Ametystový kameň - korešpondencia so znameniami zverokruhu

Fialový priesvitný kameň priťahuje svojou luxusnou žiarou. Ametystový kameň je najdrahším drahokamom kremennej rodiny.Existuje krásna legenda o vždy opitom bohu Dionýzovi a krásnom Ametyste a ich nešťastnej láske.Na pamiatku tejto legendy sa kameň Ametystu javil ako strážca mužov pred opilosťou.Zvážte podrobne všetky vlastnosti minerálu.

Opis

Ametyst sa nemôže zamieňať s inými minerálmi kvôli bohatému fialovému tónu.V skutočnosti má minerál veľa odtieňov, ale líši sa v spektre fialovej škály.Charakteristickým rysom kameňa je vlastnosť, ktorá stráca svoju intenzitu tónu s vekom: stráca farbu asi o 20% každých 25 rokov svojho života.V Uralských horách sa ťažia najunikátnejšie a najkrajšie ametysty.

Transparentnosť kameňa sa môže líšiť: môže prechádzať svetelnými lúčmi cez seba alebo úplne absorbovať a byť nepriehľadná.Nedávno sa objavila nová škála ametystu - prazolit.Tento kameň má zlatohnedý odtieň.Tieto minerály sú však umelého pôvodu a pestujú sa v laboratórnych podmienkach.Zelené ametysty prírodného pôvodu sa ťažia iba na jednom mieste planéty - Brazílii.

Mystické vlastnosti

Fialová farba mineráluhovorí za seba: je to kameň jasnovidcov.S pomocou ametystu sa dá odhaliť veľa tajomstiev, ale nie všetci ľudia ametystu pomôžu.Iba človek s čistou a nepoškvrnenou dušou dokáže pomocou tohto minerálu pochopiť tajomstvá vesmíru.Kameň sa pomstí samoobslužným ľuďom, takže nie je vhodný pre každého a každého.

Pretože kameň miluje pravdu, používa sa ako talisman proti klamstvám a podvodom.Ametyst chráni svojho majiteľa pred intrígami, falšovaním a akýmkoľvek podvodom nešťastníkov.V rodinnom živote ametyst chráni pokoj a pohodu, hasí konflikty a zaisťuje vzájomné porozumenie.Kameň dáva ženám krásu a mladosť, chráni pred predčasným starnutím.

Ametyst je kameň úprimnosti, úprimnosti, láskavosti a múdrosti.Majiteľ nerastu zabudne na nepokoj a úzkosť, agresiu a nemilé myšlienky.Aura kameňa má pozitívny vplyv na energiu človeka, stavia ho k oddanosti a súcitu.Aura kameňa tiež ovplyvňuje životné prostredie človeka a dáva jeho majiteľovi súcit milovaných a cudzincov.

Kameň ametyst má jedinečnú schopnosť predpovedať počasie: mení farbu.Vzhľadom na túto prediktívnu vlastnosť bol minerál vždy prítomný na lodiach s dlhým doletom.

Ametyst sa všeobecne nazýval „vdovským kameňom“, pretože ho nosili stratení manželia manželky ako prejav večnej lásky.Ametyst v skutočnosti neprináša osamelosť, ako niektorí ľudia veria: je to symbol stálosti, úprimných pocitov a neuhasiteľnej lásky.Ak však veríteže kameň prináša osamelosť, nenoste ametystové šperky.

Vlastnosť ametystu vyvolávať pocit úprimnej sympatie a lásky sa používa v negatívnej mágii, keď chcú oddeliť milencov.K tomu sa jeden zo šťastných párov dostane kameň a jeho kamarátovi sa ochladí.Ametyst odoberá lásku človeka a dáva ju darcovi kameňa.Ak je kúzlo recitované na klenote, efekt sa zvýši.Preto ametyst môže človeku priniesť šťastie aj nešťastie.

Schopnosť nerastu absorbovať negatívnu energiu chráni používateľa pred poškodením a zlým okom.Ak sa však človek často dostane do konfliktných situácií, kameň musí byť pravidelne umývaný tečúcou vodou.Ak sa tak nestane, ametyst začne dať svojmu majiteľovi nadmernú negativitu.

Možno najdôležitejšou kvalitou nerastu je ochrana oddelenia pred intoxikáciou.Predtým nebola hostina navštevovaná bez amuletu, takže kritici nezabijú osobu ani jed.V moderných podmienkach ametyst uhasí túžbu človeka po pití a ušetrí ho tak, aby si zvykol na alkohol.

Liečivé vlastnosti

Hlavnou liečivou črtou kameňa je vyváženie nervového systému.Ametyst zmierňuje stres, upokojuje boľavé nervy a dodáva hlboký spánok.Ak dáte pod vankúš kameň, v noci budete mať úžasné a príjemné sny.

Kameň čistí krv, zvyšuje tok energie z vesmíru a posilňuje imunitný systém.Je užitočné nosiť ametystové šperky pre ľudí schoroby hematopoetického systému.V dávnych dobách sa drahokam nosil, aby sa zabránilo útokom dny.Napustené minerálnou vodou chráni pred infekčným ochorením.

V modernej medicíne sa kameň používa na reguláciu hormonálneho systému pri endokrinných chorobách.Je dokázané, že ametyst má priaznivý vplyv na hormonálnu funkciu tela.V masážnej miestnosti sú omladzovacie procedúry vykonávané pomocou ametystu: vyhladzuje vrásky a obnovuje tón pleti.Pozrite sa na fotografiu ametystových gúľ:

Na ametyst pite vodu, aby sa telo vyčistilo po usadzovaní solí v kĺboch.Minerál spojený s modrinami alebo opuchmi môže zmierniť bolesť a zmierniť opuchy.S migrénami a bolesťami hlavy sa drahokam aplikuje na časovú oblasť.Pamätajte, že na aktiváciu účinku kameňa na tele je nevyhnutný priamy kontakt s povrchom pokožky.

Znaky zverokruhu

Kto potrebuje ametystový kameň?Astrológovia veria, že toto je talisman Blížencov a Vodnára.Vzhľadom k tomu, klenot je pod záštitou Saturn a vzduchu element, bude mať prospech všetky letecké značky.Avšak, na ohnivé znaky Leo a Aries, klenot tiež poskytuje ochranu.Známky ohňa chceli byť v centre pozornosti a ametyst im dodáva príťažlivosť a šarm.Ak to chcete urobiť, vyberte vzorky fialových a fialových tónov.
Vzácna čierna odroda ametystu zodpovedá znakom Panny a Škorpióna.Klenot dokáže ponoriť Scorpions a Maidens do svojho vnútorného sveta a odhaliť ichmimoriadne schopnosti spojené s narodením.Nie je žiadnym tajomstvom, že na tento účel používajú ametyst kúzelníci a psychici.

Vodoznaky pre ryby a raky sa hodia do kameňa s fialovým odtieňom.Pomáha rozvíjať partnerstvá a zakladať podnikanie.Ametyst tiež pomáha prekonávať vnútorné rozpory a nadmernú emocionalitu vodného prvku, ktorý mu dodáva pokoj a pohodlie.

Kto sa nehodí na ametyst?Astrológovia sa domnievajú, že Býk by si mal dávať pozor na tento kameň.Energia minerálu je priamo v protiklade s vlastnosťami Taurusu.Kozorožec a Panna však prinášajú iba pozitívny účinok.

Ako uložiť kameň?

Na to, aby si drahokam udržal svoje estetické vlastnosti po dlhú dobu, je potrebné ho chrániť pred vplyvom slnečných lúčov, hrbolkov a škrabancov.Na čistenie použite obyčajnú mydlovú vodu, potom klenot opláchnite v čistej vode a osušte flanelom.