Aké jedinečné vlastnosti má ružový kremenný kameň?

Ružený kremeň je svetloružový kameň s veľkolepým mliečnym odtieňom.Kryštály kremeňa sa vyznačujú priesvitnosťou alebo úplnou priehľadnosťou, ako aj skleneným leskom.Minerál fascinuje svojím atraktívnym vzhľadom, navyše má silné liečivé a magické vlastnosti, o ktorých sa budeme podrobnejšie venovať ďalej v tomto článku.

Všeobecné informácie okameň

Krstné meno „ružový kremeň“ vynašli baníci z Krušných hôr.Vedci tvrdia, že pôvodný názov kameňa je dosť zložité slovo „Querkluftertz“, ktoré sa nakoniec zmenilo na „Querentz“ a po chvíli - na „Quartz“ alebo „Quarz“.

Doteraz sa väčšina ružových kryštálov kremeňa ťaží v Brazílii (Minas Gerais) a na Madagaskare.Okrem nich sú dodávateľmi kameňa (v menšom množstve) také krajiny: Spojené štáty americké, Japonsko, Namíbia, India, Rusko (najmä Karélia a Altaj), Francúzsko, Kazachstan, Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko a Poľsko.

Magické vlastnosti ruženého kremeňa

 • Kameň je zosobnený láskou, krásou, nežnosťou a duchovnou harmóniou.Používajte šperkys klenotmi svetloružovej farby vyplýva, že tí ľudia, ktorí nezažívajú radosti zo života, trpia nedostatkom lásky a rôznych emocionálnych zážitkov.
 • Kameň úspešne lieči všetky vnútorné rany.Je tiež schopný postaviť vás na vlne lásky, aby vás otvoril tomuto jasnému a hlbokému pocitu.
 • Všetky svoje pocity a pocity môžete zdieľať s minerálom.Pomáha človeku plne ukázať svoju osobnosť, prijať a milovať sa.Zvyšuje sebavedomie a zmierňuje pochybnosti.
 • Ružový kremeň chráni rodinné šťastie a zabezpečí úspešné manželstvo slobodných žien.Na tento účel noste náramok s týmto drahokamom na ľavej ruke.Kameň zvýši vašu atraktivitu v očiach ľudí, dá šťastie a tiež zmierni duševné utrpenie.
 • Minerál je nevyhnutný aj v stresových situáciách, pretože pomáha zmierniť psychoemocionálne nadmerné zaťaženie, odstraňuje nadmernú agresivitu a stavia človeka na vlnu lásky a láskavosti.
 • Normalizuje vzťahy medzi ľuďmi.
 • Napĺňa sa životnou energiou, zvyšuje zmyselnosť.
 • Moderní kúzelníci často používajú kúsky ruženého kremeňa na identifikáciu oblastí v domoch, kde sa akumuluje negatívna energia.Minerál je veľmi citlivý na zlé čarodejnícke kúzla.Môže sa nosiť ako silný amulet, ktorý chráni pred zlým okom a magickými účinkami.V niektorých štátoch sa predpokladá, že výrobky s ružovým kremencom predlžujú životnosť.
 • Kremeň pomáha získať uznanie a uspieť.Prispieva k odhaleniu ich skrytých schopností a talentu, k tvorivej inšpirácii.

Ružový kremeň ako talisman poskytne magickú pomoc ľudom umenia.Básnici a spisovatelia by si preto mali na svoju plochu umiestniť malú guľu vyrobenú z tohto kameňa.

Liečivé vlastnosti ružového kremeňa sú vhodné pre každého

Ružový kremeň má rozsiahle spektrum priaznivých účinkov na ľudské telo.Zároveň všetky výrobky s kameňom prinášajú výhody - náramky, korálky, náušnice, náhrdelníky,

 1. Žiarenie z tohto minerálu pomáha liečiť veľa patológií nervového a kardiovaskulárneho systému.Použitím šperkov s kremeňom sa stanete menej agresívnymi, eliminujete zvýšenú podráždenosť a úspešne zvládate stresové faktory.
 2. Kameň normalizuje aj funkciu vylučovacích orgánov.
 3. Pomáha normalizovať krvný tlak.
 4. Kvalitatívne zlepšuje zloženie krvi.
 5. Pozitívne ovplyvňuje fungovanie veľkého počtu orgánov (najmä pankreas sa vracia do normálu).
 6. Bojuje s diabetom.
 7. ​​

Malo by sa poznamenať, že absolútne všetky typy kremeňa majú liečivú silu, ktorá sa prejavuje v rôznej miere.To však neznamená samoliečbu, ale spočiatku výlet k lekárovi a použitie kryštálu ako pomocnej látky.

Zaujímavé informácie o kameni

 • Rose Quartz ovplyvňujedielo srdcovej čakry (anahata).
 • Má prijímajúcu energiu Jin (naklonenú absorbovať energiu).
 • Minerál je spojený s menami: Love a Veronica.

Použitie kameňa ako talizmanu

Krištáľ sponzoruje ľudí umenia.Preto sa odporúča, aby si vždy na svojom pracovisku ponechali malú časť, aby si rozvíjali svoje talenty a vždy mali dostatok inšpirácie.

A ak chcete do svojho života vtiahnuť lásku a mať rodinné šťastie, mali by ste nosiť náhrdelník alebo prívesok s ružovým kremencom.

Energia minerálu je dosť silná, zapĺňa človeka a ovplyvňuje tvorbu jeho vnútorného sveta.Je to predovšetkým talisman pre ľudí v depresívnom stave, ktorí si život neužívajú, a preto nedosahujú vnútornú hĺbku svojho srdca.

Ružový minerál sa okrem všetkého kremeňa vyznačuje dynamickou intenzitou a liečivou schopnosťou.Okrem toho má vibráciu ticha, ktorého symbolom je jemný ružový odtieň.

Krištáľ dodá svojim majiteľom veselosť, dobrú náladu, ale zároveň pridá určitú pomalosť, „hrubú kožu“, na ktorú by sa nemalo zabúdať ani pri výbere šperkov.

Ak nechcete fotografovať ružový kremeň dlho, riskujete, že sa ocitnete v lákavom a atraktívnom, ale nereálnom svete ilúzií.

Nezabudnite tiež, že kameň má schopnosť aktivácieproces rastu rôznych subjektov.

Ktoré z znamení zverokruhu sú vhodné

Je ľahké uhádnuť, že vládnucou planétou ružového kremeňa je bohyňa krásy a lásky Venuše.Ďalšími dvoma spoluovládajúcimi planétami sú Neptún a Mesiac.Na základe toho možno dospieť k záveru, že minerál je predovšetkým vhodný pre Váhu a Býk, ktoré sú tiež pod kontrolou týchto planétových telies.

Ryby, za ktoré je Neptún zodpovedný, však môžu počítať aj s magickou pomocou nerastu.

Všeobecne platí, že klenot môžu používať predstavitelia všetkých súhvezdí zverokruhu, pretože nemá takmer žiadne kontraindikácie.

Kameň nemá sklon zhromažďovať negativitu a jemne sa prispôsobuje charakteru svojho majstra.Je pozoruhodné, že ružový kremeň pokojne reaguje na zmenu vlastníctva, takže sa môže prezentovať ako dar, prevod z jednej generácie rodiny na druhú, predať alebo dokonca požičať.V každom z opísaných prípadov sa amulet z ružového kremeňa snaží chrániť svojho nového majiteľa a úspešne prejavovať svoje liečivé a magické vlastnosti.

Nakoniec vám odporúčame pozerať si informatívny videozáznam, z ktorého sa dozviete ešte užitočnejšie informácie o takom atraktívnom a tajomnom ružovom kremene:

Marissa