Ako sa naučiť pamätať si sny - popis tréningu

Nedávno som mal sen, ktorý sa mi naozaj páčil.Bolo to po prebudení veľmi príjemný a jasný pocit.Avšak, bez ohľadu na to, ako som sa snažil pripomenúť si sen počas dňa, nič z toho neprišiel.Hovoril som s priateľom na túto tému, tvrdí, že vôbec nesníva.To však nie je pravda.Sny snívajú všetci ľudia, jednoducho nevieme, ako si ich pamätať.

V snoch sa často objavujú príznaky osudu, niekedy sa sníva o prorockých snoch, potom je dvojnásobným sklamaním, že si pamätáte trochu neskôr.Rozhodol som sa využiť techniky, ktoré si pamätajú sny.S radosťou ich zdieľam a tiež vám hovorím, ako si pamätať sny.

Pripravujeme sa na lôžko správne

Aby sme si mohli dobre odpočinúť a relaxovaťAby sme si vedeli predstaviť, čo sa sníva, je potrebné sa pripraviť na noc.Pozrime sa, čo je potrebné urobiť.

Poskytujeme inštaláciu - dobre spíme

Každý vie, že sen sa objavuje vo fáze nazývanej BDG (rýchly pohyb očí), to znamená v okamihu odpočinku fyzického tela,a mozog aktívne pracuje.Ak je však,stále je človek v stave úzkosti a úzkosti, často sa prebúdza v noci, potom prirodzene nemôže spať.

 1. Najprv musíte skúsiť zmeniť režim: choďte spať v rovnakom čase a ráno vstávajte.Telo si na túto rutinu zvykne a večer bude pripravené na odpočinok v určitú hodinu.
 2. Najzaujímavejšie a najinformovanejšie, najživšie a najpestrejšie sny sa snívajú hlavne ráno, takže počet hodín odpočinku by mal byť najmenej 7 - 9. Ak nočný spánok trvá iba 6 hodín alebo menej, potom fázy aktívneho spánkumôže mať veľmi krátke trvanie alebo vôbec neprichádza.
 3. V miestnosti, kde spíte, vytvorte prostredie, ktoré podporuje dobrý odpočinok.Zaveste zatemňovacie závesy, aby ste zabránili vniknutiu slnečného žiarenia príliš skoro.Rovnako dôležité je ticho spať, aby odpočívala nervová sústava.Preto je potrebné vylúčiť televíziu, hlasnú hudbu a cudzí hluk.
 4. Ak hluk interferuje, pripojte si zátkové chrániče sluchu, ktoré vám pomôžu v tichu.V spálni by sa nemali zavesiť ani jasné obrázky a samotná miestnosť by sa mala robiť v upokojujúcich farbách.

Príprava poznámkového bloku

Vyberte si vhodný prenosný počítač na nahrávanie snov.Je žiaduce, aby bol bez výkresov, nápisov a mal čisté listy požadovaného formátu a dobrej kvality.

 • Pred spaním položte na nočný stolík podložku.Otvorte ju na čistej stránke, aby ste sa nepre listovali a nehľadali čisté miesto.
 • Nezabudnite do blízkosti umiestniť pero (alebo niekoľko) tak, aby ste ho po prebudení po ruke.Každú minútu môže byť dôležitá ráno, takže večer by ste mali variť všetko.
 • Ak je to možné, získajte hlasový záznamník, ktorý môže byť skvelou alternatívou k notebooku a peru.Pred spaním skontrolujte zdravie zariadenia a položte ho vedľa postele alebo pod vankúš.Takže po prebudení môžete okamžite zaznamenať všetko, o čom ste snívali.

Je dôležitý správny budík

Rádio budík by ste nemali používať, pretože reklama a konverzácia sú okamžite mätúce.Odporúča sa, aby signál nebol príliš hlasný.

 1. Nastavte budík na určitý čas, aby ste mali dostatok spánku.Polož to vedľa postele.Ak sa musíte postaviť, aby ste ju vypli, potom, ako náhle vyskočíte, môžete okamžite zabudnúť, o čom ste snívali.
 2. Najprv je spravidla lepšie opustiť príliš vojenské zdvíhanie.Môžete požiadať príbuzných, aby vás prebudili pokojne, ale bez prílišného rozprávania.Poplach zatiaľ nepoužívajte.Možno to v budúcnosti nebudete potrebovať, pretože telo sa prebudí v presne definovanom čase, ale bez stresového prebudenia na hlasný signál.
 3. Existuje iný spôsob: postaviť budík blízko postele a nalepiť naň kúsok papiera s nasledujúcim nápisom: „Čo som dnes sníval?“.Po rannom vstávaní by mala byť prvou, ktorá vás upúta.

Bez alkoholu pre alkohol

Aspoň niekoľko hodín pred nočným odpočinkom sa snažte nepiť alkohol alebo drogy, ktoré môžu ovplyvniť fungovanie nervového systému a mozgu.

Ak vám lekár nedostal predpísané lieky, ktoré je potrebné užívať denne a prísne každú hodinu, potom sa na chvíľu vzdajte iných sedatív.Ide napríklad o valeriána.

Je tiež nežiaduce jesť jedlo 3 až 4 hodiny pred spaním, pretože telo by v noci malo odpočívať a nestráviť jedlo.Po prijatí nového režimu uvidíte, ako vás ďalšie libry začnú odchádzať bez stravy, a spánok bude pokojnejší a prebudíte sa.

Ak máte hlad, nemôžete zaspať a ste naštvaní, potom si najskôr môžete vypiť vodu alebo jesť jablko.Po chvíli začnete snívať, ak ste s tým predtým mali problémy, pretože mozog a celé telo sú úzko prepojené.

Pokúsiť sa upokojiť

 • Zvyčajne sa predtým, ako zaspíme, prúd myšlienok nezastaví v našej hlave.Mozog sa nezvoľňuje.Ak sa chcete postupne zmeniť z náročného dňa na odpočinok, mali by ste urobiť niekoľko jednoduchých krokov.
 • Vylúčiť korešpondenciu prostredníctvom telefónu alebo notebooku.Nesedajte pri počítači.Dajte svojmu mozgu pauzu od nadmerných informácií.
 • Skvelá alternatíva k televízii a pomôckam je meditácia alebo relaxácia mäkkej hudby.Počítanie oviec nie je taký hlúpy podnik.Nekonečný prúd myšlienok a vedomia tak zmizne.vyčistené.

Dôležité: V posteli nie je miesto pre telefóny a laptopy.

Rozhodli sme sa pamätať na sen

Náš mozog je najuniverzálnejším počítačom.Nevieme ani o všetkých jeho možnostiach.Mnohí si však všimli, že ak sa pokúsite „vyjednávať“ so sebou, môžete sa zobudiť bez budenia minútu za minútu.Mozog počuje príkaz a vykonáva ho.

To isté robíme so snami.Poskytnite jasnú inštaláciu - nezabudnite, čo snívate.Je vhodné vysloviť frázu nahlas.Existuje množstvo potvrdení, ktoré vám pomôžu správne sa sústrediť.Môžete ich zostaviť sami alebo použiť približne nasledujúce obrobky.

 1. „Vždy si pamätám všetko, o čom snívam.“
 2. „Som vlastníkom vynikajúcej pamäte a pamätám si všetky svoje sny.“
 3. „Každú noc vidím úžasné a živé sny a pamätám si ich!“

Dáva nám zmysel dňa

Často jeden alebo viac problémov alebo úzkosti nám neumožňuje zaspať.Nemali by ste sa na ne snažiť zabudnúť.Naopak, nezabudnite na podstatu problému, ale naučte sa, ako správne reagovať: nerobte rozhodnutia, ale jednoducho položte na police, ktoré vás v tejto situácii viac znepokojujú.Je dôležité ho prijať a pochopiť, že existuje.Pokúste sa nezahrnúť emócie.

Pozerajte sa na seba, akoby z boku.Pokúste sa zobrať celý deň strávený - všetky chyby, chyby, ale nezabudnite na dobré.Systematizáciou udalostí sa upokojíte a relaxujete v úplnom poriadku v duši a hlave.

Docela častosen prichádza s nečakanou stopou alebo odpoveďou na vzrušujúcu otázku.Takáto interakcia spánku a bdenia v priebehu času zníži počet strachov, strachov a úzkosti.Aj keď spočiatku to nefunguje, neznepokojujte sa, ale pokračujte vo výcviku.

Nasledujúci deň: pokračujeme v práci na sebe

Naplánujte si deň tak, aby bol čas pre seba, najmenej 10 - 15 minút.Začnite ráno.

Pripomíname si sen

 1. Po prebudení sa v prvých minútach snažte nerobiť nič, ani sa nehýbte.Zostaňte v polohe, v ktorej ste sa prebrali.
 2. Ak máte pred vašimi očami akýkoľvek malý predmet, na ktorý môžete prestať pozerať a sústrediť sa na to, pomôže vám to veľa.Môže to byť žiarovka alebo pero, list na kvetine a tak ďalej.
 3. Koncentráciou na objekt si sen rýchlo a lepšie spomínate.Pokúste sa zapamätať si všetko v poriadku, všetky udalosti alebo príbehy, svoj emocionálny stav.Každý detail je dôležitý.Aj keď sú miesta a udalosti vzájomne prepojené nepredstaviteľným spôsobom.

Záznam

Nasledujú všetky pamäte, ktoré sa majú preniesť na papier.V detailoch as maličkosťami.Niekedy počas procesu nahrávania sa vyvolávajú ďalšie podrobnosti.

 • Prvá vec, ktorej by ste mali venovať pozornosť, je zaznamenávanie dialógov, rozhovorov.
 • Ak si pamätáte, ale veľmi nejasne a vo zlomkoch, napíšte všetko, ako si pamätáte.Cez deň sa pravdepodobne objaví spomienka.
 • Stáva sa to pred očamizostane iba obrázok.V takom prípade podrobne opíšte, ako sa cítite a vnímate, aké emócie to spôsobuje.
 • Prenosný počítač noste prvýkrát so sebou.Budete prekvapení, ale často niečí rozhovor alebo vzhľad, správanie prispievajú k tomu, že sa pamätá sen.Okamžite ju pripevnite na papier.

Postupom času sa naučíte jasné sny a tiež pochopíte, ktoré faktory, jedlo a hudba prispievajú k lepšej spomienke na sny vo vašom živote.

Záver

 • Najprv budete musieť mať denník na sny, pripraviť sa na spánok a pomaly sa prebudiť.Je dôležité naučiť sa počúvať svoje pocity, myšlienky a spomienky.
 • Mali by ste prísne dodržiavať režim spánku, pred nočným odpočinkom prestaňte jesť niekoľko hodín, zorganizujte meditačné sedenie.
 • Na ďalší deň neustále premýšľajte o spánku.Ponechajte si notebook vo svojom okolí, pravidelne a s radosťou si ukladajte poznámky.