Aké mystické vlastnosti vás prekvapí azuritovým kameňom

Názov kamenného azuritu je tvorený dvoma slovami: francúzsky „azur“ (preložený ako azúrový), ako aj perzský „lazard“ - modrý.Staroveké legendy hovoria, že azurity boli často zamieňané s tmavo modrou lapis lazuli, ktoré majú na východe veľkú hodnotu.

Mená azuritu a lapis lazuli majú rovnaký koreň (arabský „azul“ je modrý a perzský „lazard“ je azúrový, prvé písmeno „l“ je len článok).Tento minerál môžete tiež stretnúť pod názvami medi azúrová alebo horská modrá.A Európania dokonca začali nazývať azurit Shelessite - z názvu miesta jeho ťažby - Chessy (Francúzsko).

Historické pozadie nerastu

V stredoveku boli medzi maliarmi populárne azurity, ktorí sa naučili vyrábať z kameňa jasne modrú farbu.Minerál bol vo všetkých aspektoch vhodný na to, aby sa stal základom farbiva, čo bolo do značnej miery sprevádzané jeho jemnou štruktúrou, bohatou farebnou paletou a absenciou zmeny farby za akýchkoľvek podmienok.

Podľa známych diel egyptských umelcov, ktoré zobrazujú scény zo života vládcov a božstiev, je možné dospieť k záveru, že na obrázkoch sa používa aj azuritový pigment.Používali tiež farbu kameňa na maľovanie rímskych víl a obrazov.

Potom tendencia vytvárať saprírodné farbivo z azuritu sa postupne dostalo k byzantskej kultúre a obyvatelia starovekého Ruska ho začali aktívne používať.Tu farba získaná z kameňa získala názov „plnená kapusta“.Živým príkladom maľby s použitím azuritového farbiva môže byť svetovo preslávená „Trojica“, ktorú vytvoril Andrei Rublev: tu majster použil „plnené kapusta“, aby vytvoril anjelské oblečenie.

V tomto prípade je možné veľmi dobre pozorovať zjavnú nadradenosť modrej farby nad ostatnými.Všeobecne je potrebné poznamenať, že maliari ikon v starovekom Rusi osobitne zdôrazňovali modrú farebnú schému - symbolizovali múdrosť a duchovnú dokonalosť.

Zaujímavé informácie o azurite

Azurit dokázal absorbovať nebeskú modrú a zjavnú kozmickú hĺbku, ale objavil sa v útrobách Zeme.Kameň má veľmi vzácnu farebnú paletu, ktorá je zastúpená rôznymi odtieňmi modrej.Všetky vlastnosti kameňa budú závisieť od hlavného tónu klenotu.

Pokiaľ ide o modrú farbu, spája to tajomstvo sveta, pokoj a harmónia.Na prvý pohľad sa môže zdať, že modrá farba je mimoriadne studená, ale v skutočnosti v nej nájdete aj teplé vlastnosti - ochranu, ochranu, krytie a do určitej miery dokonca upokojujúce.

Už predtým sme povedali, že azurity sa často mylne považujú za lapis lazuli a označujú ich ako samostatnú odrodu.V skutočnosti je to úplne zle: azurit je nezávislý kameň.V prírode sa niekedy stáva, že azurity rastú spolu s malachitmi, potom sa na kameňoch objavia charakteristické zelenkavé škvrny.Podobné drahokamy sa nazývajú azurové malachity.

Liečivá sila minerálu

Je možné obdivovať iba úžasné liečivé schopnosti drahokamu.Dokonca aj naši vzdialení predkovia vedeli, že azurity liečia takmer všetky choroby.Aby ste to mohli urobiť, musíte iba natrieť kamene na boľavé miesta - potom vďaka svojej silnej energii vyčistia choré oblasti negatívnej energie.Po tom, všetky príznaky, ktoré obťažujú osobu postupne miznú - bolesť alebo svrbenie s pálením.

Na úplné odstránenie bolesti a zlepšenie zdravia tela je tiež dôležité mať správny mentálny postoj k energii drahokamu.Nie je to také ťažké, ako by sa mohlo zdať - musíte sa mentálne obrátiť na minerál a predstaviť si, ako lúč svetla vyžaruje z kameňa, ktorý preniká do boľavého miesta a začína napínať všetky negatívne.Pravidelným vykonávaním takéhoto rituálu budete schopní čo najskôr odstrániť všetky choroby.

 • Azurit pomáha pri čistení krvi a má priaznivý vplyv aj na produkciu žlče z tela.
 • Zmierňuje infekčné patológie kože.
 • Znižuje krvný tlak.
 • Pomáha kostiam rásť spolu rýchlejšie.
 • Modrý odtieň minerálu umožňuje liečbu patológií orgánov videnia, zmierňuje stres v tejto oblasti.Šperky s azuritmi môžupoužívať ako profylaktický prostriedok na zníženie zrakovej ostrosti.
 • Okrem fyzického uzdravenia poskytne kameň aj duševné zdravie - pomôže odstrániť také duševné poruchy, ako sú halucinácie, melanchólia a hystéria.Pravidelným používaním produktov s azuritmi harmonizujete svoj psychický stav a zlepšujete stav nervovej sústavy.Zároveň si zabezpečte čistú myseľ.

Šperky s lapis lazuli by sa mali nosiť nepretržite: pre kameň je dôležité, aby neustále cítil kontakt so svojím majiteľom.Je užitočné použiť silu kameňa, nasadiť náramky, ako aj korálky, náhrdelníky a rôzne prívesky s príveskami.Okrem toho sa odporúča aplikovať drahokam na srdce alebo ho na určitý čas stlačiť do ruky.Pri dlhodobom pobyte v krabici sa energetické schopnosti minerálu výrazne znižujú.

Magické schopnosti, ktoré má kameň

 1. Citlivá jinová energia je neoddeliteľnou súčasťou azuritu.Kameň prechádza samotnými tokmi negatívnej energie a prispieva k ich premene na pozitívne.Mágovia a kňazi starovekého Egypta o tom vedeli, ktorí by pomocou minerálu mohli nadviazať kontakt s inými svetmi.Šperky s azuritmi sa používali ako prostriedok, ktorý zvyšuje vitalitu a udržuje ju na vysokej úrovni.
 2. A írski šamani sa pomocou azuritových tyčiniek naučili vstúpiť do stavu tranzu a obrátiť sa k svojmu bezvedomiu.podľa ich minulých inkarnácií, rôznych skutočností, ako aj nájsť riešenia naliehavých životných problémov.
 3. Výrobky s azur-malachitom majú dvojnásobnú silu, pretože kombinujú energiu dvoch minerálov naraz.Malachit je zodpovedný najmä za útechu a uvoľnenie z negatívnych emocionálnych zážitkov a azurit sa zameriava na energetickú zložku života.Ak k nemu pripojíte kameň alebo šperky s „tretím okom“ - môžete sa zbaviť úzkosti a problémov a harmonizovať vnútorný a vonkajší svet.
 4. Pre tých, ktorí čelia ťažkej životnej voľbe a nevedia, ktorým smerom sa v budúcnosti pohnúť, budú veľmi užitočné aj výrobky s azuritmi, pomôžu nájsť správnu cestu v živote a uľahčia ľahké riešenie všetkých problémov.
 5. U našich predkov boli azurity používané na lepšie pochopenie charakteristík ich osobnosti, keď bolo potrebné prehodnotiť ich životné priority a rozšíriť vedomie.
 6. Vďaka neustálemu kontaktu s minerálom budete môcť objaviť všetky svoje talenty a maximalizovať svoju realizáciu v tomto svete.
 7. Ezoterický kameň pomáha vstúpiť do stavu zmeneného vedomia, takže bude užitočný pri rôznych meditatívnych praktikách.Azurit preberá úlohu sprostredkovateľa medzi vedomou a nevedomou sférou života svojho majiteľa.
 8. Intenzívne spektrum modrého svetla aktivuje čakru koruny (slávne „tretie oko“).Ak toto energetické centrum pracuje správne, je to možné pre človekarozvoj čestného, ​​logického, taktického a koncepčného myslenia.To vysvetľuje, prečo sa kameň odporúča pre právnikov, právnikov, sudcov, ako aj zástupcov všetkých profesií, v ktorých sa vyžaduje, aby tieto vlastnosti preukazovali.

Upozornenie!Ak sa človek začne správať zlým spôsobom, je nemorálne - kameň ho prestane podporovať (energicky nepomáha) a v niektorých prípadoch sa môže dokonca rozpadnúť na malé kúsky.

Na konci témy si pozrite vzdelávací videoklip:

Marissa