Ako čítať hymnu v pôstu: odporúčania pre začiatočníkov

V tomto článku vám poviem, ako si v tomto článku prečítať hymnus v pôstu, aby ste mohli čo najlepšie využiť jednu z najstarších a najposvätnejších modlitieb.Spievanie žalmov nie je ľahká úloha, najmä pre začínajúcich veriacich, ale pomocou mojich odporúčaní sa môžete ľahko vyrovnať.

Čoje žalm?

Toto je svätá kniha, ktorá vydáva božské posolstvá - žalmy.Podľa historických údajov bol hymnus zostavený kráľom Dávidom, ku ktorému prišiel Duch Svätý a prikázal mu to.

Žaltár hrá dôležitú úlohu vo svete cirkvi.Verí sa, že táto kniha je po Biblii jednou z najdôležitejších.Žalmy oslavujú meno Boha, jeho apoštolov.Verí sa, že čítanie žalmov pomáha vyhnať nečisté sily, zdržiavať sa diabolských pokušení, chrániť seba, milovaných a dom.

V súčasnosti sú modlitby od Žaltára takmer základom kresťanského uctievania.

Ako čítať žaltár pre začiatočníkov?

Ak ste nikdy nespievali žalmy, musíte vedieť o niektorých pravidlách týchto najstarších a najmocnejších modlitieb, ktoré dnes existujú.Skôr bolo zvykom čítať žaltára z pamäti, ale samozrejme si nemusíte pamätať modlitby srdcom, stačí mať pred očami kostolnú zbierku alebo si ich vytlačiť.

Môžete zostaviť skupinuveriaci a rozdelia si žalmy medzi sebou tak, aby si každý z vás prečítal určitú časť textov.V tomto prípade je potrebné súhlasiť s tým, že každý v kafisme neuvádza iba svoje meno, ale aj mená všetkých členov svojej skupiny.

Čo je potrebné urobiť, aby sa pri čítaní žaltára vychádzalo z kánonov cirkvi:

 1. Počas čítania modlitieb je veľmi dôležité zapáliť voskovú sviečku alebo lampu.Výnimkou je situácia, keď ste na cestách av blízkosti nie je možné zapáliť oheň.
 2. Kathisma z hymnu sa vyslovuje iba nahlas.Môžete mať podtón, ale celkom jasne a artikulovať.Potom nielen váš mozog, ale aj vaša duša počuje slová z posvätných textov.
 3. Je veľmi dôležité sledovať správnu výslovnosť stresu.Ak urobíte chybu, môžete radikálne zmeniť význam modlitby, čo nie je dobré.
 4. Na rozdiel od mnohých iných modlitieb sa tieto modlitby nemôžu čítať, keď stoja, ale sedia.Nie je to prekvapujúce - čítanie žaltára je veľmi dlhá a únavná úloha, pre obyčajného, ​​nepripraveného človeka je takmer nemožné vydržať také množstvo času.
 5. Počas výslovnosti otváracích a zatváracích modlitieb sa však človek musí postaviť.Rovnaké pravidlo platí pre „slávu“.
 6. Je veľmi dôležité vysloviť text monotónne, bez akýchkoľvek výrazov a divadelnosti.Trochu skandovania, ale bez výrazného prejavu emócií.Verí sa, že ak človek číta modlitby emocionálne a s výrazom, podľahne diablovým pokušeniam a nedokáže odolať vášňam.

Niekedy významvyslovené vety môžu byť pre vás úplne nepochopiteľné.To nie je desivé, nemali by ste sa o to starať a prerušiť čítanie.Hlavná vec je, že vaša duša rozumie všetkému.Postupom času začnete intuitívne cítiť význam modlitieb a nebudete potrebovať vysvetlenie.

Pravidlá a funkcie

Ako som už povedal, hymnus stojí mimo akejkoľvek inej knihy biblie.Toto je jediné stvorenie, ktoré je plne zahrnuté do cirkevných listín kresťanských cirkví.

Verí sa, že v kathisme žaltára je celý ľudský život posvätený, že je to model odporu voči pokušeniam a veľkému spojeniu s Bohom.Preto kresťania vážia a rešpektujú túto svätú knihu.

Pokiaľ ide o cirkevné pravidlá:

 1. V niektorých prípadoch sa musí získať kňazovo povolenie na čítanie hymny.Je potrebné, ak si veriaci chce vziať sľub alebo uložiť na seba ďalšie modlitebné pravidlo.Inak požehnanie otca nie je potrebné.
 2. Je zakázané používať žalmy v modlitbách od Veľkého štvrtka po boj proti terorizmu.Toto obdobie je desať dní.
 3. Názvy žalmov sa nemusia vyslovovať.Čítanie by malo iba text.
 4. Modlitba by mala byť denná a nemala by chýbať ani jedna.Až potom bude mať žaltár obrovskú moc a bude môcť skutočne ovplyvniť váš život, priniesť do neho pokoj a mier.
 5. ​​
 6. Predpokladá sa, že čítanie hymnu doma nie je potrebnédodržiavať prísny rozvrh.Dôležitejší je úprimný prístup a pochopenie toho, prečo túto modlitbu potrebujete.Kňazi veria, že človek by nemal závisieť od objemu modlitby ani si stanoviť plán pre seba.Je lepšie to dosiahnuť podľa potreby, keď máte pocit, že vaša duša musí komunikovať s Bohom a musí byť očistená.

Neexistujú preto žiadne prísne pravidlá, iba úprimnosť a schopnosť vypočuť si túžby duše.Pri komunikácii s Bohom vypnite racionalizmus, mozog a logiku, počúvajte svoje srdce a intuíciu.Verím, že hovorené slová nie sú také dôležité ako vaše úprimnosť a pocity.50 50 'že pôst je najlepší čas na spievanie žalmu?Preto si nemyslím, že je to viac pocta tradíciám a vy môžete začať čítať žaltár, keď vás to požiada vaše srdce.Je to tak, že počas pôstu sa to stáva častejšie a intenzívnejšie (dvakrát).

Čo iné sa dá urobiť:

 • Objednať služby v kostole za účelom uloženia zosnulého alebo za zdravie žijúcich príbuzných, aby sa ich mená uvádzali pri čítaní hymny.
 • Podľa iných názorov je lepšie sa modliť nezávisle, investovať do tejto časti vašej vlastnej duše a neprenášať zodpovednosť do rúk kňazov.
 • Tým, že pomáhate dušiam milovaných prijať Božie požehnanie, očistíte aj svoju dušu, a preto nezávislá modlitbadvojitý efekt.

Je úžasné, ako úprimné modlitby fungujú.Počul som príbehy viackrát a na vlastné oči som videl ľudí zotavujúcich sa zo závažných chorôb.Príbehy o tom, ako sa vyriešili problémy s pracovným a osobným životom, mier a harmónia v rodine.Vďaka úprimným modlitbám zmeníte svoj vnútorný stav a v reakcii na to, že svet okolo vás a ľudí je „vytiahnutý“.