Amulety bábiky v Rusku

V dobe staroveku Rusi ľudia chceli, aby sa zlo nedostalo do svojich domovov, šťastie sprevádzané v každom kroku a príbuzní boli zdraví.Verili, že špeciálne bábiky im pomôžu.Ale aké amulety boli v Rusku?Kto dôveroval Slovanom v ich rodinu?

Z histórie

Staroveký Rus bol známy pred krstom.pohanstva.Muž uctieval rôznych bohov, vykonával magické rituály, veril v šotekov, zlých duchov a iných zlých duchov.

Počas tohto obdobia sa ľudia začali uchýliť k ochrannej mágii.Vysušili špeciálne magické bylinky a hovorili predmetmi.Hlavnými čarodejníkmi boli ženy, ktoré všetko robili.Vyrábali tiež amulety.

Výroba kukly bola zaujímavým a zdĺhavým procesom.Žena sa najprv umyla a česala, čítala sprisahania.Potom sa posadila, aby vytvorila talizman.Bábiky sa najčastejšie vyrábali pred národnými alebo rodinnými sviatkami, pretože sa domnievali, že zlí duchovia v túto chvíľu kráčajú a rodina potrebujeochrana.

Prvú bábiku vytvorila podľa tradície dievča vo veku 11 rokov.Bola to skúška pred manželstvom na fitnes.Dobré bábiky zostali na veno.

Aké boli bábiky? ​​

Slovanské amulety mali chrániť dom a rodinu pred zlými duchmi a zlými očami, chrániť zdravie, rodinné krby a liečiť choroby, plniť priania, pomáhať s domácimi prácami, vyvolávať šťastie a vytvárať nerozlučiteľné puto medzi matkou.a dieťa.Bolo tam veľa bábik.

Každá žena si vyrobila vlastné bábiky, ale obrady a princípy stvorenia boli bežné.Bábiky boli vyrobené z tkaniny, dreva, slamy a nití.Všetci boli povolaní, aby pomohli a chránili rodinu a domov.

Bábiky vyrobené z látky

Bábika Motanka

Bábika symbolizuje múdrosť, materstvo a domov žien.To bolo vyrobené, keď jeden z príbuzných bol chorý, tkané choroby do bábiky.Potom bol pozemok prečítaný a kukly boli spálené.

Motanka sa používala aj ako talisman.Počas výrobného procesu sme odčítali sprisahanie na bábiku.Bábika amulet sa nepletla a nešila.Chlpy z tkaniny boli navinuté na pevný podklad krížika.

Stĺpik pre bábiky

Bábika sa tiež volala Beregin.Amulet mal chrániť dom pred zlými duchmi a pohromami, chrániť rodinu a život.Bábika pomáhala pri narodení dieťaťa.Vyrobili to zo starých šiat.

Bábika Zhelannitsa

Bábika mala plniť drahocenný sen dievčaťa.Aby si žena mohla urobiť čaro, musela premýšľať o svojom sne a potom dala bábike darček.Korálky, kvety boli považované za darčekšaty alebo luk.Bolo potrebné ponechať si bábiku amuletu, aby ju nikto nevidel.

Lovebird bábiky

Takáto bábika bola vyrobená pred svadbou a predstavená mladým.Dve bábiky, muž a žena, boli spojené.Amulet bol povolaný, aby zachovával lásku a rodinu, chránil pred zlým okom a poškodením.Bábiku nevesta nepripravila, ale prijala ju ako darček od hosťa.

Bábika Travnitsa

Bábika bola naplnená liečivými a zapáchajúcimi bylinkami.Vôňa bábiky vytvorila v dome príjemnú atmosféru, voňala vzduch, nevpustila do domu chorých priaznivcov a odviedla zlých duchov.Okrem toho mohla byť bábika vložená pod vankúš chorého, takže byliny ho uzdravili.

Doll Veduchka

Amulet bol vyrobený s cieľom chrániť spojenie medzi matkou a dieťaťom.Žena si vyrobila veľké a malé bábiky.Ich ruky boli jedno a symbolizovali neoddeliteľnosť a komunikáciu.

Nástupca bábiky

Bábika je jedným z druhov motank.Symbolizovala úspech a šťastie.Amulet bol vyrobený z novej látky a mnohých ozdôb.Úspechom bola nádherná a krásna bábika.

Doll of Ten Hands

Amulet mal desať rúk.Pomáhal pri domácich prácach.Žena, ktorá bola matkou a manželkou, sa ľahko vysporiadala s domácimi prácami.

Bábika Handbell

Bábika amulet bola vyzvaná, aby vyliečila choroby.Slovania verili, že zvonenie to dokáže.Okrem toho bábika prilákala dobré správy a vytvorila dobrú náladu.Na bábiku boli položené tri svetlé sukne.

Bábika Pelenashka

Malá bábika vyzerala v detských plienkach ako dieťa.Budúca matka urobila na konci tehotenstva talizman.Tkanina bola odobratá z oblečenia, ktoré bolo na matke.Plienka mala ležať v postieľke pred narodením dieťaťa a žiť ju.Okrem toho bábika amulet chránila dieťa pred chorobami a zlými očami.

Krupenichka bábika

Bábika je symbolom sýtosti a pohody rodiny.Nazývalo sa to aj Zernovushka alebo Pea.Bolo plné rôznych zŕn, ktoré nestačili, vložili do nich aj mincu.Pohanka symbolizuje sýtost, ryžu - drahé a vzácne obilniny, ovos - silu a zdravie.

Bábiky zo slamy

Zo slamy vyrábali liehoviny alebo zvieratá, ktoré mali strážiť dom.Opatrne pripevnite dekoráciu šotekov alebo škriatkov.Verilo sa, že vyriešili rodinné problémy a obnovili zdravie.Vyrábali tiež šesťdielne bábiky na domáce práce.

Bábiky vyrobené z nití

Nite, rovnako ako textílie pre tkané bábiky, mali jasné farby.Amulety slúžili ako ochrana domu, boli umiestnené v rohoch chaty a boli tiež brané na cestu.Bábika slúžila ako manželka, ktorá na seba vzala ťažkosti a zlé oko.

Všeobecné zásady vytvárania bábik

  • Pri výrobe bábiky amulet nezobrali nožnice a ihly.Tkanina bola natrhaná rukami, skrútená a pripevnená niťami a uzlami, z toho párne číslo.
  • Bábiky boli vyrobené bez tvárí.
  • Použili sa svetlé textílie a nite.Veľa bolo červené, čo sa považovalo za magickú obranu.
  • Žena vykonala obrad v samote a pokoji.