Amazonitový kameň: vlastnosti, ktoré vyhovujú horoskopu

Amazonit je ozdobný kameň so skleneným leskom, ktorý je druhom živca draselného.Minerál sa vyznačuje zeleným odtieňom charakteristickým pre olovnaté ióny a patrí do triedy mesačných kameňov.Amazonit sa stal slávnym vďaka otvoreniu hrobky faraóna Tutanchamona.Tam ho prvýkrát objavili.Nikde sa však nenašli žiadne opisy ani vysvetlenia týkajúce sa pôvodu drahokamu.Aké sú vlastnosti amazonitového kameňa, pre koho je vhodný?

Môj priateľ ide o anticelulitídnu masáž a je presvedčený, že amazonit jej pomáha zbaviť sa telesného tuku.Tento účinok kameňa je vysvetlený skutočnosťou, že aktivuje metabolické procesy v tele.V článku vám poviem o úžasných vlastnostiach magického kameňa, jeho použití a skladovaní.

Opis minerálu

Tento úžasný minerál so záhadným názvom nájdete všade.Ak sa tanzanit ťaží iba v Tanzánii, potom amazonit nájdete kdekoľvek - od Nórska po Austráliu.V Rusku sa kameň ťaží v pohorí Ilmen.Jeho farba však závisí od ukladania drahokamov - od zelenej po modrú, ale sú tam kamene tmavo tyrkysovej farby.Za najkrajší sa považuje amazonit bohatého tyrkysového tónu, ktorý sa ťaží v Indii, Afrike a Amerike.

Zaujímavou črtou minerálu je zmena farby, keďzahrievanie na vysoké teploty (od 600 ° C).Potom sa pôvodná farba neobnoví.

Minerál je taký krásny, že jeho žiarenie sa často porovnáva so žiarivosťou diamantu.Ak túto funkciu poznáte, môžete okamžite rozlíšiť falošný od skutočného kamienku.

Biele pruhy umiestnené po celej dĺžke nerastu vyzerajú veľmi elegantne a elegantne.Pri napodobňovaní kameňa je veľmi ťažké falošné, aj keď sa vyskytli pokusy falošné.S celou svojou eleganciou má amazonit vysokú hustotu: nie je priehľadný.

Falošnú kontrolu môžete skontrolovať zahriatím v dlani: prírodný kameň sa na rozdiel od plastov a skla nezahrieva a zostáva chladný.Farba drahokamov prírodného pôvodu nie je monolitická, leskne sa a hrá sa vo svetle v rôznych odtieňoch a stredných tónoch.

Kameň má nízky koeficient pevnosti, takže ho možno ľahko deformovať a urobiť ho nepoužiteľným.Tiež sa neodporúča nosiť minerál v extrémnom teple alebo chlade: jeho štruktúra sa zrúti.Amazonit sa bojí agresívnych chemikálií, preto je zakázané nosiť ho pri varení alebo čistení domu.Minerál čistia jemným mydlovým roztokom a mäkkou handrou a opláchnu tečúcou studenou vodou.

Magické vlastnosti

Tento skvost je vhodný pre všetkých ľudí, amuletové amulety a amulety pomáhajú dosiahnuť verejné uznaniea upevniť ich sociálne postavenie.

Účinok minerálu na človeka:

 • zvyšuje sebaúctu;
 • odstraňuje obavy a pochybnosti;
 • zlepšuje vzhľad - nechty, vlasy, pokožku;
 • zvyšuje produkciu hormónov šťastia;
 • zlepšuje vzájomné porozumenie medzi manželmi;
 • zlepšuje domácu atmosféru a zapĺňa šťastím;
 • podporuje zhoršenie intuície, odhaľuje poznatky.

Kameň zachraňuje depresiu, ale tiež upokojuje vzrušenú psychiku.Rozjímanie o modro-zelenej farbe pomáha koncentrovať sa a koncentrovať sa, a preto sa amazonit bežne používa v magických praktikách.

Upozornenie!Amazonit je obzvlášť užitočný pre agresívnych a temperamentných ľudí: upokojuje psychiku a potlačuje prepuknutie agresie.

Tento kameň šetrí krátku náladu a skleslosť.Upokojuje a napĺňa sa optimizmom.Rozjímanie o amazonite eliminuje rušivé myšlienky, naplnené pokojom.Je to kameň vnútornej rovnováhy a harmónie.

Klenotom odporúčajú nosiť tí, ktorí sú oddelení od svojich blízkych, ktorých zradili a zanechali svojmu osudu.Pomáha zbaviť sa smútku, odstraňuje duševnú bolesť a otvára nové obzory pre vzájomnú lásku.Amazonit pomáha rodinným ženám zostať mladými a atraktívnymi.

Dôležité!Amazonit je určený predovšetkým pre ženy: prispieva k sebarealizácii a šťastiu. ​​

Ale čarodejníci a čarodejníci milujú tento minerál pre svoju schopnosť vzbudiť intuíciu a otvoriť kanál jasnovidectva.Šamani vykonávajú s ním rituály komunikácie s duchmi a minerál pomáha jednoduchým obyvateľomZískajte odpovede na zaujímavé otázky.Tí, ktorí radi dostávajú odpovede v snoch, sa odporúčajú položiť kameň v noci pod svoje vankúše.

Terapeutické vlastnosti

Minerál sa používa na liečenie mnohých ochorení.Napríklad:

 • zmierňuje svalovú únavu a bolesť;
 • pomáha liečiť rany a poranenia;
 • posilňuje imunitný systém a zabraňuje prechladnutiu;
 • upokojuje nervový systém, zmierňuje stres.

Tento minerál sa tiež používa v kozmetike na omladenie tváre a tela.Amazonit komplexne ovplyvňuje metabolické procesy, aktivuje metabolizmus - vďaka tomu dochádza k úbytku hmotnosti a omladeniu.Masáž amazonitom pomáha pri celulitíde.

Dôležité!Amazonit vytvára nepreniknuteľnú bariéru proti škodlivým emisiám z počítačového vybavenia, takže sa používa na nepretržitú prácu s miniaplikáciami.

Použitím amazonitu je možné úspešne zvládnuť také závažné choroby, ako sú:

 • artritída, artróza, reumatizmus a osteochondróza;
 • kŕčové žily;
 • ochorenie štítnej žľazy;
 • kožné choroby;
 • patológia sluchového aparátu;
 • choroby nervového a kardiovaskulárneho systému
 • rast nádoru, zhubné nádory.

Kameň musí byť pravidelne čistený od negatívnych energií, pretože zahŕňa „chorobu“.Musíte umiestniť drahokam pod tečúcou vodou na pol hodiny a potom ho zahriať na slnku.Čistenie sa vykonáva po každom liečebnom sedení.

Poznámka!Amazonit pomôže nastať spánok a zbaviť sa nespavosti.

Čím tmavšia je farba minerálu, tým silnejšie sú jeho liečivé vlastnosti.Kamienky skladujte v špeciálnom vrecku vyrobenom z mäkkej tkaniny, pretože povrch amazonitu sa môže náhodne poškriabať.Kameň je tiež náchylný na triesky, keď padá kvôli mäkkej štruktúre.Preto sa neodporúča nosiť ho pri domácich úlohách alebo pri výkone akejkoľvek aktívnej činnosti.

Komu sa to hodí

Amazonit má vynikajúcu kompatibilitus Aries a Taurus , s inými znameniami je kameň v harmonických vzťahoch.Je to výnimočný minerál, ktorý nekonfrontuje energie druhých ľudí a dokonale sa prispôsobuje energii akejkoľvek osoby.

Amazonit je schopný rozlišovať medzi ľudskými potrebami a konaním podľa svojich prianí.Minerál teda pomáha zbaviť sa negatívnych charakterových vlastností (alebo znížiť ich vplyv) a posilňuje pozitívne vlastnosti jeho majiteľa.Pomocou tohto kameňa môžete spoznať dobrých priateľov a nadviazať pevné vzťahy v rodine, zvýšiť materiálne bohatstvo a výrazne zvýšiť úroveň vedomostí.

Panna a Váhatento minerál pomáha zlepšovať trávenie a posilňuje kostrový systém. RybyAmazonit pomôže vyrovnať sa s bolesťou nervového systému a zbaviť sa neprimeraných obáv.

Minerály Vodnár a Blížencipomôžu prekonať prekážky na ceste k cieľu, posilnia vôľu zvíťaziť.