Aká mágia je obsiahnutá v mystickom topazovom kameni

Mystic topaz je prírodný kameň topaz (zvyčajne s priehľadnou farbou), ktorý prešiel špeciálnym spracovaním, v dôsledku ktorého dostal neobvyklý odtieň - minerálne odliatky so všetkými farbami dúhy.A nech sa mystický kameň nedá nájsť v prírode v takej podobe, v akej ho vidíme na pultoch klenotníctva, stále patrí do kategórie prírodných drahokamov.

Všeobecné informácie o mineráli

Nanotechnológia, podľa ktorej kameň zistí svoju neobvyklosť, bola vynájdená a patentovaná v roku 1993 americkou spoločnosťou Azotic Coating Technology Ink.

Spočíva v skutočnosti, že prírodné topazy, ktoré už boli pokryté fazetou, sú potiahnuté titánom a v niektorých prípadoch zlatým poťahom a sú tepelne fixované.Po tomto ošetrení minerál začne liať v rôznych odtieňoch, od fialovej po zelenú a môže dokonca dosiahnuť nasýtenú modrú farbu.

Ak sa spracovanie uskutočnilo v súlade so všetkými pravidlami, mystický topaz poteší svojho majiteľa na veľmi dlhú dobu.Z tohto dôvodu je dôležité, aby zušľachtený drahokam zabezpečil náležitú starostlivosť, ktorá bude zahŕňať šetrné čistenie (vždy s odborníkom) a opotrebenie.

Bohužiaľ, na trhu moderných šperkov sa môžete stretnúť s mnohými falošnými mystickými verziamitopaz.Takže namiesto prírodných topazov sa lacnejšie kubické zirkónie alebo kremeň (ktoré môžu byť dokonca syntetické) spracúvajú a potom predávajú za cenu skutočného minerálu.

Zistiť, kde pred vami je falošný a kde je prírodný kameň, je mystika dosť problematická.Je potrebné si uvedomiť, že skvost prírodného pôvodu bude vyzerať bohatší a zaujímavejší ako syntetický.Toto je hlavný ukazovateľ, ktorému by sa mala pri nákupe venovať zvýšená pozornosť.

Liečivé a mystické vlastnosti mystického topazu

 1. Obyvatelia starovekej Indie zaradili topaz do kategórie predstavovanej dvanástimi najdôležitejšími kameňmi.Liečivé vlastnosti minerálu sa nachádzajú v ajurvédskych textoch.Mystik zohral špeciálnu úlohu pre férový sex, ktorému sa, ako sa verilo, úspešne zachránil pred neplodnosťou a pomohol spoznať radosť z materstva.
 2. Nerasty, ktoré nie sú dostatočne kvalitné, boli spracované do práškovitého stavu a potom vyrobili lektvar, ktorý sa používal na liečbu otravy ľuďmi.
 3. Známe upokojujúce vlastnosti kameňa, jeho schopnosť normalizovať spánok, odstrániť nočné mory z nočnej mory a liečiť rôzne nervové poruchy.
 4. Ak pravidelne nosíte šperky s drahokamom, zlepší sa stav pohybového ústrojenstva, žlčníka a pečene.
 5. Počas spracovania mystických topazov sa jedná o zlato a titán (vďaka nim je drahokam naplnený špeciálnou dúhou).žiara).Predpokladá sa, že mystik má tiež liečivé vlastnosti týchto kovov - posilňuje imunitný systém a vykazuje dezinfekčný účinok.
 6. Kamene sa často používajú ako amulet, ktorý chráni svojho majiteľa pred magickými účinkami, zlým okom a poškodením.Ľudia, ktorí veria v iné svety, používajú šperky s mystikou na odstránenie akejkoľvek negatívnej energie a vyháňanie zlých duchov.
 7. Klenot okrem toho kladie pozitívny ohlas svojho majiteľa.Spraví mužov múdrejšími a ženy budú mať oslnivú krásu.
 8. Námorníci zo staroveku vždy brali so sebou tento tajomný klenot na túry.Podľa starodávneho presvedčenia a legiend skutočne zmierňuje búrku.A súčasní kúzelníci sú presvedčení, že pomocou mystického topazu môžete úspešne odstrániť búrku medzi ľuďmi, takže kameň by sa mal používať, keď sa vzťahy medzi manželmi, priateľmi, kolegami alebo rodičmi a deťmi zohrievajú.
 9. Mali by ste tiež neustále používať šperky s mystickými topázami pre všetkých, ktorí sú nútení pracovať intelektuálne.Kameň v tomto prípade zlepšuje mozgovú aktivitu a dáva osvietenie.Zlepší sa tým aj intuícia.
 10. Verí sa, že pri pravidelnom nosení tohto úžasného topazu sa človek stáva kúzelníkom: dokáže predvídať budúce udalosti, prejavuje empatiu (dobre cíti emocionálny stav ostatných ľudí).

Ako sa správne starať o minerál

Ak sa chcete dlho baviťšperky s mystickým topazom v pôvodnej podobe, poskytujte im náležitú starostlivosť podľa nasledujúcich pravidiel:

 • Nedovoľte, aby sa na kameň dostala akákoľvek kozmetika;
 • Pri kúpaní v rybníkoch s ňou vyberte šperky;
 • Prírodný mystický topaz sa zhoršuje vplyvom ultrafialového žiarenia;
 • Zabezpečte, aby kameň nebol vystavený extrémnym zmenám teploty, nenoste ho v kúpeľoch, saunách alebo na podobných miestach;
 • Ak nastal čas na čistenie výrobku, zverte túto záležitosť odborníkom, pretože je ľahké ľahšie náhodne rozčesať prach alebo poškodiť minerál experimentovaním samostatne;
 • ​​
 • Pravidelne je potrebné drahokam umývať pod tečúcou vodou.V takom prípade sa nepoužívajú žiadne čistiace prostriedky a navrch sa utiera suchou handrou.

Je dôležité venovať pozornosť skutočnosti, že v súčasnosti je na území Ruskej federácie medzinárodná nomenklatúra kameňov neplatná.A to znamená, že pod rúškom „mystického topazu“ v klenotníctve môžu byť ponúkané úplne iné drahokamy - napríklad kremeň.

Z tohto dôvodu nakupujte výrobky s podobnými kameňmi iba v oficiálnych obchodoch s dobrou povesťou v klenotníckom priemysle.Až potom si môžete byť istí, že pred vami nie sú ukryté žiadne informácie týkajúce sa drahokamu.

Znaky Mystic Topaz a Zodiac

Predtým, ako si kúpite šperky s minerálom, musíte zistiť, či je vhodný pre vaše zverokruhy.Súhvezdie?Absolútne všetky prírodné kamene majú užitočné aj škodlivé vlastnosti.

Podľa astrológov je mystickým topazom novembrový kameň, ktorý je ideálny pre Škorpióna.A čo viac - ľudia narodení na svete v tejto konštelácii sú jednoducho povinní používať tieto mimoriadne topázy, pretože často trpia extrémami a potrebujú normalizovať svoj stav, ako aj pomáhať pri prijímaní správnych rozhodnutí.

Mladí škorpióni chýbajú najmä v zdravom rozume a múdrosti.Drahokam im pomôže stať sa rozumnejšími, budovať vzťahy s ľuďmi okolo nich, pokračovať v zmierení a tak ďalej.Kameň tiež pomáha Scorpionom úspešne zvládnuť konfliktné situácie a včas sa spojiť.

A keď sa domnievate, že Škorpióni majú spravidla obrovské príležitosti a vyhliadky na zlepšenie situácie v prírode, radi na sebe pracujú a často sa cítia radi.

Na konci témy doplňte svoje vedomosti o úžasnom mystickom topaze sledovaním informatívnych videozáznamov:

Marissa