Aké sú liečivé a magické vlastnosti zafírového kameňa?

Zafír je priehľadná odroda korundu s kvalitou šperkov.V prírode sa vyskytujú zafíry modrej, tmavomodrej, v ojedinelých prípadoch - zelenej, ružovej a oranžovo-žltej farby.V tomto materiáli zvážime liečivé a magické vlastnosti tohto úžasne krásneho minerálu.

Niekoľko mýtov, legiend a historických informácií

Moderné meno “zafír “je tvorený latinským slovom„ saphirus “a grécky„ sapheiros “.Obidve slová v preklade znamenajú „modré“.K dispozícii je tiež verzia, ktorú si tento kameň pomenoval kvôli jeho prepojeniu s planétou Saturn, pretože je preložený z mnohých jazykov ako „milovaný Saturn“.

Ľudia v staroveku oceňovali vzácne vlastnosti tohto minerálu.Králi starovekej Perzie tak verili, že obloha je modrá, pretože odráža obrovský zafír, na ktorom stojí naša planéta Zem.

V dávnych vládcoch sa prívesky so zafírom používali ako silný amulet proti negatívnym magickým účinkom.

Obyvatelia starovekého Grécka nazývali zafírom „klenot boha slnka Apolla“.Vzali si so sebou kúsok minerálu, keď šli za odporúčaním orámovaniav Delphi, pretože sa verilo, že kameň dokáže človeka urobiť múdrejším, aby správne porozumel prijatej odpovedi.

Židia uctievali nerast ako kameň proroctva a verili, že prejavuje múdrosť a najvyššiu Božskú slávu.Verí sa, že slávne prikázania, ktoré dal Jehova Mojžišovi na svätej hore Sinaj, boli napísané na zafíre.

V stredoveku - v 12. storočí, bol kameň aktívne využívaný kňazmi a najvyššími predstaviteľmi katolíckeho kňazstva: z neho boli vyrobené rôzne predmety náboženského vyznania.Zafír symbolizoval čistotu a spojenie s nebom.

Keď si pápež v rímskom kostole vybral nového kardinála, dostal okrem svojho vysokého titulu zafírový prsteň, ktorý sa nosil na prstenníku jeho pravej ruky.Toto symbolizovalo zasnúbenie s kostolom, ktorý sa teraz stal manželkou kardinála, od tejto chvíle nebolo možné odísť.

V tomto okamihu sa najväčší a najdrahší zafír nazýva miléniový zafír.Vo veľkosti nie je horší ako futbalový loptu a jeho hmotnosť je 61 500 karátov.Tento obrovský klenot bol objavený v roku 1995 na ostrove Madagaskar.Jeho pôvodná hmotnosť sa rovnala celkom 90 000 kartám, ale po dvoch rokoch spracovania, ktoré sa skončilo v roku 2000, sa veľkosť zmenšila takmer trikrát.

Liečivé vlastnosti zafírového kameňa

 • Od pradávna sa zafír používa na liečenie očných patológií.
 • Predpokladá sa, žekameň odstraňuje malomocenstvo, rôzne výrastky, chráni pred pôsobením jedov.
 • Zafír tiež eliminuje bolesť chrbta, úspešne bojuje proti nedostatku spánku.
 • Ukázalo sa, že výrobky s minerálom sa používajú u ľudí s bronchiálnou astmou, srdcovou patológiou a dokonca aj onkológiou.
 • Zafír má pozitívny vplyv aj na pacientov s cukrovkou a ochorením obličiek a pomáha znižovať krvný tlak.
 • Ak dodržiavate pravidlá indickej Ayurvédy, minerál má účinok na vatu a vyrovná sa s neuralgiou, epilepsiou, hystériou, ischias a inými vatovými poruchami.

Kúzelné vlastnosti a význam zafírového kameňa pre človeka

 1. Zafír je minerál, vďaka ktorému môže byť osoba verná, skromná a cudná.
 2. Kameň dáva šťastie v láske.
 3. Vďaka nemu si môžete v živote určiť správne ciele, vyrovnať sa so strachom, depresívnymi stavmi, dať si pocit duchovného pohodlia.Šperky so zafíry dodávajú svojim majiteľom pokoj, zvyšujú obozretnosť a zmierňujú zbytočné vášne.
 4. Klenot chráni pred zradcami, ohováraním a klebetami.
 5. Zaistiť ľudí - dodá odhodlanie, sebavedomie a nebojácnosť.
 6. Kameň má veľmi silnú kozmickú energiu.Zvyšuje koncentráciu pozornosti, čistí dušu od negativity.
 7. Minerál tiež zvyšuje kreativitu, prebúdza mimoriadnu emocionálnu víziu a vnímanie sveta.Vďaka nemu myšlienkyľudia sa stanú jasnejšími, začne siahať po vedomostiach.
 8. ​​
 9. Minerál pomáha nasmerovať energiu človeka správnym smerom, rozvíja v nej vysoké duchovné impulzy a sústreďuje pozornosť, ktorá je obzvlášť dôležitá v procese modlitieb.Preto získal názov „kameň mníšok“.
 10. Kameň má tú vlastnosť, že nechá prúdiť energiou cez neho, očistí ho a vráti ho osobe, preto sa odporúča používať ho na meditáciu.Hviezdne zafíry sú obzvlášť silné.Na ich povrchu pozorujeme priesečník troch alebo šiestich lúčov, ktoré vznikajú v procese rezania - to sú posvätné čísla symbolizujúce veľké sily - viera, nádej a láska.
 11. Zafír je jedným z 12 kameňov, ktoré zdobia nebeský Jeruzalem demonštrovaný v apokalypse - symbolizuje spásu a konečné zmierenie ľudí s božským svetom.

Verí sa, že zafíry s defektmi môžu spôsobiť nešťastie.

Zaujímavé informácie o kameni

Minerálny modrý odtieň ovplyvňuje stav čakry Ajna.Prácu Vishuddhu ovládajú modré zafíry.A žltooranžové kamene normalizujú fungovanie Manipurov a čakier Swadhistan.

Zafír má náchylnú yínovú energiu (schopnú absorbovať energiu).

Minerál patrí medzi zemské, ohnivé, vodné a éterické prvky.

Zafíry pozitívne ovplyvnia osobu s nasledujúcimi menami: Vitaly, George, Denis, Yegor, Nikolai, Timofey, Antonin,Veronica, Lyudmila (žlté kamene), Maria, Raisa a Julia.

Minerál je klenotom najvyššej kategórie.Aktívne sa používa pri výrobe šperkov, z ktorých sa vyrábajú najmä prstene, náušnice, brošne a ďalšie šperky.

Ktoré z znamení zverokruhu je vhodné

Minerálne je minerál vhodný pre ľudí, ktorí sa narodili v súhvezdí Súhvezdie Strelec a Vodnár.Môže ho tiež použiť Aries, ktorý sa vďaka nemu stane múdrejším a prezieravejším, ako aj viac prenikavým, zbaví sa zbytočnej nálady a bude lepšie ovládať svoju emočnú sféru.

Blíženci pomáhajú dvojčatám nájsť skutočných priateľov a úplne sa otvoriť.

Panny pomocou zafírových šperkov budú ľahšie nadviazané kontakty s ľuďmi v ich okolí, poznajú svet a budú rozmýšľať viac o význame života.

Je tiež preukázané, že Škorpióni nosia zafír - upokojuje ich šialený temperament a tiež dáva predstaviteľom tejto znakovej harmónie a pokoja mysle.

Raky vďaka minerálu zlepšia svoje zdravie, zvýšia sebadôveru a naučia sa prejavovať plnú štedrosť a šľachtu.

Ryby môžu tiež používať zafírové výrobky, pričom minerál je vo väčšej alebo menšej miere prijateľný pre Ľvov a Váhu.

Použitie tohto minerálu je však prísne kontraindikované pre dva príznaky zverokruhu: Kozorožec (z toho nezískajú žiadne výhody, ale stratia iba vitalitu) a Býk (vzafír bude generovať nadmernú zodpovednosť).

Viac informácií o úžasných vlastnostiach zafíru z tohto videa:

Marissa