Ametystový kameň: jeho vlastnosti, vhodný pre astrológiu

Ametyst je krásny purpurový minerál, o ktorý sa v klenotníckom priemysle veľmi zaujíma.S drahokamom sú spojené rôzne legendy a presvedčenia.Vysvetlite v tomto materiáli, aké vlastnosti má ametystový kameň, ktorému vyhovuje.

Obsah
 1. Fyzikálno-chemické vlastnosti ametystu
 2. Legenda o mineráli ]
 3. Liečivé vlastnosti ametystu
 4. Magické schopnosti minerálu
 5. Zodpovedá ametystový kameň znamenia zverokruhu?
Fyzikálno-chemické vlastnosti ametystu

Ametyst (zo starogréckych slov αμέθυστος, α- „not“ + μέθυστος „opitý“).) - pôsobí ako odroda kremeňa nachádzajúceho sa v prírode v modrej, modro-ružovej alebo červeno-fialovej farbe.

Transparentné ametysty sa považujú za polodrahokamy.A nepriehľadné - cenné okrasné minerály.Najcennejšími klenotníkmi sú zbierkové kamene.

Názov ametystu k nám prišiel z reči starovekých Hellenovcov, kde to znamenalo „nepiť“ alebo „nepiť“.Je viera starovekých ľudí, že pomocou klenotu môžete zachrániť človeka pred alkoholizmom.

V posledných desaťročiach sa vedci naučili umelo vytvárať ametysty v laboratóriách.Toto sa prvýkrát uskutočnilo na Inštitúte Fyzikálneho ústavu Lebedev (Moskva).

Legenda o nerastných surovinách

Pred posúdením vlastností ametystového kameňa, ktorému vyhovuje znamenie zverokruhu, navrhujem nájsť o ňom krásnu legendu.

Kedysi staroveký grécky bohvíno a zábava Dionýsos sa zamiloval do krásnej víly menom Ametis.Ale krása horila láskou k druhému.Dionýsus sa rozhodol nymfy vo všetkých smeroch ustúpiť a dobyť.

Nie je známe, ako dlho by sa súdnictvo Dionýsa pokračovalo, keby bohyňa poľovníctva Artemis nezasiahla.Otočila Amethis na krásny minerál bohatej fialovej farby, ktorý symbolizoval neuspokojenú lásku k bohu vína.A dala kameňu úžasnú silu na ochranu proti opitosti.

Pre starovekých Grékov bolo zvykom zdobiť poháre na víno ametystmi a na slávnostných sviatkoch nosiť krúžky s týmto minerálom, aby na nich intoxikačný nápoj nemal ničivý účinok.

Liečivé vlastnosti ametystu

Kto potrebuje ametystový kameň a akú liečivú silu má?Zistíme to teraz.

 • Od dávnych čias ľudia používali kryštály ametystu na upokojenie nervového systému a zbavenie sa duševných porúch.
 • Kameň lieči bolesti hlavy, odstraňuje nočné mory a zvyšuje úzkosť.
 • Obyvatelia fialového odtieňa používali obyvatelia rôznych krajín na liečbu patológií pečene a obličiek.
 • Ametyst čistí obehový systém, normalizuje krvný obeh.
 • Má priaznivý vplyv na metabolizmus.
 • Reguluje tráviace a endokrinné systémy.
 • Má fialový klenot a kozmetické vlastnosti - zlepšuje stav pokožky, úspešne sa vyrovnáva s pihami a nadmernou pigmentáciou kože.
 • Liečeniementálne poruchy, harmonizuje vedomie na všetkých úrovniach, zlepšuje inteligenciu a zabezpečuje komplexný rozvoj jednotlivca.
 • Staroveké presvedčenia tiež pripisujú minerálu schopnosť odstraňovať poruchy reči, aby sa zabránilo rozvoju rôznych defektov.
 • Verí sa, že ak pravidelne nosíte šperky s ametystami, môžete sa zbaviť chuti na alkohol a drogy.Z tohto dôvodu je dôležité, aby ametyst bol v kontakte s pokožkou a bol strieborný.

Magická schopnosť nerastu

Zvážte magické vlastnosti ametystového kameňa, ktorému vyhovuje.

 1. Minerál je spojený s vysokou duchovnosťou, čistotou, oddanosťou a správnymi myšlienkami.Ak sa majiteľ ametystu bude správať týmto spôsobom, klenot ho urobí zdravým, šťastným, odstráni z neho všetky negatívne vplyvy zvonka.
 2. Kameň symbolizuje odpočinok, harmóniu, chráni pred konfliktnými situáciami, ako aj pred zlými úmyslami.Keď však dôjde k hádke, kryštál absorbuje negatívnu energiu.V tejto súvislosti sa pokúste odstrániť produkty s ametystmi pred serióznymi rozhovormi, a ak stále nemáte čas, opláchnite šperky pod tečúcou vodou na niekoľko minút.
 3. Klenot fialového odtieňa je zosobnený „tretím okom“, otvára schopnosti jasnovidectva, zapĺňa vyššou životnou múdrosťou.
 4. Chráni pred úprimnými, klamnými a hnusnými ľuďmi a poskytuje mier.
 5. Ľudia zo staroveku sa tiež domnievajú, že ametysty zostávajú mladými a mladýmiAtraktívny vzhľad do vysokého veku.
 6. Pri pravidelnom používaní minerálu sa môžete zbaviť duševných bolestí, agresie, nerovnováhy, dodania zdravého rozumu a láskavosti.
 7. Ametyst sa však vyznačuje nejasným magickým významom pre rodinné vzťahy.Na jednej strane krištáľ v tvare srdca priťahuje rodinu lásku a harmóniu.Na druhej strane však môže vyprovokovať hádky a rozlúčky, najmä ak mu neboli predložené dobré ciele.Pokúste sa preto kúpiť šperky iba sami alebo od druhej polovice prijmite darček.
 8. Okrem toho ametysty prebudili v človeku tvorivé talenty.

Zaujímavá nuancia.Kameň mení farbu v rôznych poveternostných podmienkach.Túto vlastnosť pozorovali v staroveku námorníci, ktorí si vzali klenot so sebou, keď šli na more.

Kto vyhovuje ametystovému kameňu znamenia zverokruhu?

Tento minerál súvisí s prvkami ľahkého vzduchu.Preto bude pomáhať zástupcom príslušných konštelácií - Blíženci, Vodnári, Váhy.Ale nielen oni môžu nosiť šperky s ametystami.

 • Vodnári, Blíženci, Váhy- by si mali zvoliť ružové kamene spojené so silnými milostnými pocitmi.Tieto konštelácie vďaka klenotu normalizujú srdcovú aktivitu, zlepšujú stav nervového systému.Vodnár - zbavte sa svojej tvrdohlavosti, staňte sa lepším.A deti elementov vzduchu pomocou amuletu s ametystom získajúďalší stimul pre tvorivú činnosť.
 • Fiery Ariesmôže s týmto minerálom používať aj šperky.Ich kameň ich urobí menej sebeckými.
 • Ryby- nesmú obísť minerálnu stranu.Táto konštelácia sa stane šťastnejšou a prosperujúcejšou pomocou energie kryštálu.

Podľa odporúčaní astrológov by sa nosenie ametystových výrobkov malo vykonávať pravidelne.Nezabudnite však na premenlivú povahu drahokamu a jeho schopnosť naplniť zlú energiu.

Ak budete tieto šperky naďalej používať, budete sa stále cítiť negatívne.Je dôležité vyčistiť minerál včas, udržať ho pár minút pod prúdom tečúcej vody.

Tiež si všimnite, že je lepšie nosiť krúžky s ametystami na prstencoch prstov.Ženy zároveň položili prsteň na svoju ľavú ruku a muži - na pravú stranu.

Okraj drahokamu tiež nie je malý význam.V striebre - chráni pred opilosťou, vytvára priateľské a obchodné väzby.A v zlate - pomáha obnoviť biologické pole jeho majiteľa.

Teraz už viete vlastnosti ametystového kameňa, na aké znamenie zverokruhu je minerál vhodný.Nakoniec si pozrite krátke video na túto tému: