Aké sú liečivé a magické vlastnosti rubínového kameňa?

Ruby stone je najdrahší nerast, v staroveku sa považoval za drahší ako pár diamant.Je preto zrejmé, že rubín je v skupine drahých kameňov na počestnom mieste.Presnejšie povedané, je to jedna z odrôd korundu, ktorá má červenú farbu.

Všeobecné informácie o rubíne

Prvá informácia o rubíne je ďaleko v minulosti.- 2000 rokov pred naším obdobím.Minerál bol obľúbený u mnohých národností, zatiaľ čo niektoré ho využívali výlučne ako dekorácia a symbol bohatstva, zatiaľ čo iné ho používali ako mocný talisman.

Vďaka svojmu bohatému žiareniu sa červené rubíny nazývajú „ohnivé rubíny“, sú veľmi podobné plameňom plameňa, keď sa v nich odráža svetlo.A obyvatelia starovekého Ruska dali rubíne svoju vlastnú verziu mena - „ yachon “.

Rubíny sa ťažia takmer vo všetkých oblastiach našej planéty, s výnimkou Antarktídy.Najcennejšie sú ázijské rubíny.Dnes sú Srí Lanka, Thajsko, Tadžikistan, východná Afrika, Tanzánia a Keňa najznámejšími dodávateľmi týchto cenných nerastov.

Zaujímavou skutočnosťou je, že v prírode nie je možné stretnúť sadve rubíny majú rovnakú farbu.Minerál kombinuje rôzne variácie červenej farby.Nájdete korund svetloružovej, malinovej, jasne červenej, červeno-fialovej a hnedastej farby.

Tieto rubíny sa najviac oceňujú, vo vnútornej časti ktorých môžete vidieť šesťcípú hviezdu.Nazývajú sa „hviezdne rubíny“.

Aké sú liečivé vlastnosti rubínového kameňa

Korund pomáha pomáhať vyrovnať sa s veľkým počtom rôznych chorôb, najmä:

 • odstraňuje chronickú angínu;
 • lieči chrbticu;
 • zlepšuje stav kĺbov;
 • priaznivo ovplyvňuje obličky, pečeň a tráviace orgány;
 • pomáha zastaviť krvácanie;
 • minerál tiež zabraňuje nástupu epileptických záchvatov;
 • vyrovnať sa s horúčkou;
 • normalizuje stav nervovej sústavy;
 • zmierňuje depresívne stavy (lieči tiež schizofréniu, zlepšuje spánok, zmierňuje nočné mory);
 • korund eliminuje patológiu kože;
 • normalizuje imunitný systém;
 • pomáha zlepšovať metabolizmus v tele;
 • úspešne zvláda zápalové ochorenia;
 • urýchľuje regeneráciu tkanív;
 • žiarenie vyžarované z korundu priaznivo ovplyvňuje fungovanie srdca a mozgu, zvyšuje vitalitu a zvyšuje sexuálne schopnosti silnejšieho pohlavia.

Magické vlastnosti rubínového kameňa, ktorému vyhovuje

V budhizme je rubín veľmi váženým magickým minerálom.Jeho hlavná magická vlastnosť - vzbudzuje u ľudí záujem o vznešenú.

 1. Indickí kúzelníci boli presvedčení, že kameň je schopný poskytnúť neobmedzenú moc a má neodolateľný vplyv na ľudí.
 2. Minerál zároveň zvyšuje pocit jednoty s ostatnými, robí človeka štedrejším a súcitnejším.
 3. Korund sa plní životne dôležitou energiou, odstraňuje túžby a zlé oči.
 4. Každý, kto nosí šperky s rubínom, bude vždy dosť odvážny, bude schopný prekonať emocionálnu bolesť a obnoviť stratený záujem o život.
 5. Minerál prispieva k zmierňovaniu mysle a srdca, motivuje človeka k veľkým činom a povzbudzuje k dosiahnutiu dobrých výkonov.
 6. Jachting bol vždy známy ako symbol ohnivej vášne, živej energie, sily a horúcej lásky medzi chlapcom a dievčaťom.Minerál pomáha nájsť šťastie v láske.Predtým existovala dokonca tradícia prezentovať rubín ako darček vášmu milovanému dievčaťu, aby sa od nej dosiahla reciprocita.
 7. Rubin udeľuje ľahkému počatiu a tehotenstvu spravodlivý sex.Starovekí Chaldejci odporúčali, aby ženy, ktoré dlho nemohli otehotnieť, nakupovali a pravidelne nosili šperky s rubínmi.
 8. Okrem toho je korund kameňom, ktorý symbolizuje čisté myšlienky a neobmedzenú vieru v seba samého.Je vhodný iba pre energeticky silných ľudí, pretože slabých možno tak uchvátiťdrahokam, ktorý sa ponorí do iluzórneho sveta.
 9. Staroveké presvedčenie hovorí, že rubíny zvyšujú vlastnosti, ktoré človek dostal pri narodení.Jeho činnosť je však veľmi špecifická - tak urobí z dobrého človeka ešte viac dobrého a naopak.
 10. Prstene s rubínom tradične používajú bohatí ľudia, ktorí sa obávajú otravy: museli ich pustiť do jedla alebo pitia a potom pozorne sledovať zmeny.

Predpokladá sa, že kameň je schopný varovať svojho majiteľa pred bezprostredným nebezpečenstvom zmenou jeho farby.V tomto prípade stráca a stráca svoj skvelý lesk.

Ďalšie informácie o mineráli

Ruby ovplyvňuje fungovanie Muladhara, Svadhistan, ako aj ) Manipury a Anahata čakry.

Rozdiely v projektívnej energii Yangu (vylučujúce, aktívne).

Týka sa prvkov zeme, vzduchu, ohňa a éteru.

Ochrannou planétou je Slnko.

Ktoré zo znakov zverokruhu sú vhodné

Rubin je schopný dať svojmu majiteľovi silnú vôľu, lásku, láskavosť a teplo.Ale spolu s inými drahými kameňmi sa neodporúča používať všetkým ľuďom.

Každá konštelácia zverokruhu súvisí s jej energetickým prvkom, ktorý je chránený iba určitými prírodnými minerálmi.

Podľa horoskopu je rubín ideálny pre Strelca a Raci.

Prvé poďakovaniepritiahne zvýšenú pozornosť svojej svetlej a mimoriadnej osobnosti, získa moc a pridá ďalšie odhodlanie.Korund im okrem toho pomôže vyrovnať sa s prirodzenou hrdosťou a tvrdohlavosťou, zvýšiť lojalitu, otvorenosť a pomôcť v ťažkých situáciách.

Yachon však pomáha rakovine stretnúť sa s jej spriaznenou dušou a tiež odstraňuje ich nadmernú plachosť, skromnosť, použitím šperkov s rubínom, ľahšie dosahujú svoje ciele.

Tradične je rubínový kameň pre levov.Ženy-levy po získaní šperkov s jasne červenými rubínmi prispejú k vonkajšej príťažlivosti a budú schopné prilákať vzájomný horlivý pocit.A mužským levom dodáva korund mužskosť a sebavedomie.

Okrem toho je rubín vhodný pre Scorpions and Aries.Škorpióni vďaka nemu rozvíjajú zmysel pre účel, jemnosť a sťažnosť.A Aries na úkor korunda nasmeruje svoju aktívnu energiu správnym smerom, podriaďuje ostatných svojej vôli, zaujíma ich o niečo užitočné a zaujímavé.

Rubin prejavuje svoju priazeň Kozorožcovi, ale predstavitelia tejto súhvezdia je dosť ťažké zvyknúť si na magické vlastnosti kameňa.Minerál pomôže diverzifikovať pokojný a zmeraný život Kozorožca pomocou činnosti, činnosti a tiež prispeje k nasmerovaniu ich energie správnym smerom.

Ale kto by mal odmietnuť používať šperky s rubínmi, je Panna a Býk.Na nichúčinok kameňa sa neprejavuje najpriaznivejšie.

Na konci témy vám odporúčame pozerať na zaujímavý tematický videoklip:

Marissa