Aké úžasné schopnosti sú neoddeliteľnou súčasťou kameňa

Unakit je pomerne zriedkavá odroda žuly.Minerál obsahuje bezfarebný kremeň, ružový živec a zelený epidot.Vďaka tak veľkému počtu komponentov našiel unakit takú neobvyklú textúru svojho povrchu.A prítomnosť hladkých prechodov z jednej farby na druhú, harmonická kombinácia ružovej a zelenej farby si zaslúžila drahokam na samom začiatku zoznamu dekoratívnych kameňov.

Názov nerastu pochádza z miesta jeho objavu - prvýkrát sa v horách Unaku objavili vklady Unakites (Spojené štáty americké).

Kde sa tento minerál nachádza

Amerika dodáva veľkú časť kameňa na svetový trh.Nachádza sa tu vo forme kamienkov a balvanov na brehu jazera Superior.

Unakite sa ťaží aj v dolinách a svahoch pohoria Blue Mountain.

Drahokam sa okrem Ameriky nachádza aj na území Ruskej federácie (na polostrove Kola) a dodáva ho aj Brazília, Južná Afrika, Seierra Leona, Čína a Írsko.

Vo všetkých týchto krajinách ľudia používajú neobsadené ako obkladový a ozdobný materiál a tiež z neho vyrábajú cenové šperky.

Farebné verzie unakitu

Perkvôli neobvyklej substitúcii epidotom sa plemeno vyznačuje takým jedinečným sfarbením, výraznou textúrou a charakteristickým zelenkavým odtieňom.Pridaním živca vápnika sa do kameňa pridávajú nezvyčajné ružové, nahnedlé, červené a svetlé škvrny.K dispozícii je tiež sivý a bezfarebný kremeň.

Unakit ohromuje svojou vonkajšou rozmanitosťou a úžasným sfarbením.Na základe prevahy konkrétneho plemena v ňom sa zmení hlavný tón kameňa.

Liečivá sila drahokamu

Hlavným liečivým účinkom kameňa je normalizácia hormonálneho pozadia u žien.Z tohto dôvodu sa odporúča nosiť neisté výrobky pre tých, ktorí chcú spoznať šťastie z materstva.Dôležitý bod - dekorácia musí byť nová, predtým nepoužívaná.

Ďalší nehodný je vhodný pre tých, ktorí sa chcú zbaviť nadmernej telesnej hmotnosti.Je to kvôli takým schopnostiam kameňa:

 • má priaznivý vplyv na tráviaci systém;
 • znižuje hmotnosť;
 • znižuje chuť do jedla;
 • aktivuje metabolizmus v tele.

Okrem toho schopnosť liečiť vírusové patológie je neoddeliteľnou súčasťou.Ak chcete odstrániť chrípku a iné choroby, musíte si kúpiť korálku s minerálom.Klenot bude mať tiež pozitívny vplyv na stav nervovej sústavy, povedie k pokojnému harmonickému stavu.

Lithoterapeuti už dlho a úspešne používajú neakitické masérky, oceňujúc ich nasledovanievlastnosti:

 • na ošetrenie modrín;
 • vyrovnať sa s záchvatmi radiiculitídy;
 • vykonávať kvalitnú masáž tela a tváre;
 • eliminuje opuchy;
 • vyrovnať sa so zápalom;
 • odstraňujú hematómy.
 • ​​

Magické schopnosti nerastu

Teraz sa dokonca pre mnohých vedcov ukázalo, že nerastný minerál má veľmi silnú energiu.Skutočnosť, že ovplyvňuje ľudské telo, nie je ani pochýb.

Najmä prítomnosť šperkov s kameňom vám vo vašom živote pomôže takto:

 • uľahčí proces hľadania vnútornej harmónie medzi vonkajším a vnútorným svetom;
 • bude chrániť svojho majiteľa pred negatívnymi účinkami stresu, poskytovať pokoj a sebadôveru;
 • chrániť pred akýmkoľvek negatívnym vplyvom zvonka;
 • poskytne triezve posúdenie toho, čo sa deje, prispeje k nájdeniu primeraných riešení rôznych problémov;
 • eliminuje negatívne spomienky na minulosť, chyby a nevôľu.

Keď sa človek dostal pod magický vplyv tohto zázračného minerálu, značne mu uľahčí život a zabezpečí si úspech vo všetkých jeho odboroch.S pomocou neistého je tiež možné v minulosti rýchlo odstrániť túžbu po niekom alebo niečom.Bude oveľa ľahšie vnímať realitu tak, ako je.

Spoločnosť Unakite okrem toho poskytuje svojim majiteľom poplatok za energickú a nevyhnutnú životnú energiu.

Ktoré zo znakov zverokruhu sú vhodné

Z polohy astrológov sa ukazuje, že šperkyProdukty Unakit sú najvhodnejšie pre ľudí, ktorí sa narodili v znamení zverokruhu Škorpión.Pre ženy kameň dodá prírodné čaro a tajomstvo, ktoré určite zaistí úspech u mužov a zvýši záujem o takého záhadného človeka.

Mužská polovica drahokamu Škorpiónov bude mať odvahu a sebavedomie, urýchli proces dosiahnutia požadovaného.Kameň tiež úplne eliminuje akékoľvek komplexy, robí človeka sebestačným, sebavedomým a úplne spokojným so sebou samým.

Je potrebné poznamenať, že zástupcovia iných príznakov zverokruhu môžu požiadať o magickú pomoc unakita.Minerál ich nabije pozitívnou energiou, ako aj poplatkom za živobytie.Ak má niekto taký amulet, bude sa cítiť úplne spokojný so svojím životom a prestane sa starať o to, kto o ňom premýšľa a čo.

Tam, kde sa používa nerakit

Proces ťažby nerastných surovín je dobre rozvinutý.Minerál je vysoko cenený pre svoju pevnosť, ľahkosť, hustotu a pevnú štruktúru.A samozrejme, jeho atraktívny vzhľad nemôže nikoho nechať ľahostajným.Vďaka všetkým vyššie uvedeným vlastnostiam je možné používať minerál:

 • na výrobu suvenírov (takto sa vyrábajú rôzne rakvy, figúrky, vajcia, sviečky, kalamáre a gule
 • )pri výrobe rozpočtovania, najmä pri výrobe náramkov, korálikov, náušníc,prívesky a kamene vyrobené z kameňa.A vysoká tažnosť nerastu poskytuje rozmanitú formu výrobkov;
 • stavitelia - unakit sa tiež aktívne používa ako obkladový a ozdobný materiál;
 • Používa sa minerál mystikov a astrológov - slúži ako základ pre výrobu rôznych amuletov a talismanov;
 • na lekárske účely sa rozhodli vyrobiť masážne prístroje z neakitu.

Hoci sa všetky výrobky z kameňa vyznačujú vysokou hustotou a pevnosťou, mali by byť chránené pred náhlymi zmenami teploty, ako aj pred kvapkami, vystavením príliš studenej alebo horúcej vode.Ak budete šperky používať s kameňom opatrne, dodáte mu dokonalý vzhľad a budete si tiež môcť zachovať liečivé a magické schopnosti.

Dnes je Unakite veľmi populárny a veľa ľudí túži kúpiť si šperky.Zároveň je však dôležité pamätať na nasledujúci okamih - výrobky s minerálmi majú obrovskú magickú silu av žiadnom prípade by sa nemali dať nikomu inému.

V opačnom prípade sa týmto spôsobom zbavíte pozitívnej vitálnej energie a na oplátku bude kameň čiastočne priťahovať inú negatívnu.Z tohto dôvodu väčšina talismanov a amuletov, ktoré prechádzajú do nesprávnych rúk, prestane pracovať.Preto, ak chcete získať magickú pomoc drahokamu, získajte výlučne nové šperky, ktoré sa predtým nepoužívali.

Nakoniec si pozrite tematické video:

Marissa