Aké stromy nemôžu byť vysadené vedľa bytového domu podľa ľudových znakov

Je vždy príjemné, keď je dom pochovaný v čerstvej zeleni.V južných regiónoch sú evergreeny obzvlášť príjemné.Poďme zistiť, ktoré stromy nemôžu byť vysadené blízko domu podľa ľudových znakov.

Podľa značiek sú v blízkosti domu ideálne nízke záhradné stromy - čerešne, jablone, citróny, mandarinky.Na dvore domu môžete pestovať vysoké ovocné stromy - hrušky, slivky, moruše, marhule.Všetky tieto rastliny majú silné pozitívne biologické pole, priateľské k ľuďom.

Juniper

Na čistenie vzduchu vo dvore môžete vysadiť borievku.Je to náročná rastlina so silnými magickými vlastnosťami.Dym a éterické oleje borievky ľahko rozptýlia každé zlé kúzlo.

Juniper zvyšuje túžbu po vedomostiach, ľahké vnímanie, zabraňuje rozvoju pľúc a prechladnutia, posilňuje imunitný systém.Juniper dáva sebavedomie, jeho bobule sa môžu používať ako korenie na mäso a môžu nahradiť soľ.Ľahký život vedľa borievky však nebude fungovať.Ľudia sú priťahovaní touhou po putovaniach, nových dojmoch, nápadoch, čerstvom vetre, ktorý sa usadí v duši a volá po sebe.

Ak medzi vaše priority patrí šťastné manželstvo a pohodlie domova, mali by ste sa vyhnúť borievke a nezasadiť ju v blízkosti domu.Ak vyspokojný s večnou osamelosťou, spoločnosťou veselých priateľov, rýchlym rastom detí a ich odletom z rodičovského hniezda so silnými krídlami - s dobrým vzdelaním a vynikajúcimi vyhliadkami - borievka na dvore je váš najlepší priateľ.

Thuja

Thuja strom chráni nielen pred chladom.Rastlina sa dokonale vyrovná s hypertenziou, vyháňa nepríjemný hmyz a naplní dom príjemnou sviežou vôňou.Thuja môžete pestovať vo dvore výlučne v teplých klimatických podmienkach.V strednom pruhu je thuja umiestnená na dvore v lete vo veľkých kvetináčoch av zime je privádzaná do domu alebo do skleníka.

Z hľadiska energie thuja prispieva k najživšiemu prejavu osobnosti.Ak sa venujete umeniu, thuja je pre vás nevyhnutná ako najlepší a najsilnejší zdroj inšpirácie.Ale môžete zabudnúť na silnú rodinu.Spory, hádky, škandály medzi manželmi a zamestnancami, hádky a boj proti deťom sú vedľajším účinkom prepuknutia individualizmu.Thuja je strom talentovaných a živých egoistov.Pokiaľ ide o manželskú vernosť, človek sa nemusí báť - vôbec nebude.Čokoľvek - špičkové manželské nápady, experimentovanie s rôznymi partnermi, nežné duchovné priateľstvo, hippie komunita.Ale jednoducho to nie je štandardná rodina - je to príliš nudné pre človeka, ktorý upadol do kúzla thuja.

Smrek

Smrek by nemal byť vysadený - v duchovnej rovine môžu dávať silu iba šikovným šamanom, jednoducho vyplnia všetkých ostatných pochmúrnymi predchodcami, očakávaním nevyhnutelného.Používajú sa smrekové vetvyšamani, aby chránili vchod do dolného sveta - do duší mŕtvych.Nový rok alebo vianočný strom je v podstate pamätný strom.Tradícia, ktorá sa objavila na križovatke niekoľkých rôznych kultúr.

Willow

Rastliny vŕb, vŕb na roztrhnutie.Willow chráni pred infekciami Staph a budete mať vždy krásnu, žiarivú a čistú pokožku.Možno.Mládež si zachováte dlho, všetci požiadajú o tajomstvo krásy a recepty na krémy.Ale večná melanchólia, smútok, mierne formy hypochondrie, mizerný a smutný vzhľad - priamy výsledok vŕby v okolí.

Yew

Yew berry, obľúbený ker pre parkové živé ploty v niektorých častiach Anglicka.Výsadba v blízkosti domu nie je dobrý nápad, rastlina má pochmúrnu drvivú auru a vytvára okolo seba ťažkú ​​atmosféru.Životnosť rastliny je až 4 tisíc rokov.V Rusku sa húštiny tisu nachádzajú na Kryme.

Turisti si niekedy zamieňajú tis s borievkou a zbierajú jedovaté bobule tisu ako korenie.Môžete sa otráviť jednou hrsťou alebo odvarom bobúľ alebo listov.Toxín ​​sa hromadí v tele, môže sa niekoľkokrát získať smrteľná dávka, čím sa do jedla pridajú ochutené a šetrné k životnému prostrediu koreniny.

Ak je vzdialenosť od hraníc lokality viac ako 50 metrov, je možné vysadiť tisovú alej.Krík sa vyznačuje silnými baktericídnymi vlastnosťami, výborne čistí vzduch a dokonca zachytáva soli ťažkých kovov.Keď hovädzí dobytok zje tisové vetvy, je možné otravu zvierat.Mlieko sa tiež stáva jedovatým.Na smrteľnú otravuto je dosť pre zviera jesť 200-400 gramov listov.

Ktoré stromy by sa nemali z dôvodu bezpečnosti vysádzať v blízkosti budov

Okrem zdravého rozumu existujú aj zdravý rozum a bezpečnostné opatrenia, ktoré neumožňujú výsadbu stromov dosahujúcich veľké výšky priamo v blízkosti budov.Platí to pre topoly, brest, brezy a iné stromy z mäkkého dreva.Nemôžete zasadiť stromy s rozvinutým koreňovým systémom, pretože môžu poškodiť potrubia a kanalizačné potrubia.Vysoké stromy a kríky, zvyknuté na suché obdobia, sa najlepšie vysádzajú na určitú vzdialenosť.Dub, vlašské orechy pestujú obrovský koreňový systém, ktorý môže poškodiť dokonca aj mestskú komunikáciu.