Aké mystické vlastnosti má topaz kameň?

Modrý topaz (tiež známy ako modrý kameň) je jedným z najmodernejších drahokamov.Kameň je tak veľkolepý, že ozdobí absolútne akýkoľvek šperk - na to, aby som bol presvedčený, stačí sa pozrieť na okienko so šperkami s topazami.

Prítomnosť studenej brilancie dodáva drahokamu osobitnú eleganciu a žiara, ktorú vyžaruje, dodáva kráľskej majestátnosti.Nie je zbytočné, že modré topázy v prírodných podmienkach sú vždy sprevádzané zvláštnym balíkom vo forme iných minerálov - morión, fluorit, turmalín a niekoľko ďalších vzoriek.V tomto článku sa budeme zaoberať hlavnými liečebnými a magickými vlastnosťami topazového kameňa, ako aj to, aké znaky zverokruhu s ním nosia šperky.

Ďalšie názvy minerálov

Modrý topaz tiež nájdete pod názvami pazion, sibírsky diamant,topaz, thumpáza alebo ťažká váha.

Falošné verzie umelých kremenných nerastov, ktoré nemajú nič spoločné s ich prírodnými náprotivkami, sa často predávajú pod zámienkou topazov a zlatých topazov.

Do skupiny topaz tiež nepatria rauchtopázy, „údené“, „východné“, „indické“, „španielske“ topazy, „topazolity“ aUralské „tromfy“.Počas dlhého obdobia svojej aplikácie začal topaz rásť v rôznych razených synonýmach, medzi ktoré patria: „brazílske rubíny“, „brazílske zafíry “ a podobne.

Farebné variácie topazov

Prirodzene sa vyskytujúce topazy majú rozsiahlu paletu farieb, nachádzajú sa v rôznych farebných odtieňoch: čaj, ružovkastý, svetlo žltý, namodralý, nahnedlý,broskyňa a koňak.Okrem toho je potrebné spomenúť ešte jednu jedinečnú schopnosť topazu - kameň mení svoju farbu na nasýtenejšiu, keď je zahrievaný a ožiarený.Nižšie sú uvedené hlavné odtiene topazu s ich značkami:

 • Londýnsky modrý topaz - drahokamy všetkých variantov nasýtenej modrej.V niektorých prípadoch je v nich určitá sivosť alebo zeleň.
 • Nebesky modrý topaz sú svetlo modré kamene farby oblohy za jasného dňa.Vezmite prosím na vedomie, že toto a predchádzajúce možnosti kameňa získajú vďaka tepelnému spracovaniu svoj vlastný odtieň.
 • Topaz farby „šampanské“ („šampanské“) - je tiež pomerne slávny.Klenot vyžaruje vďaka svojmu žiarivému tónu a nádherným odtieňom prirodzenosť, teplo, nežnosť a krásu
 • Cisársky - inými slovami sa nazýva cisársky topaz - v súčasnosti je to najdrahšia zo všetkých druhov kameňa.Nachádza sa v žlto-zlatých, červenkasto-zlatých a ružových farbách.

Tu by sa malo uviesť, že prírodné topázy s prídavkom červenej alebo ružovejodtiene sú veľmi zriedkavé.Ich cena sa pohybuje od 300 do 500 dolárov za 1 karát.A kamene s nahnedlým a žltkastým odtieňom budú stáť trochu ekonomickejšie.

Aké sú liečivé vlastnosti topazového kameňa

Minerál má niekoľko pozitívnych vlastností:

 • posilnenie imunitného systému;
 • chráni pred chladom;
 • aktivuje proces opravy tkanív;
 • má priaznivý vplyv na tráviaci systém;
 • zlepšuje fungovanie štítnej žľazy, žlčníka a sleziny;
 • kameň je okrem toho indikovaný v prítomnosti duševných patologických stavov, nervového a energetického vyčerpania, keďže zmierňuje stres, upokojuje, lieči nervové poruchy, rôzne obavy, lieči nespavosť, pomáha harmonizovať emocionálnu sféru;
 • ​​
 • existuje názor, že ak uvažujete o kryštále topazu po dlhú dobu, môžete sa zbaviť šialenstva;
 • od dávnych čias sa topaz používa na liečbu patológií videnia;
 • Energeticky najsilnejšie sú topázy zlaté a medové.

Magické vlastnosti a pre koho to vyhovuje

 1. V kúzle je topaz drahokam, ktorý má veľmi silné ochranné vlastnosti.Chráni svojich majiteľov pred „zlým okom“, poškodením a inými druhmi negatívnych účinkov.
 2. Jogíni používajú topázy v meditačných praktikách, aby sa dostali do stavu, v ktorom sa osoba spojí s Vyššou mysľou.
 3. V stredovekutopázy boli spojené s obozretnosťou a dobrými skutkami.
 4. Zlaté topazy naznačujú plnosť šťastia, harmonizujú násilné a nebezpečné vášne, pomáhajú človeku cítiť všetky kúzla života a zhoršujú chuťové pocity.
 5. Topazes sa okrem toho úspešne vyrovnáva s rôznymi negatívnymi emóciami - depresívne stavy, obavy, pochybnosti, hnev, nenávisť a iné.
 6. Žlté topazy pomáhajú porozumieť rôznym tajomstvám a odhaľujú skryté činy.Forenzní experti, hypnotizéri a psychológovia ich môžu bezpečne používať.
 7. Klenot zvyšuje intelektuálne schopnosti a dáva vnútorné osvietenie.Pomôže jeho majiteľovi aktívnejšie reagovať na dianie a vždy správne konať v rôznych životných situáciách.
 8. Talismany a amulety s topazmi sa používajú ako prostriedok na zvýšenie šťastia pre človeka, na zlepšenie jeho finančnej spokojnosti a na zvýšenie profesionálnej úspešnosti.
 9. Ako talisman topazes priťahujú bohatstvo uznaním, vďaka čomu je človek inteligentnejší.Vďaka nim tiež môžete získať priazeň a láskavosť od iných ľudí.
 10. Topaz urobí z osoby čestnejšiu a objektívnejšiu osobu.
 11. Spravodlivé pohlavie poskytne vonkajšiu príťažlivosť a mužov múdrosť.
 12. Topaz sa odporúča, aby si ho nechal so sebou na rôznych cestách a výletoch.

Kameň, bez ohľadu na jeho farebné vlastnosti, ovplyvňuje činnosť všetkých čakier a máprojektívny (aktivácia, uvoľnenie Yangovej energie).

Aké znaky zverokruhu zapadnú do kameňa

Pri žiadosti o pomoc s akýmkoľvek minerálom je dôležité vziať do úvahy znamenie zverokruhu.,V skutočnosti môžu byť všetky prírodné kamene v procese nosenia užitočné a škodlivé.Astrológovia veria, že záhadní topazi sponzorujú tých ľudí, ktorí sa narodili v novembri, a stanú sa vynikajúcim talismanom pre Škorpiónov.Tento názor navyše vyjadrili staroveké orákry a naďalej vyjadruje moderných vizionárov budúcnosti.

Škorpióni by mali nosiť šperky s topazmi pre svoj vlastný prospech, pretože často majú tendenciu ísť do extrémov a musia sa naučiť, ako robiť správne rozhodnutia.Obzvlášť mladí Škorpióni potrebujú ďalší zdroj múdrosti a zdravého rozumu, a tento kúzelný kameň im môže pomôcť.Topaz urobí zástupcu tejto súhvezdí pokojnejším, zmierni negatívne účinky stresu a pomôže sa ovládať v každej situácii.Navyše, vďaka kameni Škorpiónov, vďaka drahokamu, sa pre ďalšie sebazlepšovanie prebudili obrovské príležitosti a vyhliadky.

Nakoniec si pozrite zaujímavý tematický videoklip:

Marissa