Ako písať poznámky o zdraví a odpočinku

Ako mladé dievča som zriedka chodil do kostola.Ale keď môj dedko zomrel, moja stará mama (ktorá sa zle pohybovala) ma začala pýtať, aby som si vzal poznámku za jeho odpočinok.Spočiatku som nevedel, ako to urobiť dobre, ale „Ja privediem jazyk do Kyjeva“ - išiel som do kostola, požiadal som všetko od svojich sluhov.Ukázalo sa, že môžete písať o zdraví ľudí av našom kostole je vítané, že existuje veľa mien.Teraz sa modlím za všetkých príbuzných - za tých, ktorí sú so mnou, a za tých, ktorí už sú s Pánom.A so mnou sa modlia kňaz aj všetci farníci.

Prečo sa píšu cirkevné poznámky?

Aby sa mená vašich príbuzných preplietali v chráme do spoločnej modlitby.Koniec koncov, je známe, že čím viac ľudí sa za niečo modlí, tým skôr bude Pán túto žiadosť venovať pozornosť.

Všetky poznámky, o ktorých sa bude diskutovať v tomto článku, sújeden deň .Existuje však ajSorokosta(40-dňová spomienka na osobu), ako ajšesťmesačná výročná spomienka .Tieto mená sú zaznamenané v synodickom pohrebe.Takúto spomienku si možno objednať nielen v kostoloch, ale aj v kláštoroch.Napríklad kláštor Sorokoust možno odporučiť osobe, ktorá stratila milovaného človeka a nemôže sa s touto stratou dlho zmieriť.

A sú tu aj chrámy, kde si môžete kúpiť„Meno tehla.“Meno osoby je napísané na jednej z tehál vo výstavbe chrámu a modlitba sa uskutoční o ňom každú nedeľu (ako aj o sviatkoch), kým bude tento chrám státý.Toto je takzvanávečná spomienka .

Mnoho pravoslávnych rodín má malú brožúru -pripomienku(obrázok nižšie).Patria sem mená (cirkvi) všetkých príbuzných - žijúcich aj zosnulých.Takú malú knihu je možné doručiť aj pri bohoslužbách.

Kde môžem získať spomienku?Predávajú sa v chrámoch.

Takéto knihy sú veľmi pohodlné, pretože ich možno nazvať aj ako rodokmeň, ktorý sa časom odovzdáva deťom a dokonca aj vnúčatám.Sú udržiavané za ikonami v dome.

Čo sú bankovky (bežné, to znamená, jeden deň)?

  • Zdravím (zdravie) .To znamená o bývaní.Nie je potrebné zadávať iba mená ľudí, ktorí sú v súčasnosti chorí.Píšte jednoducho príbuzným, ktorých si nikdy neželáte, aby ste neboli chorí alebo silní viera.Ak v poznámke nie je dosť miesta pre všetkých, buďte prví, ktorí napíšu mená chorých, detí, starých rodičov alebo starých rodičov. Môžete sa tiež prihlásiť sami .
  • Pamätník (na odpočinok, pamiatku, spomienku) .Všetci zosnulí sa sem zmestili.Nemôžete však vstúpiť na samovraždu (výnimkou - je tu biskupovo požehnanie pre jeho pohreb, ktoré vydáva biskup, ani potvrdenie, že osoba mala duševnú chorobu a počas jej života ju liečil psychiater).A nemôžete napísať anatémiu (hoci posledné z vašej rodiny pravdepodobne nie sú)svet je veľmi malý a väčšina z nich sú historické osobnosti, ktoré žili veľmi dávno).

Ako píšete mená?

Vo všeobecnosti sa všetko deje veľmi jednoducho:

  • píšte mená do genitálneho prípadu (to znamená nie „Mary“ a „Ivan“, ale „Mary“, „Ivan“"),
  • jedno meno na riadok,
  • sa snaží písanie urobiť čitateľným,
  • nepíšu skratky (" Katya "), názov musí byť úplný,
  • ]
  • často v zboroch žiadajú, aby v jednej poznámke nebolo napísané viac ako 15 mien.

Hlavnou vecou je mať čas napísať a predložiť poznámku pred začiatkom liturgie, bohoslužby, modlitby .Môžete ich priniesť večer.

Nestačí len nechať kúsok papiera v kostole a odísť - musíte sa tiež modliť za svojich príbuzných.A keď píšete, nerobte to automaticky, ale pamätajte si všetkých, s láskou.

Existujú aj pravidlá pri písaní, ktoré by sa nemali porušovať.

  • V pravoslávnej cirkvisú mená poznámok iba v pravoslávnej cirkvi .Napríklad, ak máte katolíckych príbuzných, nemusíte ich zadávať.
  • Nepíšte svetské mená .Teraz je veľmi módne pomenovať deti na počesť hollywoodskych hercov alebo mýtických postáv - Nicole, Medea.Tiež medzi nami žije generácia ľudí so sovietskymi menami - Kim, Lenin.V cirkvi nie sú žiadne také mená, takže pred odoslaním poznámky zistite druhé, cirkevné meno osoby.
  • Ak napíšete kňaza, napíšte aj jeho dôstojnosť .Navyše, nie krátky „otec“, to znamená „otec“, ale úplná dôstojnosť: „archimandrit“, „diakon“.
  • Nie je potrebné uvádzať mená svätých .Na ich uloženie nie je potrebnémodliť sa - sú už blízko Pánovho trónu.
  • Deti .Mená detí mladších ako 7 rokov sa označujú skratkou „mladé“.Od 7 do 14 - „neg.“ („Lad“ alebo „lad“).Ak dieťa zomrelo nepokrstené, jeho meno nie je možné zadať (aj keď sa za neho môžete modliť - mala by to však byť domáca „súkromná“ modlitba).
  • Tehotné .Pre svoje zdravie môžete napísať poznámku, ale pre dieťa, ktoré nosíte - nie, pretože ešte nebolo pokrstené.
  • Poradie zápisu mien .Kňazi - váš duchovný mentor - deti (prví mladší, potom starší) - vaši rodičia (prvý otec, potom matka) - vaše vlastné meno - ďalší príbuzní - vaši dobrodinci - nepriatelia (ak chcete).Niektorí ľudia nakoniec dodávajú: „Všetci zbožní kresťania.“

Skratky v poznámkach

Aby sa zdôraznilo, za čo sa treba modliť, niektorí ľudia píšu blízko mena:

  • . “(To znamená„ nie je zakázané “- to isté ako tehotná žena),
  • „ chorá “. (Chorá),
  • „ zatvorená “(väzňa),
  • ) „Cestovateľ.“ (Počas cestovania),
  • „Bojovník“,
  • „stratený“ (ak je človek pokrstený, ale nechodí do kostola - predložte však poznámky presvedčeným veriacim a ateistom).nemôžete).

V poznámkach:

  • „pamätná“ (zosnulá osoba, ktorá má v deň podania oznámenia pamätný deň - povedzme v deň úmrtia),
  • ) „N /a“ („novo zosnulého“ - osoba, ktorej smrť ešte neuplynula 40 dní.

Hoci tieto redukcie nie sú vôbec potrebné.

V cirkvi ste vždy svšetci vám to s radosťou povedia.Mnoho miest má stánky s presnými smermi.Aj keď, samozrejme, plánujete navštíviť chrám počas veľkej bohoslužby, bude pre vás nepohodlné žiadať a hľadať stopy.Z tohto dôvodu vám ukážem, ako sú tieto poznámky vypracované:

Kde môžem získať formulár?

Na rovnakom mieste v chráme.

Niektorí súčasní veriaci sa pýtajú: je možné tlačiť formulár doma a vyplniť ho v dome, ale iba ho odoslať do kostola?Ako sa nakoniec dá vyhnúť davom v blízkosti sluhu?Áno, je to možné a vôbec to nie je hriech.Niektoré náboženské miesta, na ktorých kňazi píšu, dokonca ponúkajú farníkom pekné formy.Navyše, v niektorých cirkvách ľudia všeobecne píšu na obyčajných kúskoch papiera, zobrazujúc osemcípý kríž na vrchu a označujúc, za čo bola daná poznámka.Koniec koncov, hlavná vec nie je dizajn, ale samotná modlitba.

Formy sú:

Takto vyznávajú cirkvi modlitby za zdravie za svätého Panteleimona.To je úžasné!Video je možné zahrnúť aj počas domácich modlitieb, takže budete cítiť svoju jednotu s Cirkvou a všetky modlitby sveta:

A takto sa modlia modlitby za zanechaný zvuk.Toto je tiež cirkevný spev.Zvuk týchto modlitieb pomôže ľuďom, ktorí zažili súženie, očistiť svoje duše jasnými slzami a prijať skutočnosť, že duša ich milovaného teraz žije s Pánom: