Ankh: jeho mystický význam, dôsledky nosenia

Ankh pôsobí ako symbol zo starovekom Egypta.Môžete sa s ním stretnúť aj pod menom egyptský kríž, koptský kríž, uzol života, ankh, luk života a ďalšie podobné veci.

Vo svojom vzhľade je ankh krížom so slučkou na vrchu.Slučka mu umožnila získať ešte jedno zo svojich mien - kríž so slučkou.Egyptský kríž je ozdobený pyramidami a mnohými starými chrámami.

Čo znamená tento symbol?

Zvážte hlavné interpretácie:

 1. Hlavné označenie ankh je úzko späté s otázkou večného života.Egypťania verili, že po fyzickej smrti duša nezomrie, ale prechádza do iného sveta.Na základe toho nemožno smrť brať ako úplný koniec života, ale iba ako prechod do iného štátu.Pretože duša je nesmrteľná, bude žiť večne a nakoniec získa nové skúsenosti, znalosti vo svojich nespočetných životoch a nahradí sa navzájom.
 2. Existuje však ešte jedna vlastnosť, ktorú má egyptský kríž: prepletanie mužských a ženských energií (zastúpené Osirisom a Isisom).
 3. Mnohí vedci tiež vyjadrujú svoje stanovisko, že ankh je znakom kombinácie vznešeného a pozemského.
 4. Mystický krížslúži ako zosobnenie spojenia človeka a Všemohúceho, božskej iskry, ktorá je prítomná v každom z nás.Symbol vidíte na egyptských pyramídach.Spravidla Boh drží kríž Ra (Amon, Boh Slnka), ktorý ho dáva faraónovi.To znamená, že egyptský vládca dostal najvyššie požehnanie, jeho uznanie ako náhrady za Boha v hmotnom svete.
 5. Ďalší koptský kríž prebúdza túžbu po skutočných vedomostiach a chráni pred falošnými informáciami.
 6. Podporuje prebudenie nadprirodzených schopností u ľudí, rozvoj daru jasnovidectva a zvýšenie telesnej výdrže.

Upozorňujeme však, že použitie egyptského amuletu môže byť iba statočným duchovným človekom s krištáľovo čistými myšlienkami.Je neprijateľné používať ho so zlým úmyslom, v opačnom prípade bude následkom toho trpieť odosielateľ negatívnej správy.

Správne používanie posvätného označenia

Na to, aby mohol ankh preukázať všetky svoje silné schopnosti, bude si vyžadovať svoju kvalifikovanú voľbu a použitie.Najdôležitejšia vec je tu najvhodnejší materiál symbolu:

 • pre spravodlivé sex - musíte si vybrať striebro;
 • Je vhodnejšie silnejšie pohlavie - zlato.

Žiadne iné kovy nie sú vhodné, pretože energiu kríža posilní iba striebro a zlato.Navyše pomáhajú odstraňovať niektoré choroby a čistia priestor okolo majiteľa amuletu.

Maskot možno nosiť iba na šnúre, ideálne z pravej kože.Na retiazku nevešajte kríž,inak trochu tlmí svoje mystické schopnosti.

Najskôr sa amket ankh nosí iba pár hodín denne.Je to kvôli jeho príliš silnej energii, ktorá môže vyvolať nepríjemné pocity, ak budete nosiť viac.Postupne sa prispôsobujete talismanovi a po približne 14 dňoch sa vaše energetické pole zlúči s energiou amuletu.Potom musia všetky nepríjemnosti zmiznúť.

Ak k tomu dôjde, je povolené nepretržité nosenie označenia.Teraz ju nevyberajte ani pred spaním.Vysvetľuje to skutočnosť, že v nočných snoch môže prísť odpoveď na mnoho otázok, človek začne dostávať tipy na osvietenie.Ale fotografia ankh nemá žiadne mystické vlastnosti.Preto ho môžete používať v interiéri vášho domova výlučne na estetické účely.

Staroegyptská mytológia a posvätenie Ancha

Podľa starovekej legendy, keď sa Boží Osiris spojil so svojou manželkou Isis do jedného, ​​vznikol náš vesmír.Je to z kombinácie mužskej a ženskej energie, denných a nočných svetiel, že všetko, čo je okolo nás, vyvstalo.Egyptský kríž vznikol aj takouto fúziou.

Starí Egypťania verili, že zatmenia Slnka boli najpozitívnejší čas na to, aby sme dali mystickým vlastnostiam veci.To nie je prekvapujúce - takéto udalosti na oblohe sa nestávajú denne, ani raz ročne.Preto použili svoju pozitívnu energiu na nabitie svojich posvätných znamení,napríklad ankh kríž.

Symbol bol aktivovaný pomocou Slnka a Mesiaca v dvoch etapách.Uskutočnil sa osobitný rituál, ktorý prežil dodnes.Označovalo to kombináciu pôvodnej energie dvoch nebeských svetiel.

Na jeho dokončenie sa talisman umýva pod prúdom vody.A v noci s mesačným svitom musíte ísť na otvorené priestranstvo, postaviť nad seba znamenie tak, aby očko vzhliadlo a urobilo nasledovnú reč:

„Sláva ti, Isis, bohyňa života, manželka Osiris, pani večnosti, Matka všetkýchmatiek.Chvála vám, Isis blahoslavená matka.Pošlite svoju silu tomuto subjektu, vdýchnite mu život. ““

Presne rovnaké kroky by sa mali vykonávať vo svetle slnka.Zároveň je dôležité, aby medzi nocou a dňom obradu uplynulo najviac 24 hodín.Zmení sa iba reč, popoludní to bude takto:

„Sláva vám, Osiris, dobrý Bože, veľký Bože, pán večnosti, pán vytrvalosti.Chváľte sa, Osiris, pán večnosti, ktorého podobnosti sú rozmanité a ktorých vlastnosti sú nádherné.Pošlite svoju silu tomuto subjektu, vdýchnite mu život. ““

V prípade tetovania so symbolom sa pre ne nevyžaduje aktivačný proces.Upozorňujeme, že toto zasvätenie je povolené iba raz za život.Talisman by sa mal potom bezpečne uložiť a nestratiť.

Význam tetovania ankh

Prvé tetovania zobrazujúce uzol života sa datujú do starovekého Egypta.No potom sa nosenie amuletu prenechalo výlučne faraónovi a kňazom.V dnešnej dobe je takéto tetovanie dostupné pre každého.tým, ktorí si želajú.Je pravda, že na vaše telo sa zvyčajne vzťahujú tí, ktorí majú nejaký druh spojenia so svetom mágie - to znamená, kňazi, kúzelníci, šamani atď.

Aký je význam tetovania z koptského kríža na tele?

 1. Je povolané pripomenúť nekonečno bytia, nesmrteľnú dušu.
 2. Súvisí s múdrosťou.Tetovanie na tele rozpráva o osvietení, porozumení mnohých tajomstiev nášho sveta.
 3. Povie o božskej iskre, ktorá je prítomná v každom z nás.Kreslenie symbolu na seba má zdôrazniť úzky vzťah so Stvoriteľom.
 4. Vyvoláva združenie s vysokým postavením verejnosti.Odvtedy tetovanie ankh vykonával iba faraón a koniec koncov bol považovaný nielen za smrteľníka, ale za náhradu za Boha na zemi.Preto aj dnes majiteľ takého tetovania rozpráva svetu o jeho výbere a exkluzivite.
 5. Ochrana pred negatívnou energiou.Tetovanie s ankh ochráni človeka pred rôznymi chorobami, zabráni predčasnej smrti.
 6. Častou požiadavkou na osobu, ktorá chce vykonať toto tetovanie, je stretnúť sa s jeho dušou.Pretože ankh symbolizuje kombináciu mužskej a ženskej energie, jej obraz má priťahovať lásku.Navyše sa sexuálna túžba ešte zvýši.
 7. Na telách zástupcov niekoľkých subkultúr, napríklad, gotických fanúšikov, sa často stretáva tetovanie so svätým symbolom.Týmto symbolom sa zdá, že zanedbávajú smrteľnú telesnú škrupinu a snívajú o dosiahnutí nesmrteľnosti, večného života.

Aké je riziko nosenia koptského kríža?

Každý posvätný symbol má svoje vlastné vlastnosti a výrazne ovplyvňuje jeho vlastníka.Preto, ak sa rozhodnete nosiť koptský kríž, mali by ste sa pripraviť na možné následky.

Úplne prvé je, že začnete vidieť podivné sny.Dostanú informácie o minulých inkarnáciách, ktoré ste zažili.Egypťania boli presvedčení, že ankh vracia informácie o minulých inkarnáciách.Ľudská duša si vždy pamätá tie telá, v ktorých kedysi raz navštívila.

Ako chápete, že toto je presne taký sen?Existuje niekoľko znakov, a to:

 • Vo sne sa s vami rozprávajú v cudzom jazyku, ale rozumiete tomu.
 • Reagujete na nejasné mená.
 • Ste obklopení nezvyčajnými incidentmi, na niektorých z nich sa aktívne podieľate.Prítomnosť jasných snov je jednou z najťažších úloh ľudskej psychiky.Vyznačujú sa nielen pasívnym pozorovaním, ale aj priamou účasťou na akciách.
 • Niekedy ľudia dokonca vidia scény svojej smrti v minulých životoch.V tomto okamihu vaša minulá osobnosť zomiera.Nenechajte sa vystrašiť takýmito snami, pretože nie sú ničím iným než iba prechodom duše.

Neignorujte takéto sny.Od nich môžete získať veľa užitočných informácií pre skutočný život.Vďaka spomienkam na minulosť je ľahšie pochopiť problémy súčasnosti.Ak sa ankh aplikuje na telo, sen bude ešte realistickejší.Áno, a v skutočnosti to nie sú nočné sny, ale vaše ozvenypamäť.

Toto však nie sú všetky zmeny, ktoré čakajú na majiteľov označenia.Pred zakúpením egyptského kríža musíte dôkladne premyslieť, pretože to zmení život najdramatickejším spôsobom.Ak aktivujete symbol, nedá sa točiť späť.Čo sa vám ešte stane?Bude existovať príležitosť porozumieť mnohým hádankám a tajomstvám, s ktorými sa mozog predtým nedokázal vysporiadať.Často sa otvára kanál jasnovidectva a človek začína presne hovoriť o budúcich udalostiach.

Ako ste už pochopili, význam ankh je veľmi rôznorodý a úzko súvisí s mystikou.Oplatí sa urobiť informované rozhodnutie pre seba, ste pripravení preniknúť do neuveriteľného sveta mágie, mimozemských síl?Ak je odpoveď áno, talisman sa stane vaším sprievodcom na ceste po nezmapovanej realite.

Na záver navrhujem video na túto tému:

Marissa