Aké vlastnosti má kameň topaz a komu vyhovuje horoskop

Topaz dostal meno na počesť miesta, kde bol prvýkrát objavený - na ostrove Topazios.V lithoterapii symbolizuje duchovnú čistotu, náklonnosť, lásku a priateľstvo.Aké ďalšie vlastnosti má kameň topaz, ktorému vyhovuje horoskop - zistíme v tomto materiáli.

Obsah
 1. Fyzikálno-chemické vlastnosti topazu
 2. Historické informácie
 3. Liečivé vlastnosti topazu
 4. Magické schopnosti minerálu
 5. Zodpovedá topazskému kameňu znamenie zverokruhu?
Fyzikálno-chemické vlastnosti topazu

Topaz - pôsobí ako polodrahokam, nerast, ktorý je súčasťou skupiny ostrovných kremičitanov hlinitého.

Kameň má širokú škálu farieb: hnedá, vínovo žltá, ružová, modrá, zlatá, červená, oranžová drahokamy sa vyskytujú v prírode, občas bezfarebné.

Možno nájsť aj varianty polychrómovaného topazu, v ktorých rôzne oblasti kryštálu majú rôzne farby (zvyčajne vínovo žlté alebo modrasté).

Topaz má veľmi vysokú tvrdosť, dokonca sa používa na testovanie tvrdosti iných minerálov.

Ako drahokam nie je bezfarebný topaz prakticky obľúbený, a preto sú jeho náklady nízke.Prírodné zlato-ružové, modré a vínovo žlté minerály majú pre klenotníkov veľkú hodnotu.

Zaujímavý bod.Maľovaný topaz časom stráca svoju farbu za jasného svetla.

Tiež známeKameň Mystic Topaz - získava sa umelo v laboratórnych podmienkach.Mystické topázy sa vyznačujú veľmi neobvyklou farbou, ktorá sa trblieta celým spektrom odtieňov, od fialovej po zelenú.

Farebné striekanie umelých drahokamov je však veľmi ovplyvňované chemickými prvkami, takže s nimi musíte zaobchádzať veľmi jemne.Čo sa týka prírodných topazov, nie sú ani poškodené kyselinou chlorovodíkovou.

Historické informácie

Podľa informácií zo starodávnej kroniky Mahavanov používali topazi na ozdobenie svojich korún vládcovia mnohých štátov sveta.

V Ruskej ríši získal kameň slávu od 18. storočia.Pretože má vysokú hustotu, dostal na ruských krajinách názov „ťažká váha“.Až do 50. rokov 19. storočia bol topaz v Rusku známy aj ako „sibírsky diamant“.

Liečivé vlastnosti topazu

Kto by mal používať topaz kameň na liečenie?Lithoterapeuti poznamenávajú, že farba minerálu tu hrá veľkú úlohu.A ak vezmete do úvahy skutočnosť, že v podstate kamene, ktoré sa predávajú v klenotníctve, boli natierané umelo, musíte najskôr hovoriť o liečivých vlastnostiach transparentných topazov.

 • od pradávna sa bezfarebné kamene používali ako ukazovateľ dodávaných potravín a nápojov, na tento účel zdobili poháre;
 • minerál má priaznivý vplyv na imunitný systém, zlepšuje celkový metabolizmus;
 • zmierňuje hormonálne poruchy, anémiu, ženské patológie;
 • normalizuje spánok;
 • žlté topázy sú užitočné na liečenie patológií hrdla a pľúc, napríklad bronchiálnej astmy.Musíte ich používať vo forme náhrdelníkov, korálikov;
 • žltý minerál - vyrovná sa s chorobami gastrointestinálneho traktu;
 • modrý klenot - zlepšuje stav štítnej žľazy, pôsobí ako profylaxia základného ochorenia;
 • kamene iných odtieňov majú komplexný účinok na organizmus, pri liečbe ochorení od ženských po duševné poruchy;
 • topaz lieči také závažné patológie, ako je mozgová porážka a srdcový infarkt, a má veľmi priaznivý vplyv na srdce a krvné cievy;
 • pomáha obnoviť zrak, najmä pri krátkozrakosti.

Liečivú silu topazov aktívne využívali dokonca aj starovekí lekári: na zastavenie krvácania a na liečenie žlčníka ako stimulátor chuti do jedla.V modernom svete sa kameň používa v lithoterapii a tradičnej medicíne.

​​

Magické schopnosti nerastu

Je tu tiež dôležité, o kameni, o ktorého odtieni hovoríme:

 1. Modré topázy.Budú užitočné pre milovníkov a úspešných jednotlivcov, zvýšia vo svojich majiteľoch všetky pozitívne vlastnosti: láskavosť, súcit, tolerancia.Minerály rôznych odtieňov modrej priťahujú správnych ľudí k životu a umožňujú ľahšie vzájomné porozumenie.
 2. Modrá.Takéto kamene majú schopnosť uhasiť emocionálny zápal, pokoj, pomáhajú vyrovnať sa s nervovými šokmi.
 3. Žltá.Solárne drahokamy sú spojené smateriálne bohatstvo.Ak chcete zvýšiť príjem, nezabudnite si kúpiť amulet so žltým topazom.
 4. Zelená.Zbavia sa represívnych zlých myšlienok.Zhromažďujú v sebe všetku negatívnu energiu, ktorá je okolo nás, takže nevyhnutne potrebujú pravidelné čistenie.
 5. Bezfarebná.Ich hlavnými vlastnosťami v mágii sú rastúca koncentrácia, pracovná kapacita a pozornosť.
 6. Ružová.Takéto topazy sa považujú za „kamene spravodlivých“.V prípade, že človek trpí nedostatkom poctivosti a odvahy a taktiež závidí ostatným, pochádza zo sebeckých úvah, musí sa rozhodnúť pre ružovkasté kamene.A nevyhnutne prírodné, nie synteticky farbené.
 7. Reds.Táto kategória topaz pomáha zvyšovať sebavedomie.

Zhoduje sa topazský kameň so znamením zverokruhu?

Analyzovali sme rôzne vlastnosti kameňa topaz, ktorému vyhovuje znamenie zverokruhu?Astrológovia tvrdia, že šperky s minerálmi môžu byť v zásade nosené všetkými konšteláciami okrem Vodnára.Topaz však prinesie najväčší úžitok Blížencom, Škorpiónom a Kozorožcom.

 • Blíženci- pomocou energie drahokamu sa stanú pokojnejšími a mierumilovnejšími.A ak sa ich biofón oslabí, potom ho topaz pomôže obnoviť.Okrem toho sa Blíženci vďaka minerálom zbavia nespavosti, neumožnia rozvoj duševných patológií.Zároveň sa zástupcom tohto označenia odporúča, aby si vybrali žlté kamene.
 • Kozorožeckvôlitopaz sa stane múdrejším a ženy zvýšia svoj vzhľad.Odborníci sa domnievajú, že klenot je ideálny pre tých, ktorí si vysoko cenia priateľstvo a rodinné vzťahy.Kozorožcom sa odporúča kúpiť šperky s priehľadnými, ružovými alebo hnedými drahokamami.
 • Scorpions- modrý topaz bude najvýhodnejší.Môže sa použiť v meditatívnych praktikách na rozšírenie vedomia, aby ste sa ochránili pred akoukoľvek negatívnou energiou.Dospelí Scorpions s pomocou topazes budú môcť lepšie nadviazať vzťahy s ostatnými, kameň obnoví veľa stratených spojení v ich živote.

Pokiaľ ide o ďalšie príznaky zverokruhu, môžu si tiež kúpiť šperky s topazmi, s výnimkou súhvezdí Vodnára a prípadne aj Býk (skutočnosť je taká, že Býk je protivník Škorpióna, z tejto skutočnosti sa môže stať zlý vtip).).Preto astrológovia neodporúčajú Vodnárom a Býk hľadať pomoc od energie topazov.Okrem toho majú dosť vlastných efektívnych kameňov talismanu.

Teraz už viete všetky úžasné magické vlastnosti kameňa Topaz, ktorému sa hodí horoskop.Nakoniec si pozrite tematické video: