúcnosti prevezmú úplnú kontrolu nad stavom tela a mysle.

Preto je v prípade silného rozvoja šiestej čakry (napríklad v psychike) osoba schopná vidieť určité energetické formácie alebo entity, ktoré sú neprístupné pre oči bežných ľudí.

​​

Ako ovplyvňuje porucha Ajna telo

Ak tretie oko nefunguje dobre, fungovanie nervového a autonómneho systému tela je výrazne narušené.Čakru uzatvárajú negatívne mentálne myšlienky, zvýšená koncentrácia na negatívne (tzv. Pesimizmus), pohľad na život so všetkými jeho udalosťami v negatívnej perspektíve.

Ak človek nemyslí na dobro a sústreďuje sa iba na negatívny údaj, tieto údaje vstupujú do jeho mysle pomocou aktívnych centier.Výsledkom je, že sa začína formovať nesprávne myslenie, čo zase spôsobuje mentálnu nespokojnosť.

Nikomu nie je žiadnym tajomstvom, že myšlienky sú tiež energiou, ktorá môže prilákať pozitívne i negatívne do nášho života.Keď človek neustále trpí negatívnymi myšlienkami, jeho endokrinný systém je neusporiadaný, čo zasevyvoláva poruchy psychiky a fyzického tela.

Aby sa predišlo takým negatívnym dôsledkom, je dôležité posilniť prácu šiestej čakry.V tomto prípade vám pomôžu rôzne meditačné praktiky, ako aj binja mantry.Keď sa vám podarí dosiahnuť úplné ponorenie sa do meditácie, abstrakt z negatívnej energie, môžete vykonávať úplnú kontrolu nad svojím vedomím a cítiť iba pozitívne emócie.Dobrým efektom je aj sledovanie špeciálnych videí, ktoré ponúkajú inovatívny vývoj energetických centier.

Šiesta čakra je neoddeliteľnou súčasťou stavby ľudského tela.Má fenomenálnu silu, ovplyvňuje mentálne a fyziologické procesy, ktoré sa vyskytujú u jednotlivca.Keď je centrum dostatočne rozvinuté, človek má imanentný duchovný potenciál a tiež sa pozerá na svet z iného uhla.

Aké sú charakteristiky čakry

 1. Ajna nesie energiu inšpirácie, duchovnosti, uvedomenia, držby a dokonalosti.
 2. Jej posvätným zvukom je slovo „AUM“.
 3. Zodpovedá notám LA.
 4. Dominantným princípom je uvedomiť si pravú podstatu bytia.
 5. Mimosmyslové schopnosti sú vnútorným aspektom.
 6. Prináša energiu intuitívnych schopností.
 7. Táto čakra nepatrí k žiadnemu z prvkov.
 8. Je sponzorovaná planétou Moon.
 9. Z pocitov ajna je nachladnutie.
 10. Čakra nemázápas podľa vône alebo chuti.
 11. Riadi fungovanie centrálneho nervového systému, ako aj hormonálnych žliaz - epifýzy a hypofýzy.
 12. Z orgánov, ktoré sa dostávajú pod vplyv ajny, je možné pomenovať mozog so všetkými jeho zložkami, centrálnym nervovým systémom, tvárou, ušami, dutinami a zrakovými orgánmi.
 13. Ak energetické centrum nefunguje dobre, začínajú sa objavovať tieto patológie: choroby očí, uší, dýchacích ciest, ako aj patológia nosa a dutín, utrpenie tváre a charakteristické bolesti hlavy a nočné mory.
 14. Z aromatických olejov táto čakra zodpovedá oleju z muškáty, levandule, rozmarínu a mäty piepornej.
 15. Na zvýšenie energie ajny by sa mali nosiť také kamene: azurity, modré aventuríny, ametysty, indigolity, labradory, lapis lazuli, zafíry, 79) sodality, sokoly a fluority.

Spôsoby otvorenia „tretieho oka“

Nie každý sa narodil s dobre rozvinutou šiestou čakrou.Ale vďaka aktivácii centra ľudia začínajú lepšie vnímať informácie, ktoré pochádzajú z iného sveta.

Existuje vynikajúca metóda aromaterapie na otvorenie tretieho oka.Aby ste to dosiahli, musíte zobrať eukalyptový olej a malé množstvo zalejte na čelo.To sa deje od centrálnej časti čela k nosu.Meditácia sa môže vykonávať v sede aj v polohe na chrbte.

Keď sa nachádzate v pohodlnej polohe, začnite sa sústreďovať na oblasťkde je čakra.Na fyzickej úrovni je dôležité cítiť nárast tlaku v tejto oblasti.Keď tlak stúpne, predstavte si, ako energia preniká hlboko do hlavy.Odtiaľ začína vychádzať blížiaci sa tok energie.Dôsledne monitorujte, ako sa dva energetické toky stretávajú a spájajú a stávajú sa jedným.

Potom začnite spievať (alebo spievať) mantru KSAM.Cítite mantru v harmónii s tlakom vo vnútri hlavy.Venujte veľkú pozornosť svojim vnútorným pocitom.S pomocou takejto meditácie budete môcť otvoriť čakru ajna a očistiť ju od nepotrebných energetických blokov.

V tomto prípade môžete nezávisle vysloviť slová mantry alebo použiť hotový zvukový záznam.V každom prípade bude pôsobenie mantry účinné.

Odporúčame tiež sledovať nasledujúce video, aby ste aktivovali energiu šiestej čakry:

Aký je potenciál uzavretej čakry

Nedostatočnépráca 6. energetického centra spôsobuje rozvoj mozgových patologických stavov, zhoršuje sa stav očí, čelné a maxilárne dutiny, horná čeľusť trpí.

V tomto prípade sa bude osoba pravidelne sťažovať na bolesti hlavy, stratu koordinácie pohybov, mdlé útoky, neschopnosť sústrediť sa na určité body.

Okrem toho Ajna kontroluje epifýzu a hypofýzu.Hypofýza funguje ako samostatné centrum, ktoré riadi rôzne funkcie.Produkuje hormóny, ktoré ovplyvňujú celé pole.ľudský život.

superveľmoci tejto čakry

Dobre fungujúca ajna dáva osobe vynikajúcu víziu, schopnosť sústrediť sa, dobrú pamäť, myslenie a pomáha ľahko nájsť riešenie pre všetkýchproblémy.Energetické centrum je zodpovedné za vedomé vnímanie okolitej reality.Toto je centrum zodpovedné za všetky mentálne schopnosti, proces asimilácie vedomostí, pamäte a vôle.

Ďalšou schopnosťou, ktorú rozvinuté tretie oko dáva osobe, je schopnosť počuť jeho intuíciu a sledovať jej hlas.Múdrosť je tiež neodmysliteľnou súčasťou ľudí s vyrovnanou ajnou.Sú schopní rozprávať o vývoji budúcich udalostí a tiež vnímajú rôzne odkazy zhora a správne ich interpretovať.

Ako sa fyzicky prejavuje otvorenie čakry

Keď začnete otvárať čakru ajna, môžete mať pocit tinnitusu.Je to preto, že začnete prijímať správy z vesmíru.Hlavnou vecou nie je zasahovať do tohto procesu.

Mnoho ľudí nazýva tento jav jasnovidectvím.Okrem toho pocit tinnitusu naznačuje, že vaše vnútorné ja sa vám snaží poslať dôležitú správu.V žiadnom prípade ho neignorujte, počúvajte svoje srdce!

Existujú tiež časté prípady, keď sa v procese otvárania 6 energetického centra začínajú fyzické patológie uší.Bohužiaľ, otvorenie tretieho oka nie je vždy spojené iba s pozitívnymi pocitmi.Z toho ešte stále existujepocit intenzívneho tlaku v oblasti, v ktorej sa nachádza čakra.Môžete sa tiež cítiť, akoby čakra prerezávala na fyzickej úrovni.

Po preštudovaní recenzií ľudí, ktorým sa podarilo otvoriť „tretie oko“ samy o sebe, budete ohromení a určite budete chcieť takúto manipuláciu vykonať sami so sebou.Koniec koncov, potom môžete ovládnuť dar jasnovidectva, začať počuť svoju intuíciu a tiež vedieť predvídať budúce udalosti alebo povedať, čo sa stalo v minulosti.

Obrázok čakry

Obrázok čakry sa nazýva yantra.Yantra pre šieste energetické centrum je modrý lotosový kvet orámovaný dvoma lístkami lotosu.

Ak sa dlho pozriete na túto yantru, môžete harmonizovať energetické toky čakry Ajna.Pomáha tiež vyčistiť celý energetický systém tela z rôznych blokád.Človek začína aktívny duchovný rast.

Je dôležité, aby každý človek zlepšil prácu čakry ajna, pretože hrá obrovskú úlohu vo všeobecnom energetickom stave človeka.Šiesta čakra má veľmi silný vplyv na mentálne a fyzické schopnosti ľudského tela.Po otvorení čakry Ajna sa naučíte lepšie porozumieť sebe, budete zreteľne počuť hlas svojej intuície, ktorá pomôže urobiť správne rozhodnutia v bludisku života.