Aké ikony by mali byť doma: fotografie a mená

Keď sa vydala a porodila deti, začala sa čoraz častejšie pýtať, aká ikona by mala byť v dome, aby chránila všetkých členov rodiny a chránila ich pred možným vplyvom neľútostných ľudí.To je to, čo sa mi podarilo naučiť a uviesť do praxe.Dúfam, že moja skúsenosť bude užitočná pre začínajúcich kresťanov.

Najdôležitejšie ikony pre dom

Akákoľvek ikona je typom svätca a je hoden bytia v rodine.,Medzi mnohými dnes dostupnými sú však také, ktoré sa bez nich nedajú urobiť.Toto je niekoľko ikon, ktorých zoznam a fotografie sú uvedené nižšie.V domácej ikonostáze nie je potrebné ich veľké množstvo.Je dobré, keď sú zastúpení tí, ktorých najčastejšie oslovuje osoba.

Obraz Ježiša Krista

Pre túto ikonu je pridelené čestné miesto.Malo by byť dominantné.Modlitby za ňu chránia pred chorobami alebo pomáhajú v boji proti vážnym chorobám.Ak je to obraz ukrižovaného Pána, potom to pomáhaupokojuje sa v ťažkých situáciách, vedie k správnemu rozhodnutiu, usmerňuje dedkov a chráni pred nehodnými činmi.

SONY DSC

V ideálnom prípade visí vo východnej časti domu alebo bytu, ak to umožňuje usporiadanie bývania.Ak to nie je možné, je lepšie zvoliť miesto, kde bude vhodnejšie modliť sa a nikto nebude zasahovať.

Ikony s tvárou Panny

Vždy by mali byť v každej rodine.Je známe, že s Matkou Božou v pravoslávnej cirkvi je veľa obrazov.Každá z nich má svoju vlastnú moc a má osobitný význam.Niektorí slúžia na ochranu domu, iní sa uzdravujú, iní útechu a podporu silných stránok slabých a zúfalých.

Ikona siedmich snímok Matky Božej

Verí sa, že chráni dom pred zlými hosťami a zlými duchmi.Je to dobrá obrana proti rodinným škandálom, chráni pred zlými jazykmi, zlodeji sa toho boja.Za týmto účelom si pre ňu vyberú miesto bližšie k hlavnému vchodu, niekedy priamo nad dverami, aby ktokoľvek vstúpil do obydlia okamžite čelil tvári.

Fadeless Color

Strážca mladosti a krásy.Často pomáha zachovávať lásku a dobré vzťahy.Pomáha nestratiť nádej, zmierniť fatálne pokušenia.Nachádza sa tam, kde je to vhodné.

Nezmazateľná misa

Ak má rodina alkoholikov alebo iných závislých na rôznych zlých návykoch, tento obrázok je jednoducho potrebný.Modlia sa k nemu, keď sa chcú zbaviť svojich zlých sklonov alebo sa v tom snažia pomôcť svojim blízkym alebo blízkym.

Ikona sv.Nikolai Ugodnik

Takmer vždy prítomný vedľa obrazu Spasiteľa.Obracajú sa na neho, keď sa dostanú do zložitého životného príbehu alebo vážne ochorejú.

Ak je to potrebné, aby urobili niektoré dôležité rozhodnutia sami za seba alebo v úplnom zúfalstve, poslali svoje modlitby aj pracovníkovi Zázraku.

Tvár s obrazom Najsvätejšej Trojice

Ikona dáva mieru domov a rodine.Pomáha v ťažkých chvíľach.Odporúča sa umiestniť do čela alebo do východného rohu miestnosti.

Ak negatívne premôže a ťažké myšlienky neopustia človeka, stojí za to sa modliť k Trojici.To eliminuje zlú náladu a čistí hriechy.

Pravoslávne ikony pre rôzne miesta

Realita je taká, že dnes bývanie pozostáva z niekoľkých miestností.V každom prípade je vždy k dispozícii kuchyňa, vstupná hala, aj keď je byt veľmi malý.Existujú obrázky, ktoré budú vhodné tak pre deti, ako aj pre osoby, ktoré pracujú alebo odpočívajú.

Ikony pre škôlky

Na ochranu dieťaťa sa obyčajne na hlave hlavy zavesí rozmerová ikona.Ak neexistuje, vyberie sa meno.Je tiež vhodné umiestniť ikonu strážneho anjela, tváre Ježiša a Panny.

Nachádza sa ako zvyčajne.Ak neexistuje spôsob, ako zavesiť alebo položiť, môžete si kúpiť záhybok a podľa potreby sa pred ním modliť spolu s deťmi.

Chodba

Miesto, kde hosť prvý krok.Ľudia bohužiaľ nie vždy navštevujú dobré myšlienky, preto pri vchode umiestňujú aj niektoré ikony:

  • Sedem barelov
  • Ochrana Panny
  • Svätej Trojice
  • Tver Matka Božia

Pomáhajú odvrátiť negativitu prichádzajúcu od zlého hosťa, zjemniť srdce a zušľachťovať myšlienky,S obrázkami by ste nemali visieť všetko, je lepšie zvoliť najsilnejších.

Spálňa

Niektorí ľudia si myslia, že zavesené ikony sú hriech.V skutočnosti je to klam.Pán vždy podporuje lásku a zákonné manželstvo.Bude vhodné umiestniť tu obrázky sv.Peter a Fevronia, liečiteľ Panteleimon, Nicholas Ugodnik.

Miesto je vybrané tak, aby bolo vhodné poslať vaše modlitby, pozerať sa na obrázok alebo na hlavu.Ak dieťa na tomto mieste tiež spí, vyberie sa pre neho ikona mena alebo ikona, ktorá bola uvedená pri narodení dieťaťa.

Obývacia izba

Miesto, kde sa zhromažďujú všetci členovia rodiny, preto je vhodné mať tu predovšetkým obraz Pána Všemohúceho.Kazanská Matka Božia sa tiež odporúča.

Ježišova tvár by mala byť na pravej strane a Panna Mária na ľavej strane.Ak v rodine žijú tak veriaci, ako aj ateisti, vyhradený je modlitebný kútik.

Pracovisko

Niekedy veriaci chcú v okamihu svojej činnosti pred očami ikony.Nakoniec, počas práce môžu vzniknúť všetky druhy ťažkostí.Môžete urobiť krátku pauzu, modlite sa, bez toho, aby ste opustili svoju kanceláriu.

Je potrebné zvoliť ikonu podľa charakteru jej činnosti.Tu je krátky zoznam pre dospelých a študentov.

  • Napríkladnáčelníci, náčelníci, vodcovia - Všemohúci Pán.
  • Na ochranu pred závislými kolegami a nepriateľmi, ktorí si želajú zle - sedem kanónov.
  • Pre tých, ktorí hľadajú prácu alebo sa húpajú dlhú dobu - verný pomocník Spiridon z Trimyphuntusu.
  • V ordinácii lekára sa nachádza ikona sv.Panteleimon.

Pre žiakov a študentov môžete na stôl umiestniť malú ikonu Kľúč porozumenia.

Vo všetkých prípadoch môžete hovoriť o personalizovaných ikonách, hlavná vec je, že modlitba pochádza zo srdca a bez viny.