Aká mágia je neoddeliteľnou súčasťou kamenného kremeňa

Kremeň je najbohatším minerálom na planéte Zem.Nachádza sa v rôznych farebných variáciách a je schopný vytvárať kryštály rôznych veľkostí.Kameň má okrem svojich úžasných prírodných charakteristík aj pôsobivé magické a liečivé vlastnosti, o ktorých sa budeme podrobnejšie zaoberať neskôr v tomto materiáli.

Všeobecné informácie o minerálnom kremene

Väčšinu minerálu predstavujú tuhé zrnité hmoty.ktoré majú plemeno mliečnej bielej farby alebo jednotlivé zrná.

Kremeň svojimi chemickými vlastnosťami pôsobí ako oxid kremičitý, ktorý obsahuje aj hliník a železo.Kameň má zvýšenú tvrdosť, v tejto vlastnosti je na druhom mieste len korundu, diamant a topaz.Čistý kremeň (skalný kryštál) sa vyznačuje vysokým stupňom tepelnej vodivosti, takže je na dotyk chladný.

Tento druh minerálu je veľmi odolný proti rôznym chemikáliám a silným kyselinám, môže sa rozpustiť výlučne pomocou zásady alebo kyseliny fluorovodíkovej.Kremeň sa začína topiť pri teplote 1700 stupňov Celzia.

Tento drahokam je ľuďom známy už od staroveku.V prvotných časoch to bol on, ktorý slúžil ako základ na výrobu domácich potrieb a náradia, ako aj na výrobu šperkov.Jeho liečivé vlastnosti a vlastnosti sú popísané v mnohých vedeckých prácach filozofmi staroveku.

V ktorých sa nachádzajú odrody kremeňa

Kremeň má veľké množstvo odrôd, z ktorých každá sa odlišuje svojou štruktúrou, farbou a energiou.Zoberme si všetky podrobnejšie nižšie:

 • Čierny kremeň (tiež nazývaný morion ).Je to nepriehľadný alebo polopriehľadný minerál, ktorého vzhľad je veľmi podobný živici.Klenotníci používajú výlučne žíhané odrody kremeňa, ktoré menia svoju farbu na žltú.Morion tradične sponzoruje alchymistov a mágov.
 • Kremeň ružovej farby - pôsobí ako nepriehľadný minerál v pastelovom ružovom odtieni.Je to jeden z typov skalných kryštálov, ktoré majú obrovské liečivé a magické vlastnosti: ochráni svojho majiteľa (alebo milenku) pred urážkami, dodajú harmonickú náladu.
 • Kremeň je zelený (iné meno je prazem).Priesvitný kameň so svetlou šalátovou farbou.Šperky sa z nej aktívne vyrábajú.Kameň odstraňuje únavu, znižuje stres a dáva ľuďom pokoj.
 • Kremeň je mliečna biela - keď sa zmení teplota kameňa, začína vytvárať ozón, ktorý pomáha čistiť pľúca oxidu uhličitého.Z tohto dôvodu je minerál schopný dlho zadržiavať tepločasto sa používa na kúpele.
 • Dymový kremeň (tiež nazývaný rauchtopaz ).Jeho hlavný odtieň je hnedý a jeho tóny sa môžu líšiť v širokej škále farieb.Rauchtopázy sú veľmi obľúbené u klenotníkov, je tu obrovské množstvo šperkov.Stojí za to opustiť tento minerál pre pochybných a veľmi citlivých jedincov.
 • Kremeň je purpurovej farby (známy tiež ako ametyst ).Je to vzácny priesvitný kameň s fialovými odtieňmi.Ametysty sa nevyznačujú veľmi vysokou cenou, pretože v prírode nie je príliš ťažké ich získať.Predpokladá sa, že kameň má množstvo pozitívnych vlastností: vyrovnáva sa s neplodnosťou žien a normalizuje sexuálnu túžbu u mužov.
 • Rutilný kremeň - pôsobí ako oxid kremičitý.Vďaka svojej zlato-červenej farbe s pridaním jemných kryštalických inklúzií je to najdrahší zo všetkých druhov drahokamov.Je mu pripisovaná silná milostná kúzla a ochrana pred zlými silami.Sponzoruje kreatívnych a inšpirovaných jednotlivcov.

Liečivé vlastnosti kremenného kameňa

 1. Minerál má pozitívny vplyv na stav dýchacieho systému.Predpokladá sa, že ak osoba, ktorá má nachladnutie, má ozdobu kremeňom alebo malý kúsok tohto minerálu, jeho choroba rýchlo zmizne.
 2. Tradičná medicína odporúča použitie slávnej kremennej vody, ktorú je možné ľahko vyrábaťsám doma.Stačí len vložiť kúsok minerálnej vody do vody a nechať stáť nejaký čas.

Výsledná tekutina bude mať niekoľko liečivých vlastností a bude mať najpriaznivejší vplyv na stav tela.Vyznačuje sa biologickou aktivitou a umožňuje vám predchádzať rôznym chorobám, stimuluje omladzovacie procesy v tele.

Okrem toho voda naplnená kremeňom pomáha na kozmetické účely.Ak ho pravidelne umývate, zvýši sa elasticita pokožky, jej hladkosť a elasticita, vrásky sa vyhladia a zmiznú rôzne nepríjemné vyrážky.Táto liečivá voda tiež pomôže pri popáleninách, poraneniach, rôznych zápalových javoch atď.

Aké magické vlastnosti minerálu má

Kúzlo kremeňa priťahuje pozornosť ľudí už v staroveku.Z toho boli vyrobené šošovky s guľkami, na ktoré následne zapálili posvätný plameň v chráme.S pomocou kremenných kryštálov mohli kňazi hovoriť o budúcich udalostiach.

 • Najvýznamnejšie sú magické vlastnosti skalného kryštálu, ktoré sa dajú ľahko programovať na požadovaný účinok a ktoré preberajú úlohu výkonného vodiča energie.
 • Kremeň zafarbený mliekom je obľúbený pre meditáciu, očisťuje myseľ od zbytočných myšlienok a umožňuje človeku lepšie porozumieť jeho povahe.
 • Karnelový kameň zabezpečuje vernosť pocitov a chryzopráza a ametysty pomáhajú upokojiť.
 • Dymovo sfarbené minerály vám umožňujú robiť správne rozhodnutia, sú vhodné ako talizman pre ľudí, ktorí majú vlastný podnik.

Takmer všetky odrody kremeňa pomáhajú eliminovať úzkostné myšlienky, strach, depresívne stavy a budú tiež chrániť pred negatívnou energiou.Obzvlášť silné sú talismany s kremeňom, ktoré sú vložené do strieborného rámu - dávajú svojim majiteľom šťastie a finančný úspech, vytvárajú spoľahlivý amulet lásky.

Používaním produktov s týmto úžasným kameňom získajú ľudia schopnosť zlepšovať svoju pamäť, predstavivosť, reč a aktiváciu všetkých mozgových procesov.

Na aké znaky kamennej zverokruhu je vhodný

Vzhľadom na to, že v prírode existuje toľko druhov kremeňa, ktoré sa navzájom veľmi líšia svojimi vlastnosťami a energiou, je ťažké.uveďte jednoznačnú definíciu toho, čo znamenie zverokruhu prejaví jeho najväčšiu priazeň.Za týmto účelom je potrebné študovať účinok každej z odrôd drahokamu na ľudské telo.

Ako osobný amulet môžu kremeň vo forme krištáľu používať lvi, Taurus, Ryby a Váhy.A jednoducho nepoškodí iné príznaky zverokruhu.

V prípade Váhy, Tauru, Raku a Vodnára je vhodnejšie dať voľbu v prospech korálika alebo prívesku z ružového kameňa.Klenot v oblasti srdcovej čakry pomôže zvýšiť sebavedomie, rozvinie sebavedomie a zlepšínáladu.

Nie všetci ľudia môžu používať šperky s rauchtopazy.Napríklad napríklad v prípade Scorpios pomôže odstrániť negatívne vlastnosti ich temperamentu a prispeje k odhaleniu magických schopností.A Kozorožec vďaka klenotu odhalí svoj osud.Zástupcovia znaku Váhy budú mať pokoj a rovnováhu.

Blíženci, Panna a Váha vďaka kremeňu sa stanú úspešnejšími, zlepšia svoje intuitívne schopnosti a zvýšia úroveň finančného príjmu, ale na to potrebujú použiť druh kameňa s názvom citrín.

Nakoniec si pozrite tematické video:

Marissa