Ametystový kameň: vlastnosti a význam pre človeka

V tomto článku sa budeme baviť o jednom z najzaujímavejších a najzáhadnejších klenotov - ametyst.Tento kúzelný kameň má magické vlastnosti, je schopný riešiť konflikty a zbavuje svojho majiteľa depresie a duševného utrpenia, dáva človeku dar mimosmyslového vnímania a pomáha otvoriť „tretie oko“.

Fotografia kameňa v dekorácii:

Zaujímavé fakty

Tento mimoriadny drahokam sa považuje za najdrahšiu odrodu kremeňa.Názov kameňa je preložený do ruštiny ako „nie opitý“.Krásna legenda sa spája s ametystom, ktorý k nám prišiel zo starovekého Grécka.

Kedysi dávno bol staroveký grécky boh vinárstva Dionýsa zapálený vášňou pre krásnu vílu Amethis.Ale krása sa nevrátila.Dionýs sa nechcel vyrovnať so skutočnosťou, že Ametis sa nikdy nestane jeho milenkou.Potom ju Artemis zmenil na prekrásny klenot fialovej farby, ktorý je schopný chrániť svojho majiteľa pred intoxikáciou.

Odvtedy obyvatelia starovekého Grécka začali na slávnostné sviatky nosiť šperky s ametystom a týmto kameňom zdobili poháre na víno.Podľa všeobecného presvedčenia to pomáha chrániť pred intoxikáciou alkoholom.

Ametyst má obvykle fialovú farbu s mnohými odtieňmi.Farebná škálalíši sa od svetloružovej po tmavé odtiene červenej a modrej.Pod vplyvom vysokých teplôt sa farba kameňa stáva sýtejšou.Pri dlhodobom zahrievaní sa však farba mení na zelenú alebo sfarbenú.Zelený ametyst sa prakticky nenachádza v prírodných podmienkach.

Najcennejším je ružový ametyst.Sponzoruje emocionálnu sféru, prebúdza pocity.Preto je to ružový ametyst, ktorý stojí za to dať osobe, ktorú milujete, a dúfať v reciprocitu.

Kameň fialovej a zelenej farby symbolizuje úspech v podnikaní a kariére.

V súčasnosti nie je ametyst príliš drahý z toho dôvodu, že veľa kameňov sa vytvára umelo.Súčasne je takmer nemožné rozlíšiť umelý kameň od prírodného.V laboratóriách sa ametystové kryštály pestujú viac ako pätnásť centimetrov a ich farba môže byť čokoľvek a pod vplyvom slnečného žiarenia nesmie meniť farbu.

Terapeutické vlastnosti

Ametyst je cenným minerálom, ktorý sa v lithoterapii široko používa.Jeho hlavnou vlastnosťou je regulácia metabolizmu.Je tiež schopný mať upokojujúci a antidepresívny účinok, zmierňovať bolesti hlavy.Okrem toho má tieto vlastnosti:

  • Zmierňuje stres a obnovuje nervový systém.
  • Čistí krv a má pozitívny vplyv na tvorbu krvi.
  • Zvyšuje mozgovú aktivitu a intelektuálne schopnosti.
  • Aktivuje metabolizmus a vypĺňa saenergie.
  • Odstraňuje rôzne poruchy reči.
  • Pomáha pri kožných ochoreniach a otrave.
  • Zachádza s nespavosťou a migrénou.
  • Zmierňuje závislosť od alkoholu.

Magické vlastnosti

Magické vlastnosti tohto kameňa sú známe už v staroveku.Verí sa, že ametyst otvára dvere k vyšším božským vedomostiam, prebúdza spiritualitu a superveľmoci v človeku.Preto by mali nosiť ľudia, ktorí sa snažia objaviť dar jasnovidectva.

​​

Kameň okrem toho prispieva k rozvoju intuície a jemnosti vnímania okolitého sveta.Ametyst sa lieči z duševných rán a depresie, znižuje úzkosť.

Kameň čistí energetické pole človeka, odstraňuje zlé myšlienky a túžby, napĺňa ho tvorivou silou a podporuje tvorivosť.

V ájurvédskej praxi sa ametyst používa na meditáciu.Predpokladá sa, že má pozitívny vplyv na ľudí so slabým a nestabilným energetickým poľom.Kameň má upokojujúci účinok, harmonizuje auru.V meditatívnych praktikách zlepšuje ametyst mentálnu koncentráciu a hĺbku vnímania.

Tradične sa kameň považuje za mocného talismana proti alkoholizmu a používa sa v rôznych obradoch na boj proti tomuto ochoreniu.

Odporúča sa dať pod vankúš, ak chcete vidieť prorocký sen alebo zbaviť nespavosti.

Nezabudnite na schopnosť ametystu vyvolať romantické pocity pre darcu kameňa.Preto nieOdporúča sa prijať šperky s ametystom od osoby, s ktorou nemáte v úmysle spájať osud.

Starogrécke krásky verili, že tento kameň má silný účinok proti starnutiu.Často sa používal na kozmetické účely na potlačenie nedokonalostí pokožky.

Ak chcete, aby kameň mal na vás pozitívny vplyv, noste ho nepretržite.Nezabudnite však, že ametyst je naladený na energiu osoby, ktorá ho nosí.Preto počas škandálov alebo rôznych konfliktov tento kameň mení energiu na negatívnu.Ak chcete drahokam očistiť od negatívu, chvíľu ho podržte pod prúdom vody.

Prostredie na výrobu ametystu sa obvykle vyrába zo striebra.Zlato sa posiela do šperkov, v ktorých sú prítomné ďalšie drahokamy.

Prstene s ametystom sa odporúčajú nosiť na prstenníku prsta na ľavej a pravej strane ženy.

Astrologický význam

Ametyst patrí do prvku Air a symbolizuje Neptún a Saturn.

Minerál patrí medzi prvky vzduchu a je zosobnený planétami Saturn a Neptún.Toto je hlavný kameň pre Vodnáry, Strelca, Ryby, Pannu a Kozorožec.Neodporúča sa nosiť Taurus.

Ametyst dokáže zvýšiť účinok, ak je dátum narodenia 3, 12, 21 a 30.

Baran a levy, ktoré sa vždy snažia byť v centre pozornosti, použijú kamene sýtej fialovej alebo fialovej farby.Ametyst pomáha týmto znakom ohňa so zvýšenou vzrušivosťou pri relaxácii aharmonizovať emocionálny stav.

Vodnári, Blíženci, Kozorožec a Váhy by mali vyberať ružové predmety z ametystu.Tento odtieň je pomerne zriedkavý a symbolizuje nežnosť a silnú lásku.Pri týchto príznakoch zlepšuje fungovanie srdcovej čakry, posilňuje nervový systém a pomáha odolávať stresovým stresom.

Odporúča sa používať čierny ametyst na nosenie Panny a Škorpióna.Pomôže vyrovnať sa s egoizmom, ktorý je prítomný v týchto znakoch, a odhalí ich schopnosti v magickej oblasti.

Fialová - vhodná pre Ryby a Rakoviny.Pomôže obmedziť agresiu a žiarlivosť, posilní priateľstvo a prispeje k rozvoju podnikania a kariéry.

Kameň ako amulet

Ametyst je jedným z najsilnejších amuletov a talismanov.Tento skvost prispieva k zachovaniu mladosti a zdravia, chráni pred rôznymi chorobami a napĺňa životnou energiou.

Mal by sa nosiť talizman s minerálom, ak sa chceš chrániť pred negativitou pred ostatnými a kritikou vodcu.Takýto amulet tiež pomôže zbaviť sa opitosti a iných zlých návykov.

Ametyst, strieborný, pomôže posilniť priateľstvo a rodinné spojenie.

Ženy, ktoré snívajú o dieťati, ale nemôžu otehotnieť, by mali mať tento talizman stále.

Ametyst v zlatej ráme má výrazný vplyv na biologické pole, preto sa odporúča nosiť ho u ľudí s nedostatkom životnej energie.

Ako sa správne starať o drahokam

kameň si dlho zachováva svoju nasýtenú farbu, nevystavujte ho dlhodobému slnečnému žiareniu a vysokým teplotám.Chráňte ho pred mechanickým poškodením.

Pravidelne je potrebné kameň čistiť.Vložte ju na chvíľu do mydlovej vody, potom ju opláchnite a osušte.

Tento klenot je medzi klenotníkmi a zberateľmi veľmi obľúbený.Produkt s ametystom môže zmeniť jeho majiteľa a kúzelný amulet sa stane spoľahlivým strážcom a skutočným priateľom.

Odporúčame sledovať video: