Ako čítať modlitbu „Panna Mária Zdravas“

Dlho som študoval modlitby a čítal som náboženskú literatúru.Pre tých, ktorí sa len nedávno obrátili na vieru, by som odporučil použiť Pannu modlitbu.Dnes vám poviem, ako to správne ponúknuť a v akých prípadoch je potrebné urobiť.

Modlitba „Panna Mária, Zdravas“

V chvíľach smútku človek hľadá spásu obrátením sa k Pánovi.Kresťania sa však často modlia k Panne.Verí sa, že je stelesnením odpustenia a milosrdenstva.Preto mnohí veriaci radšej čítajú modlitby, ktoré sú jej adresované.Najslávnejšou z nich a často používanou je modlitba „Panna Mária, Zdravas“, ktorá je dobre známa každému, kto chodí do kostola.Je to o nej, že budeme hovoriť podrobnejšie.

História vzhľadu modlitby

Je pozoruhodné, že táto modlitba má iné meno, ktoré je lepšie známe v kruhoch duchovenstva - anjelské pozdravy.alebo anjelskú správu.Ak sa pozriete na línie písma, zistíte, čo presne takýmto slovom pozdravil anjel Panny Márie.Tento anjel zostúpil z neba, aby oznámil žene dobré správy.Koniec koncov, čoskoro muselaporodiť dieťa.A to nielen dieťa, ale také, pre ktoré je určená úloha Spasiteľa.

Táto udalosť je podrobne opísaná na základe slov evanjelistu Lukáša.Taký veľký význam sa mu prikladá zbytočne.Koniec koncov, narodeniny Ježiša Krista sa stali významnou udalosťou, ktorá zmenila priebeh histórie.

A dnes tento deň zaujíma medzi cirkevnými sviatkami osobitné miesto.V Zvestovaní je zvykom navštevovať cirkev a modliť sa usilovnejšie ako vždy.Duchovný trvá na tom, že práve v tento deň sa ľudia musia modliť, pretože nebo je najpriaznivejšie pre nebo.

Predpokladá sa, že v tento deň sú nevyhnutne splnené takmer všetky žiadosti adresované Všemohúcemu.Počas návštevy cirkvi si samozrejme nemôžeme byť úplne istí, že modlitba bude nevyhnutne splnená.Pretože v tomto prípade veľa záleží na tom, ako presne sa človek modlí - úprimne alebo nie.Okrem toho je mimoriadne dôležitá sila viery.Čím silnejší kresťan verí v zázraky, tým silnejšia je modlitba, ktorú hovorí.

Nie je možné spomenúť skutočnosť, že sviatok má veľký posvätný význam.Pretože od tohto dňa sa začína skutočná jar.Vedci majú tendenciu tento jav vedecky vysvetliť.Každý kresťan však vie, že dobrá správa skutočne prebúdza prírodu.Hoci ministri cirkvi nie sú ochotní hádať sa s učencami, je ťažké poprieť skutočnosť, že príroda sa v tento deň skutočne mení.Preto aj neveriacitento deň je také ťažké udržať vaše emócie.

Texty modlitby

Text tejto modlitby obsahuje niekoľko verzií.Prvá možnosť je najpoužívanejšia a je to modlitba, ktorá je známa všetkým pravoslávnym žijúcim v Rusku.To znamená, že toto je modlitba „Panny Márie, raduj sa.“

Existuje však druhá možnosť, ktorá je tiež veľmi dobre známa, a to je „Ave, Maria“.Medzi týmito modlitbami nie sú žiadne rozdiely.Je to v skutočnosti jedna a tá istá modlitba, ale v rôznych jazykoch.Modlitba „Ave, Maria“ je napísaná v latinke.Dokonca aj presvedčení ateisti, ktorí počúvajú, ako sa táto modlitba spieva, začnú nedobrovoľne obdivovať číra krása textu.

Napriek tomu, že modlitba Panny Márie je dnes veľmi slávna a nájsť osobu, ktorá by o nej nevedela, je dosť problematické, mala čas zabudnutia.Teraz klerici nazývajú tieto časy tmou.Pretože v tých rokoch sa mnohí ľudia jednoducho otočili chrbtom k viere.A to viedlo k hrozným následkom.

Laici pripomenuli laikom tejto modlitby Sarafa Serafima.Verí sa, že to bolo vďaka nemu, že pravidlo prišlo každý deň čítať modlitbu.Aj keď predtým sa modlitba spomínala zriedka.Tento svätý vynaložil veľké úsilie, aby naviedol ľudí na skutočnú cestu.Veľmi uctieval Pannu Máriu.A preto časom na jej počesť dokonca založil Diveevský kláštor.Tento kláštor je považovaný za príbytok Panny Márie.

Zázraky modlitby

Je veľmi zaujímavé, žetáto modlitba sa pripisuje obrovskému množstvu zázrakov.Kňazi poznajú veľa príbehov o zázračnej spáse ľudí.A najznámejší z nich je príbeh vojaka, ktorý išiel do boja proti nemeckým útočníkom.

Keď sprevádzala svojho syna do vojny, matka opatrne prišila do svojej tuniky kus papiera, na ktorom boli napísané slová modlitby.Život mladého muža je mnohokrát veselý v rovnováhe.Zaútočil na dobre strážené budovy, kráčal proti tankom s konvenčnými zbraňami a počas ostreľovania nepriateľa sedel v zákopoch.A zakaždým, keď sa záhadne dokázal vyhnúť smrti.

Je to jednoducho nemožné vysvetliť obyčajným šťastím.Po tom všetkom sa mladému mužovi podarilo oklamať smrť sedemkrát.Keď sa vrátil spredu bezpečne a zdravo, jeho matka povedala, že Panne Márii každý deň modlila.Zároveň sa modlila tak vášnivo, že často zostala úplne vyčerpaná.Ale bola to sila materskej lásky, ktorá pomohla mladému človeku vyhnúť sa smrti.

Je veľmi zaujímavé, že Rusi si ctia najmä Božiu matku.Už dlho sa verí, že je patrónkou ruského ľudu.Možno z tohto dôvodu bolo na území Ruskej federácie postavených toľko kláštorov.A hoci mnohí nesúhlasia s názorom, že Panna Mária skutočne uprednostňuje Rusko, práve k tomuto názoru prišla väčšina duchovných.Koniec koncov, existuje mnoho historických faktov, ktoré dokazujú, že nebo zvýhodňuje ruský ľud.A poprieť to je zbytočné.

Kedy a prečo hovoria modlitba

Malo by sa okamžite poznamenať, že táto modlitba je v súčasnosti zahrnutá do zoznamu denných a večerných pravidiel.Inými slovami, čítanie sa odporúča každý deň.Okrem toho by počet opakovaní modlitebného textu mal byť dostatočne veľký.Verí sa, že takáto modlitba by sa mala čítať najmenej 150-krát.

Niektorí kresťania, ktorí počuli, koľkokrát je potrebné modlitebný text opakovať, tvrdia, že to jednoducho nie je možné.Nie je to však tak.Ak o tom premýšľate, táto požiadavka je viac ako uskutočniteľná.Napríklad, nikto nezakazuje čítanie modlitieb na ceste do práce alebo na obchodné stretnutie.

Do úvahy by sa mala vziať aj skutočnosť, že táto modlitba sa používa počas rannej služby, ako aj iba raz vo Vespers.Ale doma si ju môžete prečítať toľkokrát, koľkokrát chcete.

Duchovní trvajú na tom, že v tomto prípade by výber mal zostať iba na osobe samotnej.To znamená, že nikto nemôže povedať kresťanom, koľko času potrebujú na modlitbu.Toto je mimoriadne dôležitý bod.Pretože sa často stáva, že veriaci začínajú klásť podobné otázky.A to pre mnohých neznáme je ospravedlnením odkladu čítania modlitieb.To je jednoducho úplne nevhodné.Ak srdce povie človeku, že by mal prečítať text modlitby 10-krát, potom je to presne to, čo treba urobiť.

Teraz sa bavme o tom, kedy sa táto modlitba používa.Napodiv, aleväčšina kresťanov ani netuší, ako často sa táto modlitebná služba používa.Okrem čítania počas služby.

Veľmi často sa používajú modlitby:

  • pútnici - keď robia púť na sväté miesta, ľudia vždy čítajú takúto modlitbu.Veria, že týmto spôsobom vzdajú hold nebesiam.A duchovenstvo ich v tomto úsilí plne podporuje;
  • turisti - to sa týka najmä tých turistov, ktorí uprednostňujú diaľkovú turistiku.Verí sa, že Panna je patrónkou všetkých cestujúcich.Preto, ak má človek dlhú cestu, musí sa pred cestou modliť a požiadať Pannu Máriu o ochranu;
  • Postihnutý - Panna Mária je príhovorkou všetkých ľudí, ktorí trpia utrpením.Preto, ak človek čelí životným ťažkostiam alebo nejasnostiam, ktoré sa usadili v jeho duši, je nevyhnutné sa modliť.

Je potrebné poznamenať, že po prečítaní modlitby môže každý človek vyjadriť svoju prosbu jednoduchými slovami a požiadať Pannu o milosrdenstvo.V takom prípade musíte skúsiť čo najpresnejšie vyjadriť svoje myšlienky.Ak kresťan má materiálne ťažkosti, môže tiež požiadať o príhovor neba.

Ako čítať modlitbu

  1. Modlitba by sa mala opakovať 150-krát.Nikto samozrejme nehovorí o tom, že sa za hodinu monotónne modlí.Je lepšie rozdeliť postup do niekoľkých etáp.
  2. AkPretože sa človek rozhodol ponúknuť modlitbu v stenách chrámu, musí stáť blízko akejkoľvek uctievanej ikony Matky Božej.
  3. Pri modlitbe doma by človek mal stáť pred ikonou.Osvetlená sviečka nebude zbytočná.

Záver

  1. Modlitba je všeobecne známa a často sa používa.
  2. Druhou známou verziou modlitby je slávna Ave, Maria.
  3. Čítanie modlitby sa odporúča najmenej 150-krát denne.
  4. Po modlitbách môže človek vysloviť svoju žiadosť a urobiť tak jednoduchými slovami.