Ako vybrať meno pre dievča podľa kalendára cirkvi

Vždy pomáham svojim priateľom pri výbere mena pre svoje deti.Túto otázku som študoval dlho, keď som si v cirkevnom kalendári vybral meno svojej dcéry.Preto vám dnes poviem, ako si vybrať správne meno pre dievča na mesiace a prečo je dôležité tejto otázke venovať veľkú pozornosť.

Prečo je ťažké zvoliť si meno novorodenca?

Narodenie dieťaťa je dôležitou udalosťou.Starostlivo sa na to pripravujú nielen budúci rodičia, ale aj ďalší príbuzní.Jediným problémom, ktorý sa celý svet snaží vyriešiť, ako sa hovorí, je výber mena.Pre mnohých je to skutočný test.Koniec koncov, existuje toľko krásnych mien, ktoré sú ideálne pre dievčatá.

A vybrať si z takejto odrody nie je naozaj ľahké.Okrem toho si rodičia dobre uvedomujú, že majú na svojich pleciach obrovské bremeno zodpovednosti.Od tohto mena bude dieťa nosiť celý svoj život.Preto by mal byť pre neho vhodný.

Zdá sa, že výber mena je jednoduchá úloha.Myslia si to však iba tí, ktorí nemajú to šťastie, aby sa stali rodičmi.Pretože tí, ktorí už majú deti, vedia, aké ťažké jeje voľba:

 1. Pri výbere mena, ktoré sa bude páčiť všetkým členom rodiny, sa v zásade spájajú ťažkosti.Mnoho psychológov samozrejme trvá na tom, že výber by sa mal zakladať iba na pocitoch samotných rodičov.Koniec koncov, toto je ich dieťa a nie sú povinní potešiť príbuzných.Ale v skutočnosti sa všetko ukáže byť úplne iné.A názor príbuzných v tejto veci zohráva dôležitú úlohu.
 2. Nie je ľahké rozhodnúť sa pre otca a matku, pretože móda sa mení.Nezáleží na tom, aké smiešne to môže znieť, ale v skutočnosti musí mať svoje miesto.Teraz také mená ako Tamara, Love, Zoya, Galina sú skutočnou vzácnosťou.Väčšina z týchto mien sú ľudia, ktorí sa narodili v sovietskych časoch.Preto nie je ťažké predpokladať, že rodičia sa vážne obávajú, že meno, ktoré si zvolia, sa nakoniec stane „nemoderným“ a že dieťa bude v škole škádlení.
 3. Pomerne často sa stáva, že rodičia sa stretávajú s problémom, ktorý súvisí s túžbou pomenovať dieťa na počesť jedného z príbuzných v kalendári cirkvi.Táto vznešená túžba najčastejšie spôsobuje rodinné hádky.Koniec koncov, každý príbuzný chce, aby bol na jeho počesť menovaný malý rodinný príslušník.Z dôvodu takýchto hádok musia rodičia spravidla opustiť túto myšlienku.Pretože svet v rodine je predovšetkým.
 4. Výber mena zodpovedajúceho priezvisku a mecenáši tiež spôsobuje mnoho problémov.Stojí za zmienku, že taký problém neexistuje iba v zahraničíStavy.Po prvé, neexistuje nič také ako stredné meno.Po druhé, cudzinci sa vôbec nezaujímajú o kombináciu svojho mena a priezviska, pretože v budúcnosti ho môžu zmeniť.Preto nemá zmysel vyberať meno pre konkrétne priezvisko.Najmä pokiaľ ide o dievča.Koniec koncov, ženy, ako viete, po sobáši berú meno manžela.

Za zmienku stojí, že rodičia pomerne často podľahnú módy a dokonca pomenujú deti na počesť ich obľúbených postáv vo filmoch alebo knihách.Po vydaní filmov z kancelárií, dokonca aj v obrovských krajinách bývalého SNŠ, sa určite objavia deti s menami svojich obľúbených hercov alebo prototypov kín.

Cirkev to úplne nesúhlasí a neúnavne pripomína kresťanom potrebu riadiť sa úplne odlišnými motívmi pri výbere mena dieťaťa.

Prečo je nežiaduce nazývať dievča cudzím menom?

Ešte pred 20 rokmi boli učitelia skutočne prekvapení, ak sa vo svojej triede objavil študent menom Angelina alebo Stephanie.Pretože cirkevné ženské mená boli jednoduchšie.Teraz však nikoho neprekvapuje.Dnes mnohí rodičia radšej nazývajú svoje deti cudzími menami.Toto však neschvaľuje len cirkev, ale aj psychológovia.Pokúsme sa pochopiť, prečo taký zaujatý postoj k cudzím menám.

Za zmienku stojí, že to vôbec nenaznačuje žiadne násilné nepriateľstvo.Všetko je vysvetlené celkom jednoducho.Faktom je, že mená ľudí žijúcich inakkrajiny sú tiež úplne odlišné.Napríklad pre domorodé obyvateľstvo, napríklad Nemecko, sa meno Tamara javí ako komplikované a Kórejčania ho ani len ťažko vyhlasujú.Všetko je to kvôli vlastnostiam jazyka.

Ak pomenujete dievča narodené v Amerike, Juliana, nespôsobia to žiadne problémy.Rusi, Ukrajinci a Bielorusi však budú mať určité ťažkosti s vyhlásením tohto mena.Pretože kombinácia zvukov je príliš neobvyklá.

Nesmieme zabúdať, že také cudzie meno, ktoré je nepochybne krásne, môže zúfalého dieťaťa urobiť.Vždy musíte pamätať na to, že malé deti sú príliš kategorické vo vzťahu k tomu, čomu nerozumejú.Preto je pravdepodobné, že dievča s neobvyklým menom sa v triede stane vyvrhelcom.

Mýty o správnom výbere mena

V staroveku boli mená vždy starostlivo vyberané.A zatiaľ čo rodičia sa riadili iba ich želaniami.Ctili tiež tradície a pamätali si zákazy.Teraz sú to kresťania, ktorí úplne opustili svoju vieru v predsudky.Avšak v staroveku boli ľudia, dokonca aj skutoční veriaci, vystavení všetkým predsudkom.Zoberme si najslávnejšie presvedčenia a zákazy týkajúce sa výberu mena pre dievča.

Prvý mýtus hovorí, že dieťa by nemalo byť pomenované podľa príbuzného alebo bydliska v dedine.Teraz sa to bude zdať čudné, ale v tých dňoch ľudia zbožne verili, že to bolo neprijateľné.Najmä v prípade, že sa dni mien dievčat zhodujúmená tých ľudí, ktorých mená nesú.K tomu existujú dve vysvetlenia:

 1. Po prvé, ľudia verili, že meno má určitú energiu.Ak pomenujete novorodenca v mene osoby s nešťastným osudom, jeho život bude zničený.Pretože bude opakovať osud osoby, ktorej meno nesie.
 2. Po druhé, tento zákaz sa vzťahoval aj na úspešných ľudí.To bolo veril, že dieťa môže nalákať šťastie pre seba.Inými slovami, mohol jednoducho ukradnúť osud inej osoby.V dôsledku toho bola druhá osoba odsúdená na nešťastný život a dokonca na rýchlu smrť.
 3. ​​

Z tohto dôvodu dedinčania radšej dali dievčatám mená v cirkevnom kalendári.Pevne verili, že týmto spôsobom chránia dieťa pred diabolskými silami, pretože pod menom dostal aj obhajcu.Boli to strážny anjel a patrón.Je pozoruhodné, že až do určitej doby kresťania verili, že každý má iba strážcu.Neskôr však cirkev dokázala presvedčiť všetkých veriacich o existencii svätých patrónov.A tak začali súvisieť s výberom mena s ešte väčším znepokojením.

Za zmienku stojí, že v tých rokoch existovala ďalšia zaujímavá tradícia, ktorá sa, žiaľ, nezachovala.Až do určitého veku rodičia dieťaťa jednoznačne odmietali uviesť svoje meno.Vedeli to iba rodičia.Táto tradícia vznikla kvôli starému presvedčeniu.Uviedlo, že anjel smrti môže brať dieťa do iného sveta, ak zistí jeho meno.

Okrem toho, detipotom bolo zvyčajné pomenovať dve mená.Prvé meno bolo oznámené všetkým a druhé bolo utajené.Bol známy iba rodičom a krstným rodičom.Podobná tradícia má logické vysvetlenie.Ako bolo uvedené vyššie, ľudia boli do určitej doby mimoriadne poverčiví.

Verili, že čarodejník alebo zlá osoba môžu spôsobiť škodu iba vtedy, ak poznajú meno svojej obete.Preto, ak pred nimi skryjete meno dieťaťa, nebudú mu môcť nijako ublížiť, pretože budú bezmocní.Po celý môj život, samozrejme, nebolo možné skryť meno.Stále sa však našlo riešenie.Koneckonců, klerici navrhli použiť krst pod iným menom.

Výber mena podľa cirkevného kalendára je najlepším rozhodnutím

Kňazi odporúčajú, aby veriaci neopustili tradíciu výberu mena podľa pravoslávneho kalendára.To priamo súvisí s tým, že ho chráni po celý život jeho patrón, ktorého meno nesie.Guardian Angel samozrejme tiež osvetľuje svoju cestu v tme a pomáha vyrovnať sa s ťažkosťami.Je však obvyklé žiadať o príhovor práve svätého patróna.

Kňazi sa okrem toho tiež domnievajú, že príhovor svätých svätých môže osobe pomôcť odolať všetkým pokušeniam, korupcii a zlému zraku.To hrá obrovskú úlohu v prípade, že dôjde k poškodeniu dieťaťa.Pretože malé deti nemajú pevnosť, nemôžu sa skaziť sami.Často potrebujú pomoc nielen od svojich rodičov, ale aj od všetkých príbuzných.A ak uAk sa dieťa nepreukáže ako patrón, je veľmi pravdepodobné, že škoda sa prejaví.

Ako si vybrať meno podľa mesiaca?

Vzhľadom na myšlienku zvoliť si meno dieťaťa podľa cirkevného kalendára je potrebné pamätať na niektoré pravidlá výberu:

 • , ak sa dievčatá narodili v zime, mali by sa zvoliť zimné mená;
 • Ak sa k narodeninám uctieva naraz niekoľko svätých, môžete si zvoliť ľubovoľné meno;
 • Pri výbere mena podľa cirkevného kalendára je nevyhnutné pamätať na to, že dieťa zopakuje osud patróna.Z tohto dôvodu sa mená mučeníkov neodporúčajú;
 • je možné zvoliť mená požehnaných.Pretože sa to považuje za dobré znamenie;
 • Mala by sa zohľadniť skutočnosť, že meno nevyhnutne zanechá dojem z charakteru dievčaťa.

Podľa týchto jednoduchých pravidiel výberu môže každý rodič ľahko nájsť to pravé meno pre svoju dcéru.

Záver

 1. Ak osoba nemá patróna podľa mena, môže sa ocitnúť vo veľmi ťažkej situácii.
 2. Cudzie mená môžu dieťaťu spôsobiť vážne psychologické traumy, čo je úplne neprijateľné a nežiaduce.
 3. V minulosti sa deťom v dôsledku poverčivej povesti narodili dve mená.