Aké vlastnosti a význam má onyxový kameň pre človeka?

Onyx je polodrahokam.Jedná sa o druh kremeňa, ktorý sa svojou štruktúrou podobá mramoru. kremeň zahŕňa aj achát, takže sa onyx často označuje ako rôzne acháty.Aké vlastnosti a význam má onyxový kameň pre človeka?Zoberme si magické a liečivé vlastnosti minerálu, jeho vplyv na predstaviteľov zverokruhu.

Opis nerastu

Onyx je jedným z najobľúbenejších ozdobných kameňov.Podľa povesti kráľ Šalamún nariadil stavbu chrámu od onyxu.V modernom svete v obchodoch so suvenírmi nájdete širokú škálu klenotníckych remesiel - od svietnikov po šálky a poháre.Nádherná pruhovaná štruktúra minerálu priťahuje oko a nenecháva nikoho ľahostajným.

Monotónne onyxy v prírode neexistujú: štruktúra kameňa vytvára záhadné vzory z pruhov rôznych odtieňov.Onyxe sa svojou kvalitou líšia tak, že boli rozdelené do niekoľkých poddruhov:

 • sardonyx - červené, oranžové, biele a hnedé pruhy;
 • Arabský onyx - charakterizovaný kombináciou bielych a čiernych pruhov;
 • mramor onyx - existujú zelené tóny rôznych odtieňov;
 • chalcedón - vyznačuje sa kombináciou sivých a bielych pruhov;
 • karneol - vyniká okrem iného v červenej a bielej farbe;
 • obyčajný onyx - pretečie modré, modré a ružové tóny.

Existuje aj čierny onyx - pozrite sa na fotografiu, kde nájdete rôzne druhy kameňa.Ako sa dá rozlíšiť achát od onyxu?Na reze tohto kameňa sú viditeľné jasné roviny rôznych farieb.V achátoch sú čiary rozmazané a nemajú geometricky čisté usporiadanie.

Mystické vlastnosti

Ako sa kameň používa v mágii, aké magické vlastnosticharakteristika onyxu?V prvom rade je to amulet z kameňa.Chráni svojho majiteľa pred nehodami a problémami, predčasnou smrťou a veľkými stratami na životoch.Kameň tiež chráni pred klamstvom a zradou nepriateľov, korupciou a kúzlami lásky.Kto nosí onyx, nikdy nebude očarený.

Kameň má pozitívny vplyv na ľudskú psychiku, prispôsobuje sa konštruktívnej nálade a odstraňuje depresiu.Onyx zachraňuje pocity osamelosti a opustenia, upokojuje a upokojuje dušu človeka.Aura z kameňa tlačí nečistých duchov od človeka, pomáha nájsť šťastie a šťastie.Onyx je dobrý talisman, ktorý priťahuje bohatstvo a úspech.

Údaje z onyxu harmonizujú auru domu, vylučujú astrálne bytosti z miestnosti a vytvárajú atmosféru pokoja a pohodlia.Ak sú v dome remeslá z tohto nádherného kameňa, domácnosť bude vždy žiť v láske a harmónii, porozumení a vzájomnej dôvere.

Minerál pomáha študentom a výskumným pracovníkom sústrediť sa na jednu úlohu, dáva silu práci.Každá figúrka tohto drahokamu umiestnená na stole bude maťnajpriaznivejší vplyv na výkon a výsledok.Kameň dáva vytrvalosť a trpezlivosť.

Talenty Onyx sa nosia buď na prostrednom prste alebo na slnečnom plexe vo forme prívesku.Pre rám je zvolené striebro - to je jediný kov, ktorý sa kombinuje s charakterom onyxu.

Liečivé vlastnosti

V lekárskej praxi sa použil minerálny prášok a voda, v ktorej sa kameň nachádzal.Onyx je schopný zvládnuť veľa ochorení človeka, ktorý si získal dôveru moderných lekárov.Tento jedinečný skvost má schopnosť okamžite prečítať negatívne informácie a absorbovať ich.

Minerál sa používa v týchto prípadoch:

 • v prípade obličkových /pečeňových kolíc sa kameň umiestni na projekciu chorého orgánu;
 • minerál odstraňuje závraty a bolesti hlavy;
 • Nosenie kameňa posilňuje imunitný systém a tónuje telo;
 • Onyx dáva dlhovekosť svojmu majiteľovi, zlepšuje náladu;
 • minerál má priaznivý vplyv na ľudské zmysly: zaostruje zrak, vôňu a sluch;
 • kameň zlepšuje životnú činnosť všetkých orgánov a systémov tela vrátane sily;
 • drahokam je dobrý na liečenie chorôb kardiovaskulárneho systému;
 • pozorovali vplyv minerálu na zníženie teploty v tele a chorom orgáne.

Onyx pomáha odstraňovať depresiu a depresiu, absorbuje negatívne myšlienky.Predpokladá sa, že klenot môže na seba priťahovať nádor, a preto sa tiež používa na liečenie rakoviny.Po aplikácii musí byť kameň udržiavaný v tečúcej vode asi hodinu a potom nabitý slnečnou energiou.Pokiaľ je to možné, je lepšie očistiť minerál od negatívu v prírodnom zdroji vody.

Znamenia zverokruhu

Pre koho je onyx vhodný?Kameň má na človeka iba pozitívny vplyv, musí si však na svoju energiu najskôr zvyknúť.Klenot sa doslova pozerá na svojho majiteľa skôr, ako začne uplatňovať svoj vplyv.Bohužiaľ, nie každý môže mať rád Onyx a byť schopný ho vyhrať.

Drahokam s Ariesom dobre koexistuje - pomáha im nasmerovať energiu správnym smerom a nerozptyľovať sa v malých veciach.Minerál dobre harmonizuje so znakmi Zeme.Kameň pomáha Kozorožcovi a Býk prekonať prirodzenú lenivosť a Dev ušetrí zbytočné komplexy.

Astrológovia neodporúčajú nosiť Onyx Gemini, pretože energia tohto znamenia je priamo v protiklade s energiou kameňa.Blíženci sa vyznačujú kombináciou rôznych záujmov a onyx špecificky potláča túto vlastnosť u človeka.