Amulety starovekého Egypta - najobľúbenejšie amulety

Staroegyptské amulety a symboly ohromujú fantáziu svojou rozmanitosťou.Každý amulet má multifunkčnosť, ale v skutočnosti to nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad.Kúzlo starovekého Egypta je nezvyčajne silná vec.Mnoho príbehov je známych, keď posvätné predmety nájdené počas vykopávok spôsobili značné škody každému, kto sa ich snažil nosiť ako talisman.Pokúsme sa odpovedať na otázku, čo je amulet v starovekom Egypte a aké druhy talismanov poznáš.

) Zaujímavé informácie o staroegyptských amuletoch

Egypťania , ako niektoré iné národnosti,verili v mágiu a energiu,sprevádzanékaždý človek počas svojho života, ako aj v inom svete.Z tohto dôvodu sa amuletom pripisoval obrovský význam.

Najväčšiu hodnotu spomedzi mnohých ďalších artefaktov využili veci, ktoré osvetľovali kňazi (najsilnejší čarodejníci) alebo ktoré boli odstránené z sarkofágu múmiou.

Položky tohto plánu sa použili na získanie ďalšej sily.Tieto amulety boli takmer nekonečným zdrojom nadpozemskýchenergie.Bolo o tom veľa dôkazov - legendy a príbehy národností žijúcich v starovekom Egypte.

Egyptské amulety prešli od staroveku dodnes.Najprv boli vyrobené z rôznych skalných útvarov.Amulety boli vo väčšine prípadov obrazom nejakého zvieraťa (do úvahy sa vzali aj mystické bytosti).

Najobľúbenejšie postavy

 1. Ankh- pôsobil ako najdôležitejší amulet,líši sa hlbokým posvätným významom nesmrteľnosti a symbolizuje spojenie večnosti s ľudským životom.Tento symbol je tiež hieroglyf s významom „šťastie“.Podľa staroegyptských povier je Ankh schopný chrániť svojho majiteľa počas života, ako aj po fyzickej smrti, chráni ho pred nešťastiami (dokonca aj v duchovnom svete).
 2. Scarab- je symbolom nesmrteľnosti.Obrázky scarab chrobáka v starovekom Egypte sa našli nielen u žijúcich ľudí.Často boli postavy scarabov umiestnené do pohrebného sarkofágu alebo priamo do mumifikovaného tela (nahradili srdce múmie, ale predtým bol na predmet položený nápis z Knihy mŕtvych, ktorý mal v konečnom rozsudku vyniesť chybu o mŕtvom).
 3. Isis- ženský symbol božstva toho istého mena, ktorý bránil ženy s deťmi.Isis dokáže ovládať vetry, vodu a vzduch.Zvyčajne bola zobrazená ako okrídlená žena s rohmi na hlave, v strede ktorej je žiariaci slnečný kruh.
 4. Wadget - je všadeprítomné oko (mesačný svit nebeského boha Horusa je známy inak). Symbol je stelesnením nepretržitého pohybu a je schopný spoľahlivo chrániť svojho pána pred zlými silami.Wadget má okrem toho prirodzenú vlastnosť liečenia vážne chorých pacientov.
 5. Okrídlený slnečný disk- symbolizuje prirodzenú rovnováhu.Amulet je orámovaný krídlami bohyne Isis, udržuje psychologickú rovnováhu a súlad s vonkajším svetom.

Konzervačné amulety a ich význam

 • Aton - aktivuje schopnosť predvídať, lieči patológie žalúdka a bolesti hlavy.
 • Srdce Aby - prináša šťastie do života, dáva lásku.
 • Bant Sa - pomáha ženám pri narodení dieťaťa.
 • Démon - je vynikajúcou obranou proti zlým entitám.
 • Oko božstva Horusa - poskytne záštitu na pracovisku.
 • Hlava múdreho hada - bude sa chrániť pred uhryznutím jedovatých plazov.
 • ​​
 • Hlava syčiaceho Cobry - symbolizuje univerzálnu silu.
 • Vedúci bohyne Hathor - pôsobí ako rodinné kúzlo.
 • Griffin - obnovuje svetovú spravodlivosť.
 • Dva prsty - priťahujú podporu nebeských síl.
 • Jet - pomáha liečiť bolesť chrbta.
 • Menat - pôsobí ako druh Viagra pre mužov.
 • The Scourge je veľmi silným amuletom pre cestujúcich.
 • Spona bohyne Isis - bude chrániť pred zlými kúzlami.
 • Sesen - napĺňa inšpiráciu a túžbu tvoriť.
 • Shenu - dá múdrosť a dlhovekosť, je vynikajúcou obranouzo zlého oka.
 • Uzol bohyne Isis - normalizuje zloženie lymfy a krvi, používa sa na zdravé rozmnožovanie.

A to nie je ani zďaleka všetkých známych magických symbolov starovekého Egypta.Celkovo je tu viac ako 75 položiek.Zároveň môže byť ktorýkoľvek predmet použitý ako ochranný talizman, ak sa naň použije správne kúzlo alebo obrázok.V dávnych dobách boli tieto vedomosti známe špeciálne vyškoleným kňazom a dnes môžu túto položku doplniť iba najsilnejší kúzelníci.

Ako aktivovať amulet a správne ho použiť

Konfigurovať egyptské amulety na vykonávanie konkrétnych ochranných opatrení.pri akciách by sa mal vykonať špeciálny aktivačný rituál. V prípade, že nemáte špeciálne vedomosti, bude najvhodnejšie vyhľadať pomoc zvonka.Pamätajte, že staroegyptské amulety vôbec nie sú vtipom, sily za nimi sú veľmi silné a je dôležité nájsť k nim primeraný prístup, aby ste v dôsledku toho neutrpeli utrpenie.

Amulet by mal byť vždy s vami , pretože jeho vlastnosti sa vo veľkej vzdialenosti začínajú výrazne oslabovať.V prípade straty predmetu moci môže každá osoba, ktorá ho unesla alebo náhodne zistila, spôsobiť značné škody pôvodnému majiteľovi amuletu.

V žiadnom prípade nedávajte svoje ochranné predmety do nesprávnych rúk, , pretože týmto spôsobom môžete zmiešavať energiu a dostať sa tak, ako očakávate.Nie príliš veľašíriť o tom, že používate ochranné predmety, tajné sily dávajú prednosť tichu a určite veľkoryso odmeňujú každého, kto dôsledne dodržiava svoje pravidlá.