Aké úžasné magické vlastnosti má tigrie oko kameň?

tigrie oko je kameň fascinujúci kúzlom mačacích očí, tajomný a nepredvídateľný, pripravený kedykoľvek zaútočiť.Je to úžasný kryštál, ktorý dokáže liečiť choroby, odpudzuje negativitu a chráni používateľa pred nebezpečenstvom.

Vlastnosti záhadného drahokamu

tigrie oko je odroda hnedého kremeňa so zlatými prúžkami rozptýlenými oxidom železa.,Práve tieto pruhy dodávajú minerálu podobu tigrovi.Rovnako ako pruhovaná mačka má tento kameň veľa rôznych odtieňov:

 • Minerál s načervenalými inklúziami je „Bull's Eye“.Na dosiahnutie tohto účinku je často kameň špeciálne prepichnutý.
 • Minerál tmavej farby a vláknitej štruktúry - „ Mačacie oko
 • Bledomodrý drahokam - „ Sokolie oko
 • Minerál so striedajúcimi sa hnedými pruhmi - „kameň zebra“

tigrie oko sa vzťahuje na lacné okrasné kamene, ktorých cena nepresahuje 10 dolárov za kópiuasi 4 cm šikmo.Čím viac pásikov má drahokam, tým drahšie je.

Tigerove vklady sa nachádzajú v Indii, Barme, Austrálii, na Ukrajine av Južnej Afrike.Významné množstvo kvalitného minerálu sa ťaží v Urali.

História nerastu

Starovekí rímski bojovníci sa stali objaviteľmi tohto úžasného kameňa.V tých dňoch sa verilo, že tigrie oko dokáže chrániť pred smrťou, odvahu a odvahu na bojisku.

V starovekom Egypte sa minerál cenil pre svoje magické vlastnosti, ktoré tigrie oko vďačí energii Slnka - Ra.Amulety s týmto kameňom sa často používali na ochranu pred zlým okom a závisťou.

V Európe sa magické vlastnosti nerastu objavili až v 19. storočí.Verilo sa, že s jeho pomocou môžete nájsť správne riešenie v najťažších situáciách.

Ako rozlíšiť prírodný minerál od falzifikátu?

Keďže tigrie oko je lacným minerálom, falzifikáty sú zriedkavé.Falošné tigrie oko je vyrobené zo skla.Falošný kameň má vysoký stupeň priehľadnosti, čo nie je charakteristické pre prírodné.Vyznačuje sa tiež rovnomernou a výraznou irizáciou - optickým efektom, ktorý sa pozoruje, keď sa poloha minerálu zmení v podobe žiarenia a pretečenia svetla.

​​

Predpokladá sa, že klenot je schopný odrážať všetku negativitu zameranú na majiteľa kameňa.Tigrie oko chráni majiteľa pred problémami a nehodami, odhaľuje všetky pozitívne vlastnosti a schopnosti nosenej osobytento kameň.

Napriek nízkym nákladom sa minerál oceňuje predovšetkým pre svoje jedinečné mystické vlastnosti.Obsahuje silnú energiu prírody, vďaka ktorej je tento kameň skutočne čarovný.

Kúzelné vlastnosti tajomného kryštálu

Mystické schopnosti tohto kameňa sú ľuďom známe už od staroveku.Faktom je, že v tigrickom kameni sú energie Slnka, vzduchu a Zeme úžasne kombinované.Vďaka tomu sú vlastnosti minerálu jedinečné.V tomto kameni sú transformované toky prírodnej energie a prichádzajú k záchrane ľudí, ktorí majú klenot.

 • Energia Slnka poskytuje neohrozenosť a vytrvalosť, dáva človeku sebadôveru v silu a ukladá nebezpečenstvám a akejkoľvek negativite.
 • Energia vzduchu učí vytrvalosť a schopnosť prekonať ťažkosti.
 • Energia Zeme sa bude podporovať v ťažkých časoch, naučí vás stáť pevne a racionálne posúdiť situáciu bez „plávania v oblakoch“.

Klenot je oprávnene považovaný za „kameň splnených túžob“, pretože s ním môžete realizovať akýkoľvek, dokonca ten najšpinavejší sen.Tigrie oko nasmeruje ľudskú energiu správnym smerom a povie vám, ktorú cestu si musíte zvoliť, aby sa splnila túžba.

Predpokladá sa, že minerál je schopný komunikovať s osobou, ktorá ho nosí.Ak je majiteľ v nebezpečenstve, tigrie oko mu dáva zvláštne signály, ktorým musíte venovať pozornosť: korálky sa začínajú tlačiť, retiazka prívesku je ťahaná okolo krku ako slučka a prsteň kopí bolestivo do prsta.

Ochrana pred zlým okom

Minerál je silný amulet proti akýmkoľvek negatívnym účinkom na energiu - zlé oko, závisť, hnev a dokonca aj kazenie a čarodejníctvo.Tento kameň, naplnený žiarivou energiou Slnka, ničí akékoľvek negatívne nasmerovanie k jeho majiteľovi.

Kameň finančného blahobytu a úspechu

Tigrie oko poskytuje silnú finančnú podporu.Pomáha majiteľovi podniku pri podnikaní, chráni pred neziskovými investíciami a bankrotom.Kameň má schopnosť prilákať bohatstvo a prispieva k rastu štátu.

Ak chcete pociťovať kúzlo tigrieho oka a zároveň zlepšiť svoju finančnú situáciu, vykonajte tento obrad:

 • Počkajte na spln a vezmite kameň na miesto dobre osvetlené mesiacom.
 • Nejaký čas musíte držať tigrie oko v mesačnom svite.V takom prípade sa obráťte na nočné osvetlenie so žiadosťou o finančnú pohodu.
 • Ponechajte kryštál pod mesačným svetlom až do rána.A ráno musí byť kúzelný amulet vložený do peňaženky alebo na miesto, kde si peniaze ukladáte.

Talisman pre ženy

Nie všetky ženy môžu použiť tigrie oko ako talisman.Faktom je, že minerál má veľmi silnú energiu, a preto je vhodný len pre rozhodujúcich a silných vôli, ktorí majú silný charakter.

Odporúča sa, aby tigrie oko nosil niekto, kto je v ťažkej životnej situácii a nemôže si vybrať.Krištáľ vyrieši všetky problémy a všetko umiestni na svoje miesto.

Minerál sa tiež považuje za symbol harmonických rodinných vzťahov a silného amuletu zo sporov a konfliktov v rodine.

Maskot pre mužov

Muži sa odporúčajú nosiť tigrie oko, aby ich chránili pred rôznymi nebezpečenstvami a incidentmi.Minerál zhoršuje intuitívne vnímanie a potláča agresiu a hnev.

Kameň okrem toho pomôže rozvinúť domácnosť, skromnosť a obozretnosť, z človeka urobí dobrého majstra a rodinného muža.

Predpokladá sa, že tigrie oko je tiež silným amuletom proti zraneniam, nebezpečným zvieratám a zločincom.

Health Crystal

Minerál má silný liečivý potenciál.Od staroveku sa používa na tieto účely:

 • Obnovuje silu a plní životne dôležitú energiu.
 • lieči depresiu a duševné choroby.
 • Zmierňuje nespavosť a nočné mory.
 • Používa sa na chudnutie - reguluje chuť do jedla.
 • Pomáha normalizovať krvný tlak a zlepšuje činnosť srdca.
 • Lieči rôzne choroby žien.

Aké znaky zverokruhu sú vhodné pre minerál?

Tigremu oku sa odporúča nosiť Taurus.Minerál im dodá romantický realizmus a sebavedomie a nebude tak zraniteľný.Ideálne pre kreatívne Taurus.

tigrý kameň je vhodný aj pre Blíženci.Obnoví ich duševný pokoj, harmonizuje ich emocionálny stav a naučí ich, aby sa na veci skutočne pozreli.Sila minerálu sa zachová

Blíženci z unáhlených rozhodnutí a bezohľadných akcií.

Tigrie oko je priatelia s Pannou.Prebúdza v nich vytrvalosť a vytrvalosť pri dosahovaní cieľa, robí ho aktívnejším a účelnejším.

Kozorožec, ktorý nosí amulet s tigrím okom, môže v oblasti kariéry dosiahnuť bezprecedentné výšky.Kameň ich presvedčí o svojich schopnostiach a posilní vodcovské schopnosti.

Vo všeobecnosti je tigrie oko vhodné pre predstaviteľov všetkých príznakov zverokruhu bez výnimky.Ak chcete zistiť, či je to váš kameň, musíte starostlivo načúvať vašim vnútorným pocitom a pokúsiť sa mu porozumieť.

Kto je povolaný pre minerál?

Tigrie oko sa považuje za patróna všetkých tvorivých povolaní - spisovateľov, umelcov, umelcov a dizajnérov.Často nemajú dostatok energie a sebadôvery na realizáciu svojich nápadov.Tigrie oko im dá silu a odhodlanie, pomôže realizovať ich najdivokejšie fantázie.

Minerál je vhodný aj pre ľudí, ktorí podnikajú.Pomôže im uspieť a zlepšiť ich finančnú situáciu a vylúči tých, čo si neželajú.

Oplatí sa kúpiť amulet s tigrím okom aj pre ľudí, ktorých činnosť je spojená s rizikom pre ich život - vojenským, hasičom, policajným dôstojníkom.Chráni ich pred nehodami, zachraňuje životy a varuje pred katastrofou.Starostlivo si vypočujte znamenia, ktoré kameň dáva - zmena farby, stláčanie, pretože dokáže zachytiť prvé náznaky nebezpečenstva pre vás.

Na konci témy pozriKúzelné video Tiger Eye: