Ako otvoriť všetky čakry sami

Čakry sú energetické centrá nášho tela, ktoré kontrolujú prácu rôznych orgánov a napĺňajú určitú energiu človekom.Ak je energetické centrum zatvorené alebo nefunguje dostatočne, človek čelí určitým patologickým a psychologickým problémom a poruchám.Našťastie je celkom možné otvoriť čakry a maximalizovať ich energetický potenciál.

Ako otvoriť sami čakry

Ponúkame vám podrobné pokyny, ktoré vám povedia, ako vykonávať nezávislé otváranie čakier.

1 čakra (Muladhara)

Otvorenie tohto energetického centra nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať, je oveľa jednoduchšie ako robiť všetky ostatné čakry.

Práve v tejto čakre sa nachádza energia Kundaliní, čo znamená, že meditácia na odhalenie Muladhara by sa nemala rýchlo ponáhľať.

Vykonajte tieto kroky:

 1. Posaďte sa v pohodlnej polohe a zatlačte pätu do oblasti čakry (ktorá sa nachádza v strede medzi konečníkom a genitáliami).
 2. Uvoľnite sa, sústreďte svoju pozornosť na energetické centrum a udržujte naň tlak, kým nepocítite ten pocitpríjemné teplo (zvlnenie je možné).
 3. Venujte pozornosť dýchaniu, začnite vdychovať a vydýchať cez oblasť čakry.Dýchajte týmto spôsobom tri až päť minút.
 4. Muladhara zodpovedá červenej farbe, takže si predstavte, ako červená energia stúpa z 1 čakry a je distribuovaná po celej chrbtici.
 5. Keď je meditácia ukončená, pokojne sedieť, aby sa zabezpečil výsledok zverejnenia.

Je vhodné, aby ste najskôr neotvorili koreňovú čakru.

2 čakry (Swadhistana)

Ako otvoriť sexuálnu čakru - pri otváraní tohto energetického centra by sme nemali zabúdať, že vuchováva spomienky na vaše minulé chyby, nedostatky a problémy.Preto buďte opatrní a opatrní.

Meditácia prebieha v nasledujúcich krokoch:

 1. zaujmite pohodlnú polohu.
 2. Uvoľnite sa, sústreďte sa na energetické centrum (čakra sa nachádza v oblasti krčmy a krížovej kosti).
 3. Čakáte na okamih, keď sa začnú cítiť vibrácie teplom, a potom sústredte svoju pozornosť na dýchanie.
 4. Predstavte si, ako sa váš dych, podobne ako nepretržitý tok energie, šíri po celom tele.
 5. Predstavte si víchricu jasne oranžovej farby, ktorá sa objavuje v oblasti, kde sa nachádza čakra, ktorá sa pomaly otáča a napĺňa vás príjemným teplom.
 6. Na konci si znova trochu odpočiňte.

Pozri tiež, ako sa čakry otvárajú v tomto videu:

3 čakry (Manipura)

Manipura často začína zle pracovať v prípadoch, keď človek súčasne stráca svoju životnú energiu pri mnohých činnostiach a nemá čas na potešenie z jednej veci.Energetické centrum sa tiež zatvára prítomnosťou rušivých myšlienok a nekonečne sa točí v hlave.

Vyskúšajte meditačnú prax na otvorenie troch čakier:

 1. Rovnako ako v predchádzajúcich verziách si sadnite do pohodlnej polohy, upokojte sa a ovládajte svoje dýchanie.
 2. Dávajte pozor na energetické centrum, ktoré sa nachádza v oblasti od hrudníka po pupok.
 3. Predstavte si, ako sa v tejto oblasti s každým dychom začína zvyšovať množstvo žltej energie.
 4. Nechajte energiu pulzovať, v týchto pocitoch sa rozpúšťajte.
 5. Na konci je dôležité dokončiť konsolidáciu výsledku.

Vezmite prosím na vedomie, že v procese vykonávania tejto praxe nie je možné preukázať negatívne emócie, pretože pomáhajú uzavrieť Manipuru a znižujú všetko úsilie na nič.

4 čakra (Anahata)

Štvrté energetické centrum napĺňa človeka láskou, takže tento pocit musíte cítiť pri meditačnej praxi.,Nie je to desivé, ak to robíte umelo, a zároveň môžete cítiť lásku k milovanej osobe (napríklad k rodičovi), k zvieraťu alebo k samotnému meditujúcemu.

 1. Postavte sa na pohodlné miesto (Anahata môžete otvoriť tak sedením, ako aj ležaním).Ovládajte dych.Pokúste sa vzbudiť lásku v sebe av čo najväčšej miere aj úcta.Nechajte tieto pocity úplne prehltnúť.
 2. Sústreďte sa na čakru nachádzajúcu sa v oblasti srdca.Existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako zistiť, kde presne sa nachádza.Ak to chcete urobiť, musíte dať ruku tak, ako keby ste hovorili ostatným okolo vás.
 3. Predstavte si, ako sa v označenej oblasti začína objavovať tyrkysový vír energie, ktorý sa rozširuje, rastie a začína vás úplne premôcť.
 4. Pocit úplného rozpustenia v pocite pulzácie a tepla, užite si ich.
 5. Nakoniec zostaňte trochu v úplnom tichu.

Aby bolo zverejnenie Anahaty ešte efektívnejšie, je vhodné vykonať ho pred spaním.Keď človek pred spaním prežíva pocit lásky, potom sa zmení na podvedomie a má veľmi prospešný účinok na telo.

5 čakier (Vishuddha)

Dobre fungujúca čakrová čakra odhalí vašu osobnosť.Proces jeho aktivácie nastáva v etapách:

 1. Zaujímate sa o pohodlnú polohu a postupujte podľa postupu dýchania.Starostlivo sledujte hlboké dychy a snažte sa odstrániť hranice medzi nimi.
 2. Vizualizujte tok energie vychádzajúci z krčnej dutiny, indigo.Pozrite sa, ako rastie.Ak je ťažké si to predstaviť, môžete použiť yantru (obrázok, ktorý je symbolom čakry).Ak chcete, dokonca ju nakreslite do oblasti, kde sa na tele nachádza 5 čakier.
 3. Dosiahnite pocit vibrácií príjemným teplom, naplňte ich a vstúpte do harmonického stavu.
 4. Výsledok je zakotvený v úplnom tichu.

Keďže Vishuddha je zodpovedný za vytváranie zvukových vibrácií, je dôležité recitovať špeciálnu mantru.Vibrácie vytvárané hlasivkami pomôžu efektívnejšie otvoriť toto energetické centrum.

6 čakra (Ajna)

Meditačná otváracia prax ) šiestej čakry, nie je nijako zvlášť ťažké.Ak chcete zlepšiť koncentráciu v energetickom centre, odporúčame vám nakresliť bodku v oblasti „tretieho oka“, ako to robia ženy v Indii.

Samotná meditácia sa vykonáva takto:

 1. Osoba odpočíva, zatiaľ čo sedí v pohodlnej polohe (ideálne v lotosovej polohe).
 2. Potom sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite, pričom sledujte, ako sa hrudník pohybuje.
 3. V oblasti medzi obočím si predstavte vytvorenie víru farebnej energie ametystu, sledujte, ako sa postupne zvyšuje, cítite fyzicky energetický prepad.
 4. Meditácia končí rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch.Aby to bolo efektívne, musíte ho vykonať najmenej dvadsať minút.

7 čakier (Sahasrara)

Do siedmeho energetického centra sa dá vziať iba vtedy, keď boli otvorené všetky ľudské čakry.Je to Sahasrára, ktorá zjednocuje spojenie medzi predchádzajúcimi čakrami, prispieva k integrálnemu rozvoju človekaosobnosť.

Predstavte si pri meditácii prekrásny podnos s veľkým počtom lístkov, ktorý začína od oblasti koruny a potom sa od nej oddelí, čo vám dáva mimoriadnu ľahkosť a slobodu.

Keď vedia, ako sa čakry otvárajú sami, môžete sa zbaviť blokov, ktoré vás blokujú v oblasti energetických centier, naplniť sa pozitívnou energiou a maximalizovať svoj energetický potenciál.To zasa prinesie šťastie, radostný a harmonický život.