Aké vlastnosti má sultanitový kameň - pre ktorého je vhodný podľa horoskopu

Sultanit - pôsobí ako úplne čistý vzácny minerál schopný zmeniť svoj pôvodný odtieň rovnako ako alexandrit.Nachádza sa aj pod inými variantmi mien - diaspóra, thanatyrit alebo zultanit.

V tomto článku navrhujem zistiť magické vlastnosti sultanitového kameňa, ktorému vyhovuje znamenie zverokruhu.

Historické informácie

Spočiatku sa sultanit objavuje v antických kronikách mudrcov Východu.Po čase získala diaspóra v kruhoch vysokej východnej spoločnosti bezprecedentnú popularitu: vysokopostavení šľachtici zdobili svoje rúcho kameňom a potešili aj mnohých milovníkov šperkov.Preto sa nazýva „sultanit“.

Zaujímavý bod.Od staroveku používali klenotníci minerál na zisťovanie, kde je skutočné zlato a kde je falošný.

Fyzikálno-chemické vlastnosti sultanitu

Kameň s hlasným názvom má veľmi rozsiahlu farebnú paletu.Prítomnosť železa v zložení dodáva žltému odtieňu sultanitu, ióny chrómu - zelené a oxid mangánu - ružovkasté tóny.

Klenot sa spravidla nachádza v prírode v čistej a priehľadnej podobe.bez prítomnosti akýchkoľvek inklúzií.Môžete dokonca nájsť čisto biele alebo úplne bezfarebné kamene.

Pozoruhodný je účinok diaspóry na zmenu pôvodnej farby.Takže pod slnkom to vyzerá ružovkasté, fialové alebo fialové s prídavkom medového odtieňa.A ak ho umiestnite pod umelé osvetlenie - začne sa trblietať modro-zeleným alebo olivovým odtieňom.

V mineralógii sa zistilo, že sultanit je hydratovaný oxid hlinitý.Kvôli vodíkovým iónom vo svojom zložení sa kameň stáva pomerne krehkým.A jeho priehľadnosť mu umožňuje spadať do jednej kategórie pre rubíny, zafíry a alexandrity.

Vedci sa doteraz naučili vytvárať umelé sultanity - hydrotermálne diaspóry.Ako rozlíšiť, kde je falošný a kde je minerál prírodného pôvodu?

Je prakticky nemožné urobiť to pre laikov, ktorí nie sú vybavení.Mali by ste však venovať pozornosť kúpnej cene - pretože skutočné sultanity sú veľmi vzácne a cenné drahokamy, ich cena často dokonca prevyšuje cenu diamantov.V predvolenom nastavení nemôžu stáť trochu.

Liečivé vlastnosti sultanitu

Kto potrebuje sultanitový kameň a má nejaké liečivé schopnosti?Napodiv, ale v prípade diaspóry musíme pripustiť skutočnosť, že v nej nie je výrazná liečivá sila.To sa takmer nepoužíva v lithoterapii a tradičných liečiteľov.

Pravda, stále má jedného úžasnéhoschopnosť - upozorňuje majiteľa na bezprostredné nebezpečenstvo.Potom sa štruktúra kameňa zrúti v neprítomnosti akýchkoľvek dôvodov (to znamená, že keď ste sami boli neopatrní ohľadom diaspóry, sledovali ste to zle, a preto sa začal rozpadať na kúsky).

Takže ak je kameň poškodený, keď sa s ním starostlivo zaobchádza, znamená to, že jeho majiteľ je v nebezpečenstve, mali by ste venovať väčšiu pozornosť svojmu zdraviu a svojmu blízkemu prostrediu.

Magické schopnosti nerastu

Teraz si vysvetlme, aké magické vlastnosti má sultanitový kameň a pre koho je vhodný pre horoskop.Koniec koncov, jeho paranormálne schopnosti, na rozdiel od liečivých, ich majú veľa.

  1. Kreatívni jedinci môžu používať diaspóru ako ideálny talisman: vyšle prúd tvorivej inšpirácie a zabezpečí maximálnu sebarealizáciu.
  2. Rozvíja filozofické myslenie, núti človeka premýšľať o význame života, hádankách vesmíru.Vďaka tomu rozvíja schopnosť myslieť mimo poľa, čo ho odlišuje od ostatných.Navyše existujú neobvyklé, ale účinné spôsoby riešenia problémov.
  3. Ak budete so sebou neustále nosiť kúsok sultanitu, môžete zvýšiť svoje odhodlanie.Sila kameňa vás bude motivovať, aby ste sa pohli vpred, dobývali stále viac vrcholov a na prvý pohľad si stanovili absolútne nereálne úlohy, ktoré sa však úspešne implementujú.
  4. Chráni drahokam pred negatívnou energiou nepriateľov, závislých a chráni ju pred energetickým vampirizmom.Kk vlastníkovi sultanitu sa nemôže obrátiť osoba so zlými úmyslami.Preto niekedy kryštály diaspóry prasknú - čo znamená, že už pretiekli zlou energiou a nedokázali to vydržať.Je potrebné ho nahradiť novým amuletom.
  5. Je ukázané použitie minerálu počas mnohých mystických rituálov, ktoré vám umožňujú pozdvihnúť oponu budúcnosti.

Ako získať mystickú podporu diaspóry?Stačí si s ním kúpiť atraktívne šperky alebo len kúsok minerálu a vždy ich nosiť so sebou (alebo na sebe).A, samozrejme, je veľmi dôležité skutočne veriť v jeho silu.A skutočná viera, ako viete, vytvára skutočné zázraky.

Kto môže nosiť šperky so sultanitom v znamení Zodiac

Nakoniec navrhujem zistiť, kto vyhovuje sultanitovému kameňu podľa horoskopu.

Najlepšie zo všetkého je, že všetky vlastnosti nerastu sa objavujú medzi predstaviteľmi prvku ohňa -Ľvov, Baran a Strelec .Sú vyváženejšie, ľahšie nadväzujú potrebné spojenia a nadväzujú vzťahy s rodinou, priateľmi a obchodnými partnermi.

  • Aries a Leo- pomocou magického kryštálu zlepší svoj šiesty zmysel, budú môcť predvídať udalosti do budúcnosti.Napríklad môžu mať prorocké sny alebo jednoducho cítia vnútorné povedomie o tom, čo sa najpravdepodobnejšie uskutoční v rôznych situáciách.
  • Strelec- bude schopný zbaviť sa svojej vlastnej podráždenosti, kameň tiež zviditeľní všetky pozitívne vlastnosti svojej povahy.Strelec sa tak stane viactrvalé, trvalé pri dosahovaní svojich cieľov.
  • Drahokam aTaurus, Panna a Kozorožecsa môžu použiť ako osobný talisman.Vďaka jeho energii sa pozemské osobnosti stanú praktickejšími, ale zároveň sa naučia snívať, rozvíjať romantizmus samy o sebe.

Výsledkom je, že toto všetko im pomôže nájsť životnú harmóniu, postaviť ich do práce a doma a umožniť im prejsť k jemnejším romantickým motívom.Vo všeobecnosti budú predstavitelia vyššie uvedených konštelácií schopní včas zmeniť smer svojho správania správnym smerom.

Iní budú mať radosť z ich spoločnosti.A samozrejme, ich silnejší sex si nevšimne.Je pravdepodobné, že vďaka sile kameňa si vytvoria svoje osobné vzťahy.

Pokiaľ ide o zostávajúce konštelácie prvkov vody a vzduchu, aj oni môžu, ak si želajú, nosiť šperky s diaspórami.Pre tento skvost neexistujú žiadne neprimerané znaky zverokruhu - to znamená, že sa podľa horoskopu hodí úplne pre každého.

Jediný rozdiel spočíva v tom, že sultanit bude predovšetkým pomáhať svojim „obľúbeným“ a až potom bude venovať pozornosť všetkým ostatným.Koniec koncov, kamene, rovnako ako ľudia, majú aj svoj vlastný charakter.

Potrebujú nájsť osobitný prístup a naladiť ich na rovnakú vlnu energie.Potom vám začnú ochotnejšie pomáhať.Preto noste šperky so sultanitmi neustále a pravidelne ich čistite pod tečúcou vodou.

Na záver navrhujem video otéma: