Ametyst - magické vlastnosti kameňa, ktorému vyhovuje

Ametyst je typ kremeňa, ktorý sa nachádza vo farebnom rozmedzí od svetlo fialových odtieňov po nasýtenú fialovú farbu.Zaujímavou črtou minerálu je, že ak zostane na slnku po dlhú dobu, zbledne.Ale opäť upadnutie do tieňa obnoví normálny odtieň ametystu.V tomto článku sa budeme baviť o ametystovom kamene, jeho vlastnostiach a komu vyhovuje.

Legenda o tom, ako kameň vznikol

Tento krištáľ dostal svoje meno od mena veľkolepej víly Ametis.Bacchus, boh vína a radosti, požadoval dokonalú nymfu, ale odmietla ju.Koniec koncov, dievčenské srdce už patrilo Sirikosovi - pastierovi a hudobníkovi, pod záštitou Apolla.

A keď sa Bacchus pokúsil objať lesnú krásu, bohyňa poľovníctva Diana ju zmenila na purpurovo liaty kameň, ktorý je pomenovaný po krásnej nymfy - ametystoch.

Podľa tejto krásnej legendy sa objavil ametystový kameň, ktorý sa vyznačuje mnohými liečivými a magickými vlastnosťami.

Všeobecné charakteristiky

Vo svojom zloženíametyst je najrôznejší kremeň a najcennejší.Pôsobí ako oxid kremičitý (je to iný názov pre oxid kremičitý).

Prítomnosť nečistôt železa v nej prispieva k nezvyčajnej farbe minerálu.Minerál je schopný odolať aj veľmi vysokým teplotám, ale ako je uvedené vyššie, stráca svoju farbu, keď je vystavený slnečnému žiareniu.

Ak zahrievate minerál na dvesto stupňov, úplne stratí svoju farbu, ale následne sa spolu s ochladením farba vráti.

V zásade sa ametystové kryštály tvoria na nepriehľadnom kremičitom substráte.V prírodných podmienkach sú ametystami predĺžené kryštály, veľmi podobné žezlom, ich dĺžka sa môže meniť od päť do sto milimetrov.

Pokiaľ ide o ložiská drahokamov, Ural, Uruguaj a Brazília sú bohaté na kvalitné ametysty.Začiatkom antického Ruska sa kryštály používali ako ozdobné prvky na zdobenie ikon, oltárov, prsných krížov a panagií.

Koruna Iriny Godunovej, ktorá bola ruským vládcom, bola vyzdobená pomocou veľkých fialových ametystov, ako aj zafírov.

Ametyst patrí do skupiny šperkových minerálov.Dodnes sa z nej vyrábajú rôzne šperky, ktoré sú vsadené do zlata a striebra.

Magické vlastnosti kameňa

Tento úžasne krásny klenot má množstvo pôsobivých magických vlastností.Je to najsilnejší akumulátor informácií a transformátor priestoru: absorbuje negatívneEnergetický ametyst pomôže odstrániť smútok a tiež poskytne harmonickú atmosféru v domácnosti.

V starom Ríme boli ametysty známe ako „požehnané“ minerály.Ľudia verili, že drahokam by urobil jeho majiteľa úspešnejším, pomohol mu chrániť sa pred útokmi nepriateľov, normalizovať stav nervovej sústavy a zabezpečiť pokoj mysle.

Pravdepodobne z tohto dôvodu prví kresťania nosili prstene s ametystami a podobné šperky sa neskôr zamilovali do vyšších duchovných.Potom bol kameň v katolíckych štátoch nazývaný „biskupský“ alebo „pastiersky“ av Rusku „biskup“.

Okrem všetkého vyššie uvedeného majú ametysty také magické vlastnosti:

 • majú pozitívny vplyv na mentálne schopnosti, prispievajú k úplnému odhaleniu intelektuálneho potenciálu svojho pána;
 • odporúča sa nosiť kameň, ak chcete pridať odvahu a chrániť sa pred vyrážkami;
 • kúzlo minerálu ocenia aj obchodníci, pretože drahokam priťahuje šťastie v podnikaní a pomôže chrániť jeho majetok;
 • pomocou ametystov je možné vyčistiť okolitý priestor a dušu osoby;
 • ametyst, ktorý sa používa ako talisman, pomôže získať priazeň orgánov, ako aj zvýšiť jeho obozretnosť;
 • ak dáte na ametyst obraz slnka s mesiacom, premeníte drahokam na mocný amulet z čiernych čarodejníckych síl.

Aplikácia v láskovej mágii

Nemôžeme len spomenúť obrovský význam ametystov v láske.Kamene sú určené na udržanie pocitu lásky v páre, dokážu zapáliť plameň vášne, zachrániť pred zlou horninou a pomôcť vyrovnať sa s neoddeliteľným pocitom.

Dokonca aj starí sumerovskí mudrci povedali, že ak dáte človeku produkt s ametystom alebo kúskom tohto kameňa, zabudne na svoje staré pocity a bude horieť láskou k svojmu darcovi.

Bolo obvyklé, že ľudia, ktorí sa stali vdovcami alebo vdovcami v predstihu, nosili šperky s týmto „vdovským“ kameňom, ktorý v tomto prípade symbolizoval večnú lásku a vernosť ich zosnulého milenca.

Preto je jeho hlavným zmyslom zosobniť nekonečnú a vernú lásku.Minerál poskytne všetkým milovníkom vernosť svojmu duši.

Odporúča sa, aby ste si vo svojej izbe uchovávali ametyst, ak snívate o:

 • o návrate vášho manžela;
 • o dosiahnutí úplnej harmónie a porozumenia s milovaným
 • o vernosti milovaného
 • o zmŕtvychvstaní bývalých pocitov.

Vplyv na energetické centrá

Ametyst ovplyvňuje stav čelnej čakry (alebo Ajny) - to je notoricky známe „tretie oko“.Prispieva k tomu, že farby energetického poľa sú jasnejšie a pomáhajú človeku odhaliť jeho vnútorné videnie.

Energia

Minerál má citlivú yinovú energiu (tj má tendenciu absorbovať energiu).Jepodporuje transformáciu negatívnej energie na pozitívne, ako aj na jinové tekutiny - na jangovú chrípku.

Použitie ametystov v umení Feng Shui

Tento minerál veľmi uctieva slávna taoistická prax Feng Shui.Verí sa, že ametysty priťahujú finančné blaho a posilňujú manželské zväzky.A ak dáte ametystové kryštály na nohy páru pod posteľou, potom sa symbolicky pár spojí.

Vo Feng Shui, ak chcete zbohatnúť, musíte umiestniť kryštály ametystu v juhozápadnej časti vášho domu.

Aké znaky zverokruhu sú vhodné pre minerál

Kúzlo ametystu je také silné, že priaznivo ovplyvní všetky znaky zverokruhu, čím sa posilní ich pozitívna kvalita.Vo väčšine prípadov výrobky s ametystami pomáhajú rozvíjať intuitívne schopnosti človeka.

Ďalej preskúmame, ako presne bude ametyst ovplyvňovať rôzne znaky zverokruhu:

 • Aries - kameň vynesie rozsudok, opatrnosť a zdržanlivosť.
 • Význam pre Taurus - kameň pomôže Taurovi vyrovnať sa s melanchóliou a zlepší duševný výkon.
 • Blíženci - pomocou minerálu odstránia nespavosť, nervozitu, budú sa môcť inšpirovať a začnú sa aktívne zlepšovať.
 • Rakovina by sa určite mala venovať tomuto drahokamu.Kameň im pomôže normalizovať život ich oddelení a bude mať veľmi priaznivý účinok v prítomnosti patológií tráviaceho traktu, obličiek a aktivuje imunitu.
 • Levyvďaka ametystom sa dosiahol stav duchovnej harmónie.
 • Praktickí a elegantní Virgos budú schopní koncentrovať svoje mentálne a fyzické sily pomocou ametystových kryštálov, aby úspešne vyriešili akékoľvek problémy.Zástupcovia tohto označenia astrológovia odporúčajú nosiť ametysty vo forme príveskov na retiazke s malými článkami.
 • Váhy - zlepšujú svoju magickú silu spolu s intuíciou.Zástupcovia čestného pohlavia Váhy, používajúci zelené ametysty, si zvýšia príťažlivosť pre silnú polovicu ľudstva.
 • Škorpióni by sa mali obrátiť na fialový kremeň o pomoc, ktorý sa pre nich stane spoľahlivým amuletom a bude schopný ho chrániť pred negatívnymi magickými účinkami.
 • Úprimný a mierumilovný Strelec, ak začnú nosiť šperky s fialovým klenotom, bude ľahšie dosiahnuť harmóniu a vzájomné porozumenie s ostatnými.
 • Kozorožec tiež pociťuje pozitívne účinky minerálov, pretože ich ušetrí od negatívnej energie.
 • Pre Vodnára bude veľmi užitočný aj fialový kremeň: zachráni predstaviteľov znaku od nervového nadmerného vzrušenia a zlepší intuitívne schopnosti.
 • Ľudia-Ryby sa vďaka ametystom v živote stanú úspešnejšími.

Ukazuje sa, že ametyst je univerzálnym drahokamom, ktorý využíva magickú a liečivú silu, ktorú rovnako dobre dokážu dosiahnuť všetky konštelácie.

Na záver odporúčame sledovať tematické video:

Marissa