Aké problémy vám pomôže ikona Božej Matky Božej

Existuje veľa slávnych obrazov, ktoré majú liečivé a iné zázračné vlastnosti.Vždy existujú davy ľudí, ktorí sa chcú modliť za také ikony, ľudia prichádzajú z iných miest a krajín kvôli svojmu zlepšeniu.V tomto článku by som vám chcel ponúknuť prehľad ikony Matky Božej Korsunovej, ktorá vďaka svojim úžasným schopnostiam získala veľkú slávu.

Obsah
 1. História vzhľadu ikony
 2. Čo je znázornené na ikone
 3. Keď sa uctieva Korsunova ikona Panny
 4. Čo pomôže posvätná tvár v
 5. Kde získam ikonu Korsun?
História vzhľadu ikony

Existujú dve verzie, ktoré vysvetľujú, ako sa ikona Matky Božej Korsunovej objavila na území Ruskej federácie.

Najstaršia legenda hovorí , že svätyňu vytvoril evanjelista Lukáš a zachovala sa v meste Efez.

A 9. októbra 988 bola po jeho krste privezená kópia z tohto obrázka z Korsunu do Kyjeva (urobil ju Svätý rovný apoštolom Vladimir ) a tento obraz sa stal známy ako „ikona Korsun“.O niečo neskôr bola tvár presunutá do mesta Novgorod a počas vlády Ivana Hrozného - Korsunskej Matky Božej v Moskve - v katedrále Nanebovzatia Kremľa, kde bola umiestnená za trón (tu je dnes).

Uskutočnilo sa množstvo štúdií, ktorých výsledky zaraďujú ikonu Korsunu medzi takmer nepreskúmané pamiatky staroveku.anále a pôvodná zmienka o tvári v histórii pochádza z prvej polovice 17. storočia.

Táto ikona sa vo svojom vzhľade veľmi podobá iným tváriam, napríklad obrázku „nežnosť“.Táto svätyňa, zobrazujúca Matku Božiu, je uctievaná ako jedna z prvých posvätných pamiatok katedrály Nanebovzatia Panny Márie - po viac ako šesť storočí bola ikona na jej oltári.

Existuje však druhá tradícia , ktorá hovorí o prinesení tváre Panny Márie z Grécka na územie modernej Ruskej federácie v roku 1162 pomocou ctihodného Euphrosyna Polotska (deň jej úcty).za dvadsať tretinu mája)

Spasiteľský kláštor bol založený v meste Polotsk ao niečo neskôr - ďalší kostol na počesť nepoškvrnenej Panny.Keď bolo povedané Euphrosyne, že v Grécku existujú tváre, ktoré vytvoril evanjelista Lukáš, poslala veľkodušnú obetu vládcovi tejto krajiny - Lukovi Chrysovergovi, ktorý ho požiadal, aby jej poslal obraz.

Petícia bola schválená a svätyňa bola poslaná z Ruska do Efezu do Ruska.Na ceste bola tvár dopravená cez Korsun a miestna populácia vyjadrila túžbu ponechať ikonu po dobu dvanástich mesiacov, preto sa volala Korsunskaya.Následne bola tvár zdobená zlatom, striebrom a šperkami sv. Eufratyna av roku 1173 bol poslaný do kostola Panny Márie.Tam bola tvár už viac ako šesťdesiat rokov, čo dokazuje jej úžasné liečivé schopnosti.

V roku 1239, keď sa dcéra Polotského kniežaťa Paraskeva pripravovala na manželstvo,rozhodla sa urobiť snímku do mesta Toropets, kde bola tvár v katedrále Bogoroditsky a bola uctievaná ako zázračná.Aj tu Korsunská Matka Božia vykonala dosť zázrakov - predovšetkým je možné rozlíšiť príhovor Toropetov od útoku Poliakov v roku 1611.

V roku 1917 bolševici chytili nádhernú pamiatku a odviedli do mesta Leningrad.Následne bola ikona v Ruskom múzeu (Petrohrad).

Svätá ikona Korsunskej Matky Božej je známa aj pre ďalšie zoznamy, a to: katedrála sv. Izáka (Petrohrad), kláštor Nižhyn (mesto Usman), kláštor Pavlo Obnorského (diecéza Vologda), kláštor Suzdal Spaso-Euthymiev, Kláštor Zvestovania Nižného Novgorodu a tak ďalej.

Čo je znázornené na ikone

Obrázok nám ukazuje Pannu Máriu, ktorá jemne držala dieťa za Ježiša rukami a úctivo ho tlačila do svojho srdca.Ukazuje sa, čo má pre ňu veľmi dôležité milované dieťa, aké drahé je pre matku.

V očiach Panny Márie možno pozorovať na svojho syna zmes obdivu, lásky, nežnosti, láskavosti a úzkosti.Tí predstavitelia slabej polovice ľudstva, ktorí už mali možnosť čeliť bolestiam narodenia dieťaťa, ale aj šťastie pocítili, keď sa už dieťa narodilo - dokonale pochopia zvláštnosti pohľadu Panny Márie.

Z tohto dôvodu je jednou z úžasných čŕt tváre ochrana a ochrana matiek a ich detí pred patológiou a akýmikoľvek negatívnymivonkajšie vplyvy (poškodenie, zlé oko atď.).

Keď sa uctieva ikona Korsun Panny

22. októbra majú pravoslávni veriaci tradíciu brať svojich blízkych, príbuzných a najmenších a chodiť do kostola, aby uctievali nádherný obraz Panny Márie.,

Je nevyhnutné zapáliť sviečku pre zdravie, prosperitu a mier pre všetkých vašich blízkych a drahých.Určite sa tiež čítajú modlitby s akatistou, príhovor je oslavovaný, potom nasleduje obrad vyznania a prijímania.

Verí sa, že dvadsiateho druhého sekundy ikona Korsun získa dvojnásobnú moc a keď prídete do svojho bytu, môžete cítiť plnú silu tváre na sebe.

V tento deň určite vykonajte rituál, ktorý očistí váš domov od všetkých zlých duchov, konfliktných situácií a naplní ho radosťou, láskavosťou, štedrosťou, bohatstvom, láskou a inými pozitívnymi emóciami.

Ako pomôže svätá tvár

Môžete požiadať o pomoc od ikony Panny Márie Korsunovej vo vašom dome, ako aj v kostole.Najzákladnejšou podmienkou je pravidelnosť modlitieb a postupnosť cirkevných obradov.

Hriešnici, ktorí zanedbávali prikázania Božie, ktorí sa cítia krivdení, by sa mali odčiniť úprimnou modlitbou na obraz Panny Márie.

V tomto prípade bude ikona schopná pomôcť pri riešení týchto problémov:

 • prejavujú milosrdenstvo a odpustenie hriechov;
 • slúžiť ľuďom, ktorí to potrebujú;
 • zmierňovať utrpenie (telesné a duševné);
 • okrem stratených duší;
 • liečiť choroby, pri ktorých sa zdá, že v úradnom lekárstve nedošlo k spaseniu;
 • pomôže získať úprimné pokánie za spáchané priestupky.

V ortodoxných kostoloch, aby sa vyjadrila vďaku Panne Márii, je akatistická Korsunská tvár spievaná.

Akathista je navyše veľmi závažnou udalosťou pre veriacich a duchovných.Piesne oslavujú liečivú silu tváre, kresťania vyjadrujú radosť z narodenia Ježiša Krista a preukazujú veľkú lásku ku všetkým ľuďom, túžbu prihovárať sa za slabších, slabších.

Akatista sa skladá z dvanástich Ikos a trinástich Kondakov.Kňazi by si ich mali prečítať v chráme a veriaci v tom čase odovzdali tejto úprimnej modlitbe.

Kde získam ikonu Korsun?

Pravdepodobne najväčší sortiment ikon a iných cirkevných pomôcok dnes možno nájsť v cirkevných obchodoch a pravoslávnych internetových obchodoch.

Posvätná tvár Božej Matky Božej sa prejavuje rôznymi spôsobmi a umeleckými štýlmi.

Okrem toho možno ikonu vyrobiť nezávisle - napríklad vyšívané z korálikov (alebo, podľa voľby, nákup hotovej vyšívanej ikony).Takéto nezvyčajné ikony, zdobené pomocou doplnkového príslušenstva, budú ideálnou voľbou, pomocou ktorej môžete ozdobiť váš domáci červený roh (to je miesto, kde sa ikony zvyčajne nachádzajú v dome).

Teraz ste oboznámení s hlavným zázrakomvlastnosti ikony Korsun a navyše viete, kde ju kúpiť.Na záver by som chcel ešte raz pripomenúť, že riešenie akejkoľvek ikony (alebo inej svätyne, vyšších mocností) predpokladá, že máte úprimnú vieru v to, za čo sa modlíte, a že neexistujú žiadne pochybnosti.Iba v tomto prípade sa vaše žiadosti a túžby môžu skutočne stať skutočnosťou.

A nakoniec vás chcem pozvať, aby ste si pozreli video, ktoré obsahuje modlitbovú výzvu k Matke Božej Korsunovej:

Marissa