Amulet Hamsa a jeho význam

Ruka Fatimy kúzlo Hamsy ) je na východe veľmi bežná.Slovo „hamsa“ v arabčine znamená päť.Amulet Hamsa je otvorená dlaň s obrazom oka v strede, ktorý je určený na ochranu človeka pred zlým okom a magickým útokom.Je charakteristické, že na východe mnohí ľudia pripisujú stvorenie amuletu sebe, nie svojim susedom.

) Symbol ruky v rôznych náboženstvách

Fatima je symbol s mnohými hodnotami, ktorý pomáha človeku prekonať ťažkosti a prekážky na ceste.Tvar dlane artefaktu nezodpovedá prírodnej štruktúre kefy - má dva palce.To znamená, že namiesto malého prstu sa nachádza ten istý palec ako na druhej strane.

V staroveku Hamsa ho používali nielen obyvatelia východnej Európy, symbol sa distribuovalmedzi niektoré európske národy .Napríklad v kresťanských krajinách existuje podobný symbol - pravá ruka Boha.Pravá ruka pomáha tým, ktorí sú stratení v duchovnom vývoji alebo ktorí stratili pozemskú cestu, a poučuje cestu pravdy.

V islamesymbol číslo päť symbolizuje určité duchovné smery:

 • viera;
 • milosrdenstvo;
 • modlitba;
 • príspevok;
 • púť.

Uvedené kategórie tvoria základ moslimského náboženstva a zostávajú nezmenené.

Bk judaizmusa tento amulet nazýva „ruka Miriam“ a symbolizuje Pentateuch (Tóra).Tento symbol pripomína veriacim ich povinnosti voči Všemohúcemu a dodržiavanie zásad viery.Z praktických dôvodov predstavuje artefakt ochranu pred zlými očami a poškodením.

Domorodí Američaniapovažujú symbol otvoreného oka do dlaní, aby pomohli odhaliť dar jasnovidectva.Indovia cvičia tetovanie na tele, sprevádzajúcom proces liatia kúziel.

V starovekej Phoeniciasa tento artefakt nazýval Ruka Tanitovej a bol považovaný za symbol bohyne mesiaca.

V starovekom Egyptesa tento symbol venoval bohu plodnosti a nazýval sa Atutova ruka.

V hinduizmesymbol otvorenej dlane symbolizuje priateľskosť a popieranie násilia.

Ako správne používať amulet

Malo by sa pamätať na to, že kúzla pomáhajú len dobrým a užitočným ľuďom apotrestať začarovaného a pomstychtivého.Preto pri používaní Hamsy sledujte svoje myšlienky a úmysly, nedovoľte vnútornú negativitu.

Verí sa, že pre niektoré kategórie občanov nie je amulet Hams potrebný, ale aj potrebný.Patria sem:

 • malé deti citlivé na energiu druhých ľudí;
 • vodiči vozidiel (zavesení v kabíne);
 • cestujúci (pomáha nájsť správny smer);
 • vydaté ženy (chráni rodinu a krbu);
 • ľudia extrémnych povolaní (chránia pred úrazmi).

Amulet Hamsa pomáha každému, kto potrebuje vyššiu pomocsily .Činnosť artefaktu sa prejavuje priaznivo na ľudskej psychike - poskytuje pokoj a sebadôveru.Amulet tiež pomáha nájsť správnu cestu v živote, byť otvorený svetu a dôverovať ľuďom.

Niekedy je možné stretnúťs ďalšími symbolmi artefaktu- Davidovu hviezdu alebo kríž, magický štvorec alebo písomné modlitby.Ochranné vlastnosti Hamsy sú doplnené červenou niťou zviazanou okolo zápästia.

V modernom svete sa Hamsa vyrába vo forme šperkov a pridávajú sa drahé kamene.Ruka Fatimy môže byť vyrobená z drahých kovov (zlato /striebro) alebo vo forme šperkov.Drahokamy dávajú do artefaktu určitý zmysel - zvyšujú ochranné vlastnosti vďaka svojej energii.

V poslednej dobesa na tele rozšírili tetovania .V takom prípade musí byť symbol Hamsa nanesený na chrbát, ruku alebo chrbát krku.Pamätajte však, že proces nanášania tetovania musí byť sprevádzaný rituálnymi akciami s kúzlami, inak obrázok nebude niesť magickú záťaž.

Ako nosiť artefakt prstami nahor alebo nadol ?Váš magický asistent bude pracovať v akejkoľvek polohe bez ohľadu na smer prstov.Amulet je možné nosiť sám o sebe, ozdobiť ním dvere domu alebo ozdobiť oblečenie.

Aktivácia amuletu

Aby mohol artefakt zakúpený v obchode začať pracovať, musí byť aktivovaný.Aktivačný rituál nie je ťažké vykonať, musíte ho dodržaťpostup:

1. Artefakt vyčistite pod prúdom vody a predstavte si, ako sa cudzie informácie vymývajú.Ak si to nedokážete predstaviť, premýšľajte o tom.

2. Vezmite amulet do svojich rúk, zatvorte oči a skúste cítiť jeho energiu.Vypočujte si svoje vnútorné pocity.

3. Ďalej je potrebné zasvätiť artefakt prvkom: oheň, voda, zem, vzduch.Na tento účel pripravte tieto kúzelné nástroje:

 • sviečka;
 • 74) hrsť zeme alebo soli;
 • nádoba čistej vody;
 • Vonná tyčinka.

Zostaňte v pokoji sami, otvorte okno a nalaďte sa na rituál.

 • Na artefakt posypeme soľou a zemou a poviem: „Posvätím ťa mocou zeme.“
 • Potom posypte artefakt vodou z plavidla a povedzte: „Posvätím vás vodnou silou.“
 • Prineste amulet cez horiacu sviečku a povedzte: „Posvätím vás ohňovou silou.“
 • Zabalte artefakt dymom z vonnej tyčinky a povedzte: „Posvätím vás silou vzduchu.“

Teraz je váš amulet nabitý energiou štyroch prvkov a je pripravený na prácu.

Čistenie amuletu

Keďže magický artefakt je navrhnutý na absorbovanie negatívnej energie, mal by sa pravidelne čistiť.Platí to najmä pre kúzla, ktoré sa nosí na tele.Zvyčajne stačí držať Hamsa v soli niekoľko hodín (môžete ju nechať cez noc) alebo opláchnuť pod tečúcou vodou asi hodinu.

Ako často by sme mali Hamsu čistiť? Požadované každý mesiac.Ak ste s niekým v sporoch, amulet sa čistí každý týždeň.

Ak amulet stratí svoju integritu - je zdeformovaný alebo roztrhnutý (vlákno, reťaz), mali by ste sa ho zbaviť.Môžete ho pochovať v zemi slovami vďačnosti, pretože vykonával svoju obrannú funkciu a vyrazil ranu.

Strata amuletutiež naznačuje, že vyčerpal svoju silu a už nebude schopný chrániť vlastníka.V takom prípade poďakujte vyšším silám za pomoc a získajte nový artefakt.