Aké liečivé a mystické vlastnosti má hematitický kameň?

Hematitový kameň je neobvyklý minerál s tajomným zrkadlovým leskom.Vyrábajú sa z nej rôzne druhy výrobkov: z liatiny, linolea, zakončenia šperkami.V tomto článku navrhujem zistiť liečivé a mystické vlastnosti hematitového kameňa.

Historické pozadie drahokamu

Najstaršiu zmienku o hematitoch možno nájsť v starovekých babylonských pojednaniach o mineráloch (boli písané v 1. storočí).BC).Kameň dostal svoje meno podľa gréckeho slova „haima“, čo znamená „krv“.Slovania však začali drahokam nazývať inak - krvavo.

Prečo hematit spôsobuje také krvavé spojenia?Nepochádzajú od nuly, ale kvôli tomu, že drahokam má jasne červený odtieň a keď sa spracúva, dodáva do vody červenú farbu.A ak ich držíte na nejakom povrchu - zostane karmínová stopa.

Obyvatelia starovekého Ríma verili, že hematity pôsobia ako kalená krv a šli ich hľadať v miestach, kde sa odohrali bitky a obete.

Čo je to kameňbloodstone

Hematity sú kamene tmavošedej, čiernej alebo tmavočervenej nezvyčajne nasýtenej farby.Je to minerálny alebo skôr oxid železitý.Často sa môžete stretnúť s názvami „čierna perla“, „železná oblička“, „sanguín“, „červená železná ruda“, ktoré dokonale charakterizujú tohto predstaviteľa minerálneho kráľovstva.

Ľudia v staroveku zaznamenali, že pridaním prášku vyrobeného z hematitu do čistej vody sa čoskoro stala krvavo červená.Táto schopnosť hematitu bola obdivovaná a motivovaná veriť v jej magické sily.

Charakteristické znaky, variácie

krviprelievanie sa vytvára pod vplyvom dlhodobého zvetrávania rúd obsahujúcich železo, ktoré mu poskytujú úžasné vlastnosti.Drahokam je nepriehľadný a má krásny kovový lesk.

Hematit má pomerne veľkú hmotnosť a vysoký stupeň tvrdosti, hoci je zároveň veľmi krehký.

Navrhujem, aby ste si nižšie zobrazili fotografiu krvavého kameňa

Klenot sa študoval už mnoho rokov.Počas tohto obdobia bolo objavených 5 z jeho variácií:

 • červená železná ruda;
 • sľuda železa;
 • hlava z červeného skla;
 • železný lesk;
 • železná ruža.

Je potrebné poznamenať, že prírodná farba kameňa sa vyznačuje najvyššou životnosťou - nikdy nestráca svoj nádherný prírodný odtieň.Vďaka svojim vlastnostiam sa hematity používajú po stáročia ako prírodný farbiaci pigment vo výrobnom procese rôznych materiálov.

Indiáni sa pripravujú na vojnuSeverná Amerika maľovala ich tváre jasne červenými symbolmi.Základom farbiaceho prášku bola presne krv.Preto vždy mali veľké zásoby drahokamov.Indovia sa s pomocou naplnili silou a verili, že hematit ich v bitke zachráni.

​​

V primitívnej spoločnosti sa naučili, ako vytvárať špeciálne farby od krvavcov.Z nej vzniklo množstvo tajomných jaskynných malieb, vďaka ktorým sa moderný človek pri pohľade na ne rozochvel.

Nie je to však všetko - je pozoruhodné, že hematit sa začína sčervenať, keď je vo vzduchu prítomný metán (výbušný, zabíja baníkov).Práve preto práve európski baníci prišili gombíky z hematitu do svojho plášťa, aby si mohli včas všimnúť nebezpečenstvo.Je pravda, že v súčasnosti sa takáto technika dlho nevyužívala - zjavne to nebolo príliš efektívne.

Minerál z Marsu - týmto spôsobom môžete s istotou krstiť krvavú!V roku 2004 objavil americký rover z vesmírnej organizácie NASA významné ložiská kryštálov hematitu.A ešte viac - toto plemeno je chránené touto planétou, vďaka čomu sa nazýva „červená“!

Miesta výroby

V prírodných podmienkach sa hematit zisťuje ako tuhá kryštalická hmota.Vyskytuje sa v rovnomernom, metamorfnom a hydrotermálnom pôvode miest jeho ťažby.Pri pomerne veľkom oxidačnom potenciáli média sa tvorí hematitická hornina rýchlosťou až 1 meterpo dobu 12 mesiacov.

Hematit je dôležitým priemyselným zdrojom železa, pričom tento prvok sa vyskytuje v minerálnych rudách v maximálnom množstve až 70 percent.

Najzávažnejšie ložiská sa označujú ako:

 • Ruská federácia;
 • Spojené štáty americké;
 • Švajčiarsko;
 • Taliansko.

Liečivé a magické vlastnosti hematitového kameňa

Teraz sa zoznámime s inými svetovými schopnosťami drahokamu, ktoré mu pripisujú litoterapeuti.

A súčasne sa pozrite na fotografiu hematitového kameňa nižšie

Liečivé vlastnosti krvavého kameňa

 • Minerál priaznivo ovplyvňujestav obehového systému, normalizuje tlak, chráni pred stresom, aktivuje tok sexuálnej energie.
 • Predpokladá sa, že sa úspešne vyrovnáva s patológiami pečene, obličiek, sleziny a pankreasu.
 • Ukázalo sa, že so sebou nosia šperky tým, ktorí majú poruchy pohlavnej a hormonálnej sféry, pohlavne prenosné choroby.
 • Orientálna lithoterapia využíva krv na odstránenie abscesov a lieči s ňou aj upchané krvné cievy.Na tento účel sa odporúča nanášať minerálne kúsky na miesta so zníženým krvným obehom.
 • Starí lekári vo svojej praxi používali hemostatické vlastnosti kameňa: používali ho na poranenie kože, zápalové javy.Boli liečené aj ohniská hnevu.
 • Hematitový prášok sa stal známym prostriedkom na podporu videnia.
 • Zabezpečení Rimaniaudržiavali hematitový ruženec počas pôrodu, aby sa znížilo krvácanie z maternice.
 • Lithoterapia odporúča používať na ošetrenie rôzne šperky vyrobené z krvi (korálky, prstene, náušnice, náramky).Masáže minerálnymi guličkami nebudú zbytočné.

Upozornenie!Ak máte veľmi vysoký krvný tlak, nemôžete začať s liečbou hematitídy.

Mystické vlastnosti hematitu

 • Kameň symbolizuje odvahu a múdrosť.Od pradávna veria, že robí bojovníkom nezraniteľným v boji, podporuje optimizmus a vôľu.
 • Hematit spočiatku používali presne predstavitelia silnejších sexuálnych bojovníkov.Šili kryštály do svojich odevov a vložili ich do obuvi.Keď poslala svojho muža do vojny, jeho manželka si na kameni prečítala špeciálnu pomluvu, aby sa jej milovaný vrátil domov nažive a dobre.
 • Rusíkovia verili, že krvavý muž visiaci nad detskou kolískou by ho chránil pred pádmi a modrinami do krvi.
 • Hematit zvyšuje energiu, posilňuje fyzické a éterické telá.Tiež sa domnievajú, že minerál ochráni svojho majiteľa pred agresiou, nesprávnymi predstavami a zvýši sebavedomie.
 • Umožňuje vám akumulovať a aplikovať energiu podľa želaní jej majiteľa.Vďaka nemu je možné ovplyvniť ostatných.
 • Medzi Európanmi v stredoveku bol hematit amuletom čarodejníc - kreslili mystické kruhy s kryštálmi, aby ho chránili pred zlými duchmi, a tiež volali duchov a mohli komunikovať s dušamipredkovia, ktorí odišli do iného sveta.
 • A starí Egypťania, ktorí sa snažili chrániť pred vplyvom temných entít, používali hematitové výrobky v rôznych rituáloch.Starí Gréci urobili to isté.

Krvavý kameň ovplyvňuje tieto čakry: Muladhara a Swadhistan.Má projektívnu Yangovu energiu (vylučovanie, aktivácia).

Okrem deklarovaných schopností sa kameň vyznačuje aj týmto:

 • prispieva k úspechu pri každom novom úsilí;
 • dodáva človeku vnútornú a fyzickú silu.

Spravodlivý sex by mal používať krúžky s krvou, ktoré majú na strome na ľavej strane ruky v striebornej farbe.A naopak, pre mužov je najlepšie položiť prsteň minerálom na ukazovák, ktorý je už na pravej strane.

Kompatibilita zverokruhu

Mystický klenot, ktorý priťahuje pozornosť, poskytne najvýraznejšiu pomoc iba trom konšteláciám zverokruhu:

 • ) Škorpión;
 • Baran;
 • Rakovina.

Zmeň ich život smerom k najlepším.

Takže, plachý, tichý a zraniteľnýRakysa vďaka silnej energii krviprijímača stanú odvážnejšími a silnejšími, otvorenejší pre iných ľudí a získajú vieru v seba samých.

Scorpions- sa budú vysporiadať s nadmerným temperamentom, ktorý pre nich často spôsobuje veľa problémov.

Baran- v každom prípade si svoje šťastie zaistí nosením hematitových výrobkov.

Tri „obľúbené“ klenoty spolu s ich pomocou tiež vylepšia svoju intuíciu,ukazovatele pamäti a sústredenia pozornosti, vyvinú inovatívne myslenie.

Predpokladá sa, že hematit je vhodný nielen pre rakovinu, škorpióny a baran, ale aj pre každého, kto sa narodil 9., 18. a 27. (mesiac narodenia nehrá veľkú úlohu).Existujú však náznaky zverokruhu, ktorý je absolútne nemožné kúpiť si šperky s hematitom: Panna, Blíženci a Ryby.Energia drahokamu sa nekombinuje so zástupcami uvedených konštelácií.

Ostatné príznaky zverokruhu by sa nemali príliš nosiť hematitovými výrobkami, ale môžu sa odraziť od ich vnútorných pocitov.Napríklad, ak sa cítite nepohodlne, vyberte produkt a už ho už nikdy nebudete nosiť!

Teraz už viete vlastnosti a význam, fotografia hematitového kameňa.Je dôležité nezabudnúť, že to nie je len šperk, ale minerál s veľkou magickou silou.Preto sa oplatí počúvať odporúčania astrológov, litoterapeutov a nepoužiť kryštál, ak vám to nevyhovuje.

Existuje mnoho ďalších magických drahokamov, a čo je najdôležitejšie, nájdite svoj osobný kameň talismanu!

Nakoniec navrhujem pozerať tematické video:

Marissa