Amulet - jeho označenie a magické vlastnosti

Od začiatku času si ľudia všimli, že veci a objekty môžu mať energetický vplyv na priestor a človeka.Niektoré veci priniesli šťastie, zatiaľ čo iné negatívne ovplyvnili osud.Amulet je objekt, ktorý chráni pred negatívnymi vplyvmi a problémami, priťahuje šťastie.Jedným zo starodávnych kúziel v Rusku bola podkova.Zvážte podrobne otázku amuletov.

Dôležitosť pre osobu

Každá osoba sa chce vyhnúť neočakávaným úderom osudu, pričom mu v tom môže pomôcť talizman.Zobrali sa s nimi ochranné predmety na lov, bez nich vojaci nechodili na bojisko a pastieri nešli na pastviny.To neznamená, že bojovníci alebo poľovníci boli zbabelý ľudia, jednoducho to, že na svete existujú zlé sily neviditeľné pre oko - práve od nich sú potrebné amulety.

V modernom svete amulet nestratil svoj význam.Každý potrebuje ochranu - malé deti aj dospelých.Čo amulet chráni pred:

 • chorobami, epidémiami;
 • nehody a katastrofy;
 • negatívne vplyvy - poškodenie /zlé oko;
 • závideniahodné pohľady a nemilosrdné myšlienky;
 • útok chuligánov a zlodejov;
 • ďalšie problémy.

Naši predkovia vyšívali kúzla na odevoch, narezali ich na drevený riad a rámy okien, zdobili ich bránami a dverami domu.Po krste Rusa začali všetci nosiť kríže aKadidlo - ochranné amulety pred zlými duchmi.Do rakvy boli umiestnené ikony svätých, byliniek alebo modlitieb.Kadidlo a kríže tela sa nikomu nezobrazili - boli ukryté pod oblečením.

Amulet má jednu vlastnosť - vykonáva iba jednu ochrannú funkciu.Nie je amulet pre všetky príležitosti, je úzko zameraný.

Druhy amuletov

Všetky amulety možno rozdeliť na dva typy: prírodné a vyrobené človekom.K prírodnému možno pripísať kameň "kuracieho boha" - s priechodnou dierou.Kto nájde kameň, prinesie mu veľa šťastia a úspechov.Vyrobený amulet je prsný kríž alebo vyšívaná modlitba na amuletovom páse.

Prírodné drahé kamene zahŕňajú drahé kamene: každý z nich vykonáva svoju vlastnú funkciu.Napríklad kamene tigrík alebo sokolové oko chránia pred poškodením a zlým okom, ružencový kremeň a granát priťahujú lásku, diamant ] priťahuje bohatstvo a slávu.Časti tela voľne žijúcich zvierat, ako napríklad zub vlka alebo žraloka, pazúry medveďa alebo dravca, majú ochranné vlastnosti.

Kúzla môžu byť z najrôznejších materiálov, ale vždy prírodných.Predtým boli kúzla vyrezávané z dreva, kované z kovu, tvarované z hliny.Talisman môže byť vosková sviečka alebo voskový odliatok.

Druhy príveskov:

 • vlákno;
 • drahokamy;
 • z mŕtvych stromov;
 • z bylín, korene a časti rastlín;
 • kúzla;
 • vyšívané alebo maľované;
 • posvätné texty;
 • časti tela zvierat;
 • kovové predmety.

Najbežnejším a najbežnejším amuletom je špendlík.Ona je pripnutá k jej oblečeniu s ostrým koncom dole.Predpokladá sa, že špendlík dobre chráni pred negatívnou nasmerovanou energiou - zlým okom, zlými myšlienkami, kazom.Kolík, podobne ako anténa, zachytáva vibrácie negatívu, neutralizuje ich a nasmeruje ich na zem (zem).

Zistenie kolíka alebo ihly sa považuje za zlé znamenie.Ak sa tak stane, nevyberajte ich zo zeme.Je tiež zlým znamením nájsť kríž niekoho iného.To prináša nešťastie: môžete si vziať „mimozemský kríž“, to znamená ťažkosti osudu inej osoby.

Príkladom použitia talizmanu môže byť ochranná detská bábika.Ak sa dieťa v noci zobudilo a plakalo, matka rýchlo prepletala kúzlo bylín a povedala:

Táto bábika bola vložená do kolísky dieťaťa a on rýchlozaspal.Pre dobrý spánok zdieľa aj bylinnú kapsulu.Vnútri bábiky boli umiestnené prášky na spanie a prečítali sa sprisahania na spánok.Bábika v noci chránila osobu, odnášala nočné mory a zlých duchov.

Rastliny sa tiež hojne používali na ochranné účely.Predtým rástol na každom dvore horský popol - strážca pred zlými duchmi a kúzlami.Na okná boli umiestnené hrnce s germániom a z rohov miestnosti boli zavesené strapce ochranných bylín roztrhaných na Kupalu alebo Trinity.

Starostlivosť o rastliny sa uskutočňovala napríklad pri výlete, ktorý vždy podnikali tú istú trávu (lekno).Rastliny fajčili miestnosť na ochranu pred chorobami a zlými duchmi.Z okien a rastlín visel bodliakdvere - táto tráva zastrašuje diablov a démonov.Na ochranu pred poškodením sa kôpor nosil na kadidlo so soľou.

Na juhu Ruska a Ukrajiny bol jedným z najsilnejších amuletov proti čarodejniciam a zlým duchom makový samosev.Táto rastlina rástla v záhradách av blízkosti domov.Predpokladá sa, že zlo neprenikne do domu, kým nezapočítava všetky zrná v makovej krabici.

Ochranná energia

Zistili sme, čo je kúzlo.Teraz zvážte jeho energetické vlastnosti.Prírodné amulety majú prírodný energetický potenciál, pretože sú spojené so svojím prvkom.Kamene - s prvkami zeme, rastlinami - so svetom prírody, časťami tela zvierat - so svetom zvierat.Silné prírodné kúzlo je hrsťou Zeme od pôvodného prahu - chráni cestujúceho na ceste a odstraňuje túžbu po jeho rodnom dome v cudzej krajine.

Upozornenie!Prírodné amulety sú vždy spojené s ich prvkami, takže pri výbere svojho ochrancu zvážte tento faktor.

Umelá energia talismanu je programom uloženým človekom.Napríklad text ochranného kúzla alebo modlitby.K umelej energii patrí aj runové písanie a rôzne symboly - pentagram, Davidova hviezda.Ochranné symboly možno nanášať pomocou atramentu, krvi, slín, tetovania, rezov nožov.Farba symbolu amuletu má tiež ochranný faktor: čierna absorbuje energiu, červená priťahuje, fialová neutralizuje.

V starovekom Rusku boli distribuované kúzelné bábiky : krupenichka, priatelka ainí.Bábiky boli v každom dome a sprevádzali osobu od narodenia po smrť.Keď bábika vykonávala svoju úlohu, bola spálená a bola vyrobená nová.Dôvodom je skutočnosť, že umelo uložená energia stráca svoje vlastnosti v priebehu času, na rozdiel od prírodných. Úder vlka môže osobe slúžiť až do svojej smrti, ak ju nestratí alebo kazí.Bábiky a kúzla z bylín boli každoročne aktualizované.Písomné alebo vyšívané amulety si zachovávajú svoju silu, až kým nie sú viditeľné písmená alebo kým sa nenosí látka na výšivke.

Prírodné kúzla však môžu stratiť svoju silu, ak stratia svoju integritu.Napríklad kameň alebo kov môže prasknúť alebo prasknúť - to naznačuje stratu amuletov energie.Niekedy sa stratia amulety - to tiež naznačuje splnenie jeho poslania.To znamená, že ochranné vlastnosti predmetu sa strácajú.

Existuje presvedčenie, že skutočný amulet musí nájsť svojho majiteľa, tj dostať sa do očí alebo rúk neočakávaným spôsobom.Amulet vyrobený pre seba nemá žiadnu moc.Ale prezentovaný ako milovaný človek s najlepším želaním, je skutočným strážcom problémov a protivenstiev.

Rowanova ochrana

Rowanský amulet je univerzálny prostriedok na odstránenie všetkých problémov a nešťastí.Ak nemáte svoj vlastný pozemok so stromami, môžete si vyrobiť vrecko na popol z divokej rastliny.Počkajte do jesene, keď dozrievajú bobule, a na splne vyberte nepárny počet červených plodov.Šijte červené ľanové vrece a vložte doň bobule.Prečítajte si na vreci bobúľ12-krát:

Viazajte vrecko červenou páskou alebo niťou.Vždy so sebou noste celý rok a potom nalejte bobule do otvoru a pochujte.Vyrobte si novú tašku s bobuľovým ovocím.