Ako, poznajúc farby čakier, sa naplňte tou správnou energiou

Čakra je energetické centrum, ktoré riadi vývoj určitej duchovnej kvality človeka.Čakry sa nachádzajú v druhej časti tela - tiahnu sa pozdĺž chrbtice.Každá čakra má svoje špecifické vlastnosti - frekvencia, symbol, kameň, ktoré prispievajú k odhaleniu.V tomto článku sa pozrieme na farby čakier.

Aká je farba čakry?

Farba je špecifická energetická vibrácia.Preto získavame odevy tej istej farby alebo inej farby, nachádzame sa naplnené energiou zvoleného tieňa.

Ak máte problémy s niektorými čakrami a chcete zlepšiť ich prácu, je dôležité zoradiť čakry podľa farieb a pridať do svojich šatníkov veci presne tieň, za ktorý zodpovedá.

1 čakra (Muladhara)

Muladhara, najnižšia čakra, zodpovedá červenej energii.

1 čakra (známa tiež ako koreň) poskytuje osobe životnú silu, riadi bezpečnosť, prežitie a zdravý fyzický život.

Jej energia zodpovedá červenej.Je červená v rôznych tradíciách, ktorá je symbolom krásy, je zodpovedná za vytvorenie novéhoživot, je tiež spojená s krvou a plodnosťou (používa sa v rôznych rituáloch, ktoré zaisťujú plodnosť).

Muladhara patrí medzi pozemské živly a Zem dáva každej osobe fyzickú energiu, ktorá je naplnená túžbou žiť.

Červená farba je tiež zodpovedná za telesné túžby - je v jeho moci, aby sa nachádzali také pocity, ako je vášeň, ktorá svedčí o obrovskom množstve ľudskej vnútornej energie.

2 čakry (Swadhisthana)

Toto energetické centrum je spojené s oranžovou farbou. Svadhistana dáva osobe potešenie vo všetkých jej prejavoch, vyvoláva emócie, ako je radosť, optimizmus, stavia človeka do pozitívnej vlny.

Oranžová farba je pomerne otvorená a je ideálna pre tých, ktorí sa neboja slobodného vyjadrovania svojich pocitov a emócií.Toto priamo súvisí s množstvom sexuálnej energie.

Orange tiež pozostáva z červenej, obsahuje aj obrovskú vitalitu, ale prejavuje sa tu skôr skôr ako radosť než ako fyzický boj o prežitie, ako v prípade predchádzajúceho odtieňa.

Oranžová farba má výrazný potenciál pre fantáziu, poskytuje rozvinutú fantáziu a tiež pomáha odhaľovať tvorivý potenciál, ktorý je človeku vlastný.

3 čakry (Manipura)

Manipura má žltú energiu.Tretie energetické centrum pomáha jednotlivcovi dosiahnuť úspech v spoločenskom živote, je zodpovedné za sebarealizáciu, prejav vlastného „ja“.

Žltá farbaoptimisti, nasmeruje človeka na svoje ciele, dáva dôveru v jeho schopnosti a schopnosti, priťahuje žiadaného života.

Používanie odevov alebo okolitých žltých predmetov vám pomôže ľahšie sa vysporiadať, zvýšite motiváciu, zlepšíte činnosť mozgu, schopnosť zapamätať si informácie a ďalšie vlastnosti, ktoré zabezpečujú úspech.

4 čakra (Anahata)

Jej vibrácie zodpovedajú zelenej farbe, ale niekedy sa jej pripisuje aj ružový odtieň.Tieto dve farby prispievajú k fungovaniu čakry.

Zelená teda pomáha vyvážiť, harmonizuje všetko okolo, považuje sa tiež za farbu duše.Podľa mnohých presvedčení je ľudská duša umiestnená presne v oblasti srdca.

Green nám poskytuje vedomie univerzálnej lásky.Je tiež spojená s mládežou, krásou a večným životom.

V niektorých ezoterických zdrojoch sa predpokladá, že po dosiahnutí stavu, aby všetka energia začala prechádzať cez anahata, bude osoba schopná zabezpečiť večný život úspešným zvládnutím smrti.

Druhá symbolická farba štyroch čakier je ružová.Stelesňuje veľmi jemnú, priateľskú lásku.Ružová kombinuje červené a biele odtiene, ale v tomto prípade červená už neprenáša agresívne alebo vášnivé tóny, ale napĺňa človeka harmonickejšou, duchovnejšou a vedomejšou láskou.

5 čakra (Vishuddha)

Ona zodpovedá modrej farbe.Je inývzdušnosť, povýšenie, snovosť, a tiež poskytuje pokoj, harmonicky spája človeka s hornými svetmi.

Modrá energia je neodmysliteľnou súčasťou tvorivých ľudí, pretože vyjadruje ich myšlienky, túžby, pocity.Je to tiež čakra pravdy.

Tok modrej energie Vishuddhy pochádza z vyšších úrovní.Jeho združenia sú dôvera, viera v existenciu vyšších síl.

6 čakra (Ajna)

Ajna vyrába modrú energiu.Modrá má veľmi variabilný počet významov - to je múdrosť, znalosti, vedomie, schopnosť akceptovať okolitú realitu takú, aká je.Modrá tiež vyvoláva v nás emócie ako obrovská obloha.

Klasicky modrá je kombináciou vnútorných a vonkajších aspektov, pokoja a koncentrácie.

Viac informácií o farbách čakier nájdete v tomto videu:

7 čakra (Sahasrara)

Ona má fialové vibrácie.Fialová je veľmi zložitá a nezvyčajná farba.Je kombináciou dvoch protikladov - kombinuje červenú a modrú energiu - vášeň a pokoj.Tieto dva odtiene sa navzájom radikálne líšia.

Preto sa purpurová vyznačuje záhadou, intrígami a akýmsi kúzlom.Ľudia, ktorí uprednostňujú fialové, majú veľa vnútorných protirečení.Sú tiež kombináciou protikladov - radikálne odlišných aspektov osobnosti.

Fialová farebná energia tiež priamo súvisí s duchovným vývojom, vyšším božským poznaním, kozmickým prepojením.Farba pomáha pochopiť najvyššie pravdy, dozvedieť sa veľa vecí o našom svete, spája človeka s najvyššou frekvenciou.

Poznaním všetkých farieb čakier človeka a využívaním týchto poznatkov v praxi môžete nielen harmonizovať prácu energetických stredísk, ale tiež rozvíjať tieto vlastnosti aschopnosti, za ktoré je zodpovedná energia určitej farby.