Aké problémy pomáha vyriešiť ikona „Satisfy My Sorrows“?

Ortodoxné svätyne priťahujú pozornosť vďaka úžasným vlastnostiam, ktoré majú.Ikony vám umožňujú liečiť rôzne choroby. Úprimná modlitba im pomôže zlepšiť vzťahy s rodinou a priateľmi, ako aj zmierniť mnohé životné problémy.

V tomto článku navrhujem, aby ste sa oboznámili s mystickými charakteristikami ikony „Satisfy My Sorrows“.

Historické informácie o vytvorení ikony

Božia matka je tradičnou patrónkou Ruska, ale jej obraz veriaci uctievajú nielen z tohto dôvodu.Božia matka zároveň koná ako nebeská kráľovná a ako príhovor a žiada každého Stvoriteľa o Stvoriteľa.

Je zvykom požiadať o pomoc v ťažkých životných situáciách.Preto nie je prekvapujúce, že tvár „Satisfy My Sorrows“ získala medzi veriacimi veľkú popularitu.

Názov obrazu je zakorenený v stichere (liturgické verše), v ktorej je blahoslavená Panna Mária opísaná ako nádej pre pravoslávnych kresťanov, schopných vyrovnať sa so všetkými trápeniami, telesnými aj telesnými.duševné.

V roku 1640 sa v Moskve objavuje zázračný obraz.Stará tradícia hovorí o jednej vznešenej dáme, ktorá bola zasiahnutá vážnou chorobou a ktorá vážne požiadala Pannu Máriu o uzdravenie.Žena priniesla rôzne obrazy z rôznych chrámov, ale žiadnemu z nich sa jej nepodarilo pomôcť.

Potom sa v zúfalstve zhromaždili všetky obrazy blahoslavenej Panny, uložili do zvonice a priviedli k pacientovi.Keď žena, ešte predtýmnepohybovala sa a videla obrázok „Uspokojte svoje bolesti“ - dokázala sa prekrížiť sama.A potom - ponúkla modlitbu do tváre a choroba opustila jej telo.

Informácie o zázračnom obraze sa medzi ľuďmi začali okamžite šíriť a začala sa skutočná púť.Kňazi nemali čas na zaznamenanie všetkých príbehov úžasných uzdravení, ktoré ikona vykonala.

Áno, a teraz sa s nimi nebudeme môcť zoznámiť, pretože informácie o úžasných uzdraveniach boli zničené ohňom, ku ktorému došlo v roku 1771.Prišli k nám iba verbálne verzie tradícií.

Ikonografický typ ikony Matky Božej „Uspokojte svoje zármutky“ je Sprievodca Hodegetriou.Obrázok sa tiež pripisuje typu „eleus“ - milostivý a súcitný.

Upozornenie!Je to tento typ obrazu Panny Márie, ktorý je najbežnejší a najobľúbenejší.

Pomer tváre k tomuto typu naznačuje, že Svätý je neuveriteľne milostivý a súcitný so všetkými hriešnikmi.Toto určuje hlavné charakteristiky obrazu - úctu a nádej, že Božia Matka bude prihovárať za človeka v ťažkej situácii.

Na zvýraznenie obrazu Božej Matky „Uspokojte svoje bolesti“ umožňuje prítomnosť jedného významného detailu: ruka Panny Márie je zdvihnutá k jej ohnutej tvári.Toto gesto sa spravidla vykonáva vtedy, keď niekto niekoho veľmi pozorne načúva a zároveň si rukou opiera tvár o tvár.

Zdá sa, že naznačené gesto ešte viac približuje Božiu matku k bežným ľuďom a je určené, aby jej pripomenula.pôvodne ľudská povaha.A vďaka jej osobnej duchovnej čistote a zbožnosti bola poctená, že sa stala Matkou Mesiáša - Spasiteľom celého sveta.

Okrem toho sa zdá, že sa toto gesto snaží upozorniť na žiadosť toho, kto sa obráti na Pannu Máriu o pomoc.

Malý muž sediaci na lone Ježiš drží rukopis vlastnými rukami.Nápisy na zvitkoch sa menia na rôznych ikonách, ale všetky rovnako naliehajú na spravodlivých, aby dodržiavali Božie prikázania a nasledovali spravodlivú a milosrdnú cestu.Len takáto cesta dokáže vylúčiť „smútok“ a záťaž zo života človeka.

Prečo sa modliť ikonu Matky Božej „Uspokojiť svoje zármutky“?

Samotný názov ikony hovorí samo za seba.Ak trpíte úzkosťou - prineste svoj smútok do chrámu a nesnažte sa dokázať, že ste silný človek, keď je duša v skutočnosti roztrhnutá od bolesti a utrpenia.Nezabudnite, že nemusíte sami zvládať svoje nešťastie.

Pán Boh vie a vidí, keď je človek „na pokraji“, preto ho absolútne netreba skrývať.

Takže s akými špecifickými ťažkosťami sa týmto problémom čelí?

  • Zmierňuje pocit zúfalstva, ktorý rozdeľuje ľudskú dušu na kúsky.
  • Podporuje dosiahnutie harmónie, pokoja v duši a sebavedomia.
  • Pomáha vyrovnať sa s deštruktívnymi vášňami.
  • Čistí myseľ hriešnych myšlienok.
  • Zvyšuje vôľu človeka.
  • Podporuje dosiahnutie kresťanskej viery.

Zároveň sa môžete obrátiť na tvár a požiadať o pomoc osobne, keď ju skutočne potrebujete, a požiadať niekoho zo svojho blízkeho kruhu, ak vidíte, že potrebujú pomoc.Napríklad jeden z vašich príbuzných je závislý (alkohol, drogy, hazardné hry, telesné vášne atď.).

Aké ďalšie požiadavky možno adresovať obrázku „Uspokojte svoje zármutky“?Ikona samozrejme pomáha liečiť telesne.Navyše nezáleží na tom, aké utrpenie človek trpí - všetko utrpenie nie je zdieľané Pánom a všetko ostatné nie je ničím iným než iba špekuláciami.

Je tiež možné požiadať o pomoc pri riešení prípadov alebo ikonu, ktorá prispeje k úspešnému dokončeniu konkrétneho prípadu (samozrejme, tým sa rozumejú výlučne božské skutky).

Kde sa môžem modliť za ikonu?

Rovnako ako väčšina zázračných tvárí, ikona „Uspokojte svoje zármutky“ má veľké množstvo zoznamov, z ktorých každý má svoje úžasné schopnosti.

Pôvodne sa historické informácie o obraze pôvodne vracajú do Bieloruska, kde sa pred viac ako tromi storočiami úplne prvá verzia obrazu pôvodne objavila v kostole zmŕtvychvstania mesta Shklovo.

Úplne prvé kópie v Moskve boli napísané aj v Bielorusku.Na Arbate nájdete najstaršiu verziu zoznamu, ktorá sa nachádza v kostole sv. Tikhon.

Našťastie táto pamiatka prežila dodnes a dnes sa nachádza v kostole zmŕtvychvstania Slovozhu (nachádza sa(Filipovsky Lane).Táto ikona je známa mnohými zázrakmi.

Napríklad existuje prípad vážne chorej ženy, ktorá vo sne videla obraz Matky Božej.Išla do kostola, aby sa modlila k Božej Matke, ukázalo sa však, že v chráme chýba požadovaná ikona.

Ukázalo sa, že prašná a zabudnutá tvár leží na zvonici.Žena požiadala, aby ikonu získala a vyčistila, a po modlitbe od nej okamžite našla uzdravenie, ako to vo sne zasľúbila kráľovná nebies.

​​

Odvtedy sa v deň zázračnej udalosti ustanovilo slávenie triumfu tváre „Uspokojte moje smútok“.A to sa stalo 7. februára 1760.Po sto rokoch od toho dňa bol vydaný moleben s akatistom.

V Moskve je v 21. storočí na počesť tejto ikony vysvätený chrám.Na jeho slávnostnom otvorení bol prítomný sám patriarcha Alexy a prostriedky na stavbu zhromaždili obyvatelia mesta.

V chráme môžeme pozorovať veľkú kópiu ikony, ktorá sa nachádza priamo pri hlavnom vchode.Kostol je postavený v klasickom ruskom štýle.

Chrám s piatimi klenbami, ktorý má dve zvonice, je skutočnou ozdobou mesta.Nebude ťažké ho nájsť, pretože je pár stoviek metrov od stanice metra Maryino.

Obraz tohto chrámu sa používa ako okresná vlajka.

Z ďalších slávnych chrámov, v ktorých môžete ponúknuť modlitbu pred ikonou „Uspokojiť svoje zármutky“, sa rozlišuje:

  • Moskovský kostol (Kuznetskaja)Slobodka) - tu je zázračná kópia tváre, ktorá bola pred tromi storočiami privedená do hlavného mesta.Veriaci vstúpia do chrámu a pobozkajú predovšetkým obraz a klajú sa ikonou Panny.
  • Ďalšiu kópiu ikony možno nájsť v Leonove.Bol vytvorený v osemnástom storočí.Líši sa rovnakým spôsobom ako kazanská ikona, ktorá visí opačne.Poloha kostola je stanica botanickej záhrady.
  • Ďalšia tvár je v Diveeve.Veriaci s ním tradične robia poznámky, v ktorých zaznamenávajú svoje modlitebné želania.Mnoho kláštorov všeobecne sleduje takúto zbožnú tradíciu a svedčí o hlbokej úcte k ostatným.

Na konci témy by som chcel ešte raz pripomenúť, že nezáleží na tom, ktorú ikonu požiadate o pomoc - najdôležitejšie je, aby vaša modlitba bola úprimná a vychádzala zo samotného srdca.Potom bude určite počuť zhora.

A nakoniec vám ponúknem pozerať fascinujúce videozáznamy na túto tému:

Marissa