Ako sa správať v pravoslávnej cirkvi

Mnoho dnes hľadá chrámy.Nie každý však vie, ako sa v cirkvi správať správne, najmä pre tých, ktorí sa nedávno pripojili k pravoslávnej cirkvi.Tí, ktorí prvýkrát prekračujú prah Božieho domu, musia venovať určitú pozornosť nielen svojmu vnútornému stavu, ale aj svojmu vzhľadu.Tieto tipy vám pomôžu vyhnúť sa nepríjemnostiam a cítiť sa istejšie.

Ako sa správne správať prvýkrát v chráme

Príprava na účasť na bohoslužbe by sa mala začať skoro ráno.Po prebudení a umytí je potrebné lampu zapáliť.Modlite sa mentálne a ďakujte Pánu za dobrú noc a pokojný začiatok dňa.Prečítajte si evanjelium pomaly (jedna z obľúbených kapitol).

Varené oblečenie by malo byť jednoduché a skromné, hoci sviatočné.Je vhodné, aby nebola honosná a príliš svieža.Pre ženy - uzavreté šaty a dlhé sukne by nemali byť odkryté časti tela.Hlava je tiež pokrytá šatkou, šatkou alebo šatkou.Množstvo make-upu na tvári nie je vítané.Parfumy by mali byť ľahké a nie tvrdé.

Muži v nohaviciach, žiadnelýtkové alebo krátke nohavice, všetky druhy tričiek s veľkým výstrihom a zápasom sa nenosia.Pri vchode je klobúk odstránený.Topánky pre všetkých návštevníkov by mali byť pohodlné, aby ste mohli stráviť dlhý čas bez toho, aby ste boli unavení.

Náboženské pravidlá vyžadujú návštevu pravoslávnej cirkvi na lačný žalúdok.Netreba sa nasýtiť.Ak je však chorá osoba alebo žena je v polohe, jej jedenie nie je zakázané.

Niekedy musíte mať so sebou nejaké veci, ktoré nenecháte pri vchode (tašky, balíčky).Môžu sa vziať so sebou, ale je vhodné sa obísť bez nich, pretože narúšajú krst a poklony.

Ako vstúpiť do kostola?

Veriaci vždy prichádzajú s lukom a lúk trikrát.Každý luk má svoje vlastné slová.
Môžete prečítať špeciálnu modlitbu uvedenú na fotografii nižšie.

V tomto prípade je potrebné vidieť obraz Spasiteľa.Vstúpiť, najmä prvýkrát, stojí za to sa rozhliadnuť a venovať pozornosť správaniu ostatných ľudí.

Správanie sa počas služby

Ak sa rozhodne ísť do služby, musí sa obhajovať do konca.Koniec koncov, je považovaná za obeť Pánovi.Posedenie počas nej je dovolené iba slabé.Mladí a zdraví stoja.

Kríž dajte, keď prebieha oslávenie Najsvätejšej Trojice a Krista.Keď kňaz cenzuruje chrám, musí mu dať prednosť.
V priebehu služby sú chvíle, ktoré vás zaväzujú skloniť hlavu.To sa deje pri otváraní a zatváraní kráľovských brán.

Pri čítaní evanjelia nemôžete chodiť po chráme a hovoriť.ikony, telefonujte, žuť niečo, ponorte sa do tašky alebo vrecka, kupujte sviečky.

Pravidlá pre návštevníkov pravoslávnej cirkvi s deťmi

Rodičia by mali monitorovať správanie svojich detí.Nedovoľte im, aby vydávali hluk, bežali, skákali a nahlas sa smiali.

 • Ak sa dieťa rozplakalo alebo vypuklo, je lepšie ísť na dvor.
 • So sviatosťou sa rovnako nepokojné dieťa privádza bližšie ku koncu bohoslužby.
 • V čase doručenia nie je možné odísť bez dôvodu.
 • V obchode sa podávajú informácie o zdraví alebo o odpočinku.

Dôležité tipy, ako sa správne správať v pravoslávnej cirkvi

Tieto odporúčania pomôžu riadne modliť sa k Bohu.Pri ich pozorovaní nebudete musieť nikoho rozptyľovať od uctievateľov a nebudete sa rozptyľovať sami.

 • Muži majú nahé hlavy a ženy sú v šatkách.Dievčatá a mladé dievčatá tiež nemusia zakrývať hlavy.
 • Vypočujte si slová kňaza, zúčastňujte sa na modlitbách celým svojím srdcom.
 • Bozkávanie tvárí ikon je nesprávne.Pozostatky svätca - vyriešené do čela.
 • Mobilný telefón sa vypne.
 • Foto a video zariadenie používajte iba s požehnaním opata.
 • Do kostola nemôžete ísť v neadekvátnom stave (opitý, pod drogami).Fajčenie je tiež hriech.
 • Nemali by sa prekračovať oltárne a soľné priestory.Počas služby by ste mali čeliť ikonostasu.
 • Žiadne hádky alebo pripomienky k ostatným.
 • Zvieratá nesmú chodiť do kostola.
 • Pri podávaní cirkevných poznámok nie sú mená pokrstených, ani nieUvádzajú sa pohania, samovraždy, nepokrstené.Ak meno nie je kresťanské, mali by ste zistiť, čo bolo dané pri krste a priniesť ho.Nie je potrebné písať nič navyše.Výnimkou, ak je duchovným, dôstojnosť sa skráti.
 • Ženy sa zvyčajne nachádzajú na ľavej strane budovy.
 • Požehnaná hlava by sa mala skloniť.
 • Almužnu sa najlepšie podáva jedlo, oblečenie.

O čom hovoriť počas pokánia

Priznávam, že človek je zodpovedný iba za svoje vlastné hriechy.Nemal by hovoriť o nikom inom.Nie všetky sú uvedené, ale iba tie, ktoré sú pri vedomí a spôsobujú želanie zmeniť sa.

Vo sviatosti spovedania sa už neuvádzajú staré hriechy, ktoré už boli rozpísané a ktoré sa neopakovali.Prednáška netrvá dlho a treba pamätať aj na ostatných, ktorí sa chcú priznať.

Ako si vziať sviatosť

Keď sa blížime ku Svätému poháru, volá sa krstné meno.Ruky sú zložené krížom, ústa sú otvorené.Spoločenstvo je prehltnuté a pobozkané na okraji Chalíc.Potom pravoslávna odchádza.Ikony môžu byť bozkávané až po umytí.

Spôsobujú deťom

Aby sa dieťa, ktoré sa bojí, počas sviatosti netlačilo rukou ani pohárom, musí ho držať.Prineste ho do pohára, mali by ste sa snažiť, aby ramená a nohy neboli voľne visiace.

Ak sa dieťa stalo divočinou, malo by byť upokojené.Je dovolené ustúpiť alebo ísť von.

V každom prípade, keď nie je niečo jasné, môžete položiť otázku chrámu alebo skúsenejším ľuďom.