Aké choroby vznikajú, keď niektoré čakry nefungujú dobre?

Možno neviete, ale všetky problémy, ťažkosti a problémy, ktoré musíme zažiť, priamo súvisia so stavom energetických centier, tj čakry.Prečo sa to stane, aké choroby spôsobujú nerovnováhu v práci niektorých čakier, o tom sa dozviete z tohto materiálu.Tu je tabuľka čakier a ich chorôb, ktoré vám pomôžu určiť, čo vo svojom živote nerobíte správne.

V tejto tabuľke nájdete všeobecné informácie o vzťahu každej čakry k aktivite tela:

Aké choroby môžu spôsobiť nerovnováhu čakier,viac podrobností je možné prečítať ďalej:

Muladhara

Myladhara je prvá čakra.Napĺňa človeka životnou silou, určuje, či patrí do konkrétneho rodu.Jeho hlavným cieľom je prežitie tela.Zvyšuje odvahu a vytrvalosť.

Prejavy chorôb Muladhara čakry v tele:

 1. Vyskytuje sa obezita (všetky štádiá).
 2. Funkcia čriev je narušená (človek trpí zápchou, hemoroidmi).
 3. Môžu sa vyvinúť choroby, ako je ischias, ktorá je lumbosakrálnou radikulitídou.
 4. U mužov trpí prostata.
 5. Bez zjavného dôvodu človek začína prekonávať túžiace depresívne stavy, rýchlo sa unaví a stáva sapodráždený, fyzicky oslabuje.
 6. Je tu nedostatok fyzickej a morálnej sily.
 7. Je ľudskou prirodzenosťou cítiť nestabilitu a úzkosť bez zjavného dôvodu (zvyčajne sa týka budúcnosti).
 8. Človek je prekonaný neopodstatnenými obavami, fóbiami.

Ako sa prejavuje sociálna nerovnováha:

 1. Nervozita sa vyvíja, človek sa necíti presvedčený o svojich schopnostiach a schopnostiach.
 2. Ak čakra funguje, naopak, príliš aktívne, potom vnútorná osoba trpí aroganciou, sebakriterizáciou, chamtivosťou a žiadostivosťou.
 3. Vzhľad peňažnej nestability je stále typický - človek trpí nedostatkom peňazí.Človek má „šťastie“, že sa neustále ocitá v takej situácii, keď je oklamaný za peniaze alebo dostáva menej, ako som sľúbil.
 4. Vyznačuje sa výskytom štipľavosti a sebectva, ktorý sa prejavuje bez osobitného dôvodu.

Swadhisthana

Swadhisthana je druhá čakra.Čakra dáva osobe sexuálnu energiu, riadi proces rozmnožovania, ovláda vášeň, tvorivé schopnosti, emocionálnu rovnováhu.

​​

Ak toto energetické centrum nefunguje dobre, osobný život človeka sa sčíta.Trpí patológiami pohlavných orgánov.

Z toho, ako zle čakra funguje, bude musieť osoba čeliť takým problémom:

 1. Pre ženu je ťažké otehotnieť alebo mať dieťa.
 2. Možné potraty, narodenie mŕtvych detí.Tiež nie sú vylúčenénarodenie detí s malformáciami a genetickými patológiami.
 3. Muži, ktorí prerušili prácu svadhisthanu, trpia impotenciou, neplodnosťou, nemôžu pokračovať v klanu.
 4. V manželstve títo ľudia často trpia cudzoložstvom a môžu mať sexuálne prenosné choroby.
 5. Charakteristicky prudký prístup k sexu, alebo naopak, osoba, ktorá sa oddáva „všetkými závažnými spôsobmi“, trpí sexuálnou nezákonnosťou.
 6. Akékoľvek sexuálne zvrátenia (môžu sa vyskytnúť aj psychiatrické poruchy) naznačia, že čakra je zlomená.

Keď svadhistana nefunguje dobre, človek je nešťastný vo svojom osobnom živote: nemôže sa oženiť s mužmi alebo ženatými dievčatami.A ak napriek tomu legálne kombinujú svoje vzťahy, potom sa čoskoro rozvedú.Skúsenosti takýchto manželských zväzov obvykle nepresahujú 3 roky.Možných je aj niekoľko sobášov: manželstvo - rozvod.

V prípade energetickej nerovnováhy v čakre sa človek stáva podráždeným, odrádza ho a zvyšuje sa jeho citlivosť.

Ak existuje veľa energie svadhisthany, potom osoba prejavuje agresiu, despotizmus, tyraniu.

Manipura

Manipura kontroluje dosahovanie sociálneho úspechu, napĺňa osobu sebavedomím, sebaúctou a sebavedomím.Čakra ovplyvňuje zrakové orgány a zažívací trakt.

Ak dôjde k narušeniu práce s manipuláciou, človek trpí takýmito patológiami:

 1. Rôzne gastrointestinálne patológie.
 2. Diabetes mellitus.
 3. Poruchy stravovania (môžu sa vyvinúť bulímie - nezdravé nadmerné vstrebávanie potravín a anorexia (nechutenstvo). Stále chcem „zasekávať“ svoje problémy.
 4. Závislosť od alkoholu.
 5. Tiež charakteristickésymptómom sú depresívne stavy - človek je naklonený vine za všetko zlé, čo sa mu stalo, zapája sa do bičovania.
 6. Objavuje sa zmätok, je ťažké sústrediť sa na rôzne veci.
 7. Môže sa objaviť samovražedný názor.a najmäVo vyššie uvedených prípadoch sa ľudia rozhodujú o samovražde.
 8. Okrem toho prítomnosť nasledujúcich duševných porúch pomôže diagnostikovať narušenú prácu manipúry: kleptománia - túžba ukradnúť, dromománia - túžba viesť putujúci život, pyrománia - túžba zapáliť niečo.
 9. 77) Pud sebazáchovy je porušený u človeka: ochranné reakcie (oslabenie inštinktu) sa môžu znižovať, alebo naopak, osoba musí čeliť neustálej nedôvere voči iným (zvýšený inštinkt).

Osoba nechce vykonávať žiadne činnosti napriek skutočnosti, že je v normálnej fyzickej forme.Znižuje sa celkový tón tela.Osoba sa často dostane do konfliktných situácií v práci.

V niektorých prípadoch je záujem o celý okolitý svet úplne stratený.Človek nie je schopný prevziať iniciatívu, je pre neho veľmi ťažké dosiahnuť akékoľvek ciele.Je tiež neustále v otrávenom a nešťastnom stave.

Ak manipura produkuje viac energie, ako je potrebné, človek ide do práce s hlavou a vynakladá naň všetku svoju životnú energiu.Preukázané zvýšené nároky, škodlivosť.

Ak čakra nefunguje dostatočne dobre, človek nemôže veriť v svoju silu, trpí nesmelosťou a nerozhodnosťou.

Anahata Táto čakra je zodpovedná za lásku a jednotu s okolitou realitou.

Prerušenie práce sa prejavuje v týchto patológiách:

 1. Prerušenie činnosti srdca.
 2. Vysoký alebo vysoký krvný tlak.
 3. Panické útoky.
 4. Pľúca a priedušky trpia.
 5. Človek sa neustále obáva budúcich udalostí, cíti sa emočne depresívne a nemôže si naplno užívať svoj život.
 6. Začína sa ponoriť do svojich minulých činov, snaží sa v nich nájsť chyby, obviňuje sa z toho, čo sa stalo.Možno naopak, začnite presúvať vinu na vaše prostredie alebo vyššie sily.

Jednotlivci, ktorí narušili činnosť srdcovej čakry, vykazujú egoizmus, bezcitnosť, nemôžu sympatizovať s inými ľuďmi a zároveň sa cítia ako konečná pravda.Z negatívnych pocitov ich prekonáva závisť, pomsta, tendencia šíriť zvesti o druhých.

Z času na čas nad nimi prechádza stav hnevu, stávajú sa nahnevanými, agresívnymi, túžiacimi alebo smutnými.Keď anahata uvoľní veľa energie, títo ľudia prejavia zvýšenú náladu, jemnú,autoritatívnosti.

Ak energetické centrum nebude zásobované energiou primerane, urobí všetko, čo bude v jeho silách, aby potešil ostatných ľudí, zatiaľ čo svoje záujmy bude podriadiť záujmom ostatných.

Vishyddha

Vishyddha - pôsobí ako piata čakra, jedná sa o vnútorný hlas osoby.Vishuddha pomáha realizovať rôzne myšlienky a mentálne obrazy.Okrem toho je višudha zodpovedný za reč, umožňuje človeku voľne komunikovať s ostatnými, vyjadrovať sa.

Na úrovni emócií vytvára energetické centrum nové myšlienky, poskytuje lásku a vzájomné porozumenie.Otvorená a dobre fungujúca čakra upokojuje duševnú aktivitu, zlepšuje vieru.

Skutočnosť, že je narušená funkcia čakry, sa dá zistiť prítomnosťou týchto príznakov:

 1. Často sa vyskytujú bolesti v krku, nádcha.
 2. Osoba trpí akoukoľvek poruchou reči: koktá, hovorí príliš nahlas alebo príliš ticho, pomaly alebo príliš rýchlo, hovorí veľa informácií, mnohokrát opakuje rovnaké slabiky.
 3. Vyvíjajú sa poruchy reči, ktoré sú vyvolané narušenou prácou mozgovej kôry: pre človeka je ťažké zapamätať si mená, stratil sa v názvoch objektov, nerozumie správnemu významu slov a významu rôznych fráz.
 4. Duševne a fyzicky sa stáva dieťaťom (psychologicky nie je dostatočne vyspelý).

Ak existuje veľa energie višuddhy, prejavujú sa také vlastnosti charakteru ako arogancia, arogancia, dogmatizmus a autorita.

Ak naopak, čakranefunguje to dosť dobre, osobnosť osoby oslabuje, často klamá, na iných sa nemôžete spoľahnúť.

Ajna

Ajna - je 6. čakra, ktorá poskytuje vysokú intuíciu, uvedomenie a poskytuje múdrosť.

Ajna riadi ľudskú myseľ, vykonáva funkciu určitého druhu kontrolného centra, ktoré riadi prácu ostatných čakier.Pomáha rozvíjať vôľu, vnútornú víziu vecí, dáva človeku intuitívne schopnosti, múdrosť, inšpiráciu, jasnozrivosť, jasnosť poznania.

Keď sa v čakre objaví preťaženie, videnie sa začína zhoršovať, človek trpí bolesťami hlavy, sínusitídou a ušnými problémami.Z dôvodu vyššie opísaných fyzických ťažkostí je človek konfrontovaný s nespavosťou, nočnými morami.Obsedantné myšlienky sa mi neustále točia v mojej hlave, človek sa stáva duševne nestabilným, nestabilným, nervóznym.

Ľudia, ktorých energetické centrum je dostatočne rozvinuté, majú pýchu, autoritárstvo, autoritu a dogmatizmus.

Ak centrum nefunguje veľmi dobre, potom je osoba neustále plachá, trpí plachosťou a zlyhaním.

Sahasrara

Sahasrara - je siedme a posledné v energetickom centre hinduistickej tradície.Táto čakra spája človeka s kozmom a vyššími duchovnými rovinami.To vám umožní dosiahnuť osvietenie.

Podporuje integritu osobnosti, robí človeka vysoko duchovným a nezištným.keďenergetické centrum je úplne otvorené, človek si uvedomí pravú podstatu vecí.

Sahasrára sa vyvíja a funguje normálne u malého počtu ľudí, takže pre ňu neexistujú žiadne konkrétne príznaky.Pre väčšinu ľudí to jednoducho nefunguje.

Pozrite si aj zaujímavé video o tejto téme, kde nájdete ešte užitočnejšie informácie o spojení čakier s chorobami.

Po poznaní čakier a chorôb, ktoré vznikajú v dôsledku ich nedostatočnej práce, bude ľahšie porozumieť.ktorému energetickému stredisku by sa mala venovať väčšia pozornosť.Koniec koncov, je oveľa ľahšie zbaviť sa akejkoľvek choroby v počiatočnom štádiu a nedovoliť jej ďalší pokrok.