Ako čítať evanjelium doma

Otázka, ako správne čítať evanjelium doma, vyvstáva nielen medzi začiatočníkmi, ale aj medzi kresťanmi s veľkou skúsenosťou.Niekedy sa môžu vyskytnúť malé ťažkosti, preto túto záležitosť treba brať s plnou vážnosťou.

Ak potrebujete radu, obráťte sa na duchovenstvo alebo hľadajte odpovede v odbornej literatúre.Nižšie uvedený materiál vám pomôže získať správnu odpoveď a ušetrí drahocenný čas.

Zvládnutie Písma

Od začiatku čítania si mnohí všimnú zaujímavú vlastnosť.Bez ohľadu na to, ako sa človek snaží rýchlo prečítať text, nefunguje to.Niekedy vás jednoducho len usnú, čo nie je také ľahké bojovať.To spôsobuje určité nepríjemnosti.Ako to vysvetliť?Kňazi veria, že toto je prekážka, ktorú démoni predstavujú na ceste k Bohu, keď začína kresťanom.

Test sa musí prekonať a potom sa tvrdohlavému čitateľovi v plnej miere zjaví sila a krása evanjelia.Cirkvi takmer také problémy nemajú, pretože sú silní v duchu a ich viera je neotrasiteľná.Pokušenia a ťažkosti ustúpia, ak preukážete vytrvalosť a vynakladáte určité úmyselné úsilie.

Kmalo by sa priblížiť k začiatku čítania, zbaviť sa všetkých negatívnych myšlienok, upokojiť vnútorne, odkloniť sa od každodenných drobných vecí a rozruchu.Až potom bude úspešné zvládnutie svätých stránok.

Hlavné pravidlá čítania evanjelia

Existujú určité normy, ktoré musí veriaci dodržiavať pri čítaní textov evanjelia.

  1. Prvýkrát čítajte od krytu k obalu.Pri najbližšom prístupe ku knihe sa môžete selektívne odvolávať na svoje obľúbené stránky a pasáže.
  2. Čítanie sa uskutočňuje za státia.
  3. Haste je vylúčený.
  4. Nikto núti nepretržité čítanie.
  5. Nie je možné rozptyľovať cudzie veci: televízia, hudba, rozhovory atď.

Toto sú všeobecne prijaté pravidlá, existujú však zaujímavé mýty.O nich nižšie.

Okrem otázky čítania

Niektorí sa domnievajú, že ak žena vezme evanjelium, mala by byť oblečená neutrálne a so zakrytou hlavou.Iní tvrdia, že to nie je potrebné doma.

Pamätanie na celé Písmo pre opakované čítanie nebude v žiadnom prípade fungovať, je lepšie čítať, ako sa snažiť reprodukovať z pamäte alebo ho nahradiť modlitbou.

Ak je niečo slovami nepochopiteľné, neprerušujte to kvôli tomu.S každým novým čítaním sa pred človekom otvorí stále viac skrytých a zaujímavých vecí.Niekedy, aby sme pochopili plný význam toho, čo sa číta, stojí za to sa pozrieť na tlmočníkov.Existujú také knihy.Mali by sa používať iba kostoly.

Ako čítaťEvanjelium je denne

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa ľudia často obracajú k Bohu iba v ťažkostiach a ťažkostiach, ktoré život niekedy predstavuje.Čítanie Písma by malo byť logicky štruktúrované.Je potrebné usilovať sa o správnosť určitého systému.

Aby ste mohli doma čítať evanjelium, je potrebné rešpektovať každé slovo as maximálnou starostlivosťou.Pochopte to v rukách nielen obyčajnej knihy, ale Božieho zjavenia.

Odporúča sa prečítať si kapitoly, to znamená, že je lepšie prečítať si kapitolu súčasne, bez prerušenia alebo opustenia práce na polceste.Ak to čas dovolí, je lepšie začať svoj deň čítaním a ukončiť ho nasledujúcou časťou.

​​

Po prečítaní poslednej stránky musíme začať znova.S každým novým čítaním posvätných fráz dostáva kresťan novú duchovnú silu, predtým ako sa zjaví to, čo bolo predtým neznáme.

Patristické rady

Je potrebné vychádzať z vnútorných potrieb veriaceho, ale je lepšie zahrnúť čítanie Nového zákona, vrátane Svätého písma, do domáceho modlitbového čítania.Lepšie v dvoch častiach od Skutkov a jedného evanjelia.

S príchodom Veľkého pôstu sa musí vyvinúť väčšie úsilie.Je obzvlášť dôležité venovať pozornosť rozprávaniu o posledných pozemských dňoch Krista.Jeho trápenie, ukrižovanie, zmŕtvychvstanie.Je to viac ako vhodné robiť to počas Svätého týždňa.

V akej pozícii na čítanie

Kňazi často kladú otázku, či čítajú evanjelium, stojaci alebo sediaci.Ideálna voľba, samozrejme, keď sa tak stane vstať.Napríklad Seraphim Slobodskaya odporučil stáť a pred začiatkom je nevyhnutné raz krížiť.Hneď, ako sa proces čítania skončí, musíme kríž opäť trikrát odložiť.

Ak je osoba z rôznych dôvodov chorá alebo unavená, potom by jej postoj mal byť slušný, bez toho, aby sa nohy prekrížili alebo hodili nad druhú.Známy výraz svätého Filareta, že je lepšie premýšľať o Pánovi v sede, ako stáť pri nohách, túto otázku dokonale ilustruje.

Pred otvorením knihy si môžete prečítať ďalšiu modlitbu.Po dokončení sa tiež uchýlia k modlitbám, ale to nie je bezpodmienečne nevyhnutné, ale len na žiadosť samotného veriaceho.Malo by sa to čítať mentálne a bez ponáhľania.

Ako čítať evanjelium doma s deťmi

Odporúča sa čo najskôr povzbudiť dieťa k tejto úžasnej práci.Nemali by ste však brať žiadne doslovné texty a ešte viac používať báječné formuláre.Tento prístup je chybný.

Čítanie Písma pre dospelých je vítané, ale ak ho dieťa môže počúvať, je lepšie kúpiť špeciálne ortodoxné texty prispôsobené deťom.Teraz ich možno kúpiť v niektorých cirkevných obchodoch.

Od prvých dní je potrebné objasniť, že nejde o ďalšiu zábavu, ale o závažnú záležitosť.Nie je potrebné preťažovať dieťa veľkými objemami.Lepšie je pripevniť ho po malých častiach.