Ako prinútiť dieťa spať cez modlitby

Milujúci rodičia všetkými možnými spôsobmi chránia svoje deti a snažia sa im dať to najlepšie, a keď sa vyskytnú nejaké problémy, vynaložia maximálne úsilie na ich odstránenie.Poruchy spánku u detí nie sú nezvyčajné, a existuje veľa dôvodov.

Keď sa moje dieťa začalo báť, že sa v noci zobudí, najskôr som išiel k lekárom, ale neodhalili dôvod.Moja spása bola modlitba za spanie za dieťa.Teraz sladko spí celú noc a ráno sa prebudí v dobrej nálade.V tomto článku vám poviem, ako sa vysporiadať s poruchami spánku dieťaťa prostredníctvom modlitieb a ktoré sväté treba osloviť.

Priaznivý účinok modlitby

]

Dobrý spánok je zárukou zdravia dieťaťa.Okrem letargie a nálady sa môžu duševné odchýlky vyvinúť z nedostatku spánku, takže je veľmi dôležité začať sa s problémom zaoberať hneď, ako sa vyskytne.Príčiny porúch spánku sú často zlé oči a poškodenie, kvôli ktorým dieťa vidí nočné mory, a jednoducho sa bojí zaspať.Tento problém však môže byť spôsobený nesprávnym denným režimom alebo zlyhaním denného programu.V takýchto prípadoch si deti jednoducho pomýlia noc a deň a namiesto toho, aby šli spať, chcú chodiť a baviť sa.

Okrem toho príčiny slabého spánkuRôzne choroby a rezné zuby nie sú pre dieťa nezvyčajné, preto by ste pri tomto probléme mali najskôr kontaktovať pediatra.Je však potrebné poznamenať, že v takýchto prípadoch bude modlitba v takýchto situáciách vynikajúcim pomocníkom.Vyššie sily pomôžu upokojiť dieťa, zmiernia úzkosť, odstránia bolesť a zabezpečia, aby jeho sny boli mimoriadne príjemné.

Modliť sa k dieťaťu za pokojný spánok bude najúčinnejšie, ak dodržíte niektoré pravidlá:

  • text sa musí učiť zo srdca a nesmie sa čítať z jedného kusu papiera;
  • byť v dobrej nálade a zostať v pokoji počas modlitby;
  • vyslovujú slová šeptom a úprimne veria v pomoc vyšším mocnostiam;
  • pred modlitbou činiť pokánie za svoje hriechy;
  • pred spaním dieťa umyte svätou vodou.

Je dôležité poznamenať, že modlitebné slová budú v prípade, že dieťa nebude pokrstené, menej účinné.Tento faktor môže byť navyše príčinou zlých snov, pretože dieťa nie je pod ochranou Boha.

Odvolanie sa k Pánovi

Najsilnejšia modlitba za dieťa v noci je adresovaná Ježišovi Kristovi.Je univerzálny, takže ho možno čítať za každých okolností, bez ohľadu na príčiny nespavosti.Keď dieťa položíte do režimu spánku, dá sa spievať tichým pokojným hlasom ako uspávanka.

Existuje ďalšia silná modlitba, ktorá pomáha v prípadoch, keď je spánok dieťaťa ovplyvnený vonkajšími faktormi - hlukom, kŕčmi v bruchu, emocionálnymikalužzažil večer.Slová sa musia opakovať trikrát a potom je pokrstené.

Modlitba k Panne Márii

Panna je patrónkou rodín, najmä detí.Väčšina modlitieb rodičov je určená jej, v ktorej žiadajú ochranu a pomoc svojim deťom.Aby dieťa rýchlo a pokojne zaspalo, musíte ho vložiť do postieľky a prečítať si nasledujúci text:

V takom prípade by ste mali mať ruku na čele dieťaťa.Môžete mu tiež dať dúšok svätej vody.Na konci rituálu musíte krížiť dieťa a seba.

Petícia za anjela strážneho

Verí sa, že najúčinnejšia modlitba za to, aby dieťa v noci dobre spalo, by sa mala adresovať jeho anjelovi strážnemu.Je vždy k dispozícii a je pripravený kedykoľvek pomôcť.Najčastejšie sa chráni svätý chránič, keď sú deti choré.Žiadosť o dobrý sen dieťaťa strážnemu anjelovi je:

Ak má dieťa zjavné známky zlého oka alebo strachu, ktoré sa prejavuje úzkosťou, bez príčinných záchvatov hnevu.a nočné mory, potom táto modlitba pomôže:

Táto modlitba k Anjelovi strážnemu, ktorú dieťa číta samo o sebe, je obzvlášť účinná.Preto, ak je už dosť starý na to, aby mohol nezávisle požiadať svojho obhajcu, aby sa zbavil nespavosti alebo nočných morí, pred spaním mu povedzte nasledujúce slová:

)Modlitba k moskovskej Matrone

MatkaMatron pomáha v boji proti rôznym chorobám, ktoré zahŕňajú nespavosť.Napríklad na ochranu pred zlým okom sa na detské oblečenie prišíva taška s kadidlom, na ktorej sa prečítala modlitba k sv. Matronushke a aby sa v noci ustanovil sen, ktorý stál pri detskej postieľke, vyhlasujú tento posvätný text:

Modlitebná služba bude efektívnejšia, ak sa koná pred tvárou Moskvy Matrony, preto sa odporúča kúpiť si v kostole malú ikonu.

Odvolanie proti efezským mladým ľuďom

Keď dieťa neisto zaspáva, často sa prebúdza v noci, má nočné mory alebo odmietne spať vôbec, zatiaľ čo všetky použité prostriedky nepriniesli pozitívny výsledok., musíte požiadať o pomoc efeziánskych mladých ľudí.Modlitba za spánok má úžasnú silu a dá sa použiť nielen pre deti, ale aj na pomoc dospelým.

Predtým, ako sa pustíte do modlitby, musíte si trikrát prečítať nášho Otca.Na konci by ste mali prejsť cez čelo dieťaťa.Z dôvodu vyššej účinnosti sa odporúča umiestniť na hlavu detskej postele ikonu zobrazujúcu sedem mladých z Efezu.

Na záver je potrebné poznamenať, že rodičia sa môžu obrátiť na svätých, aby si v akejkoľvek forme zabezpečili spánok dieťaťa.Hlavná vec je úprimne požiadať o pomoc a ochranu.V takom prípade nesmiete zabudnúť krstiť seba a dieťa.