Apatite - charakteristika drahokamu, magické vlastnosti

Apatit má úžasnú schopnosť mať podobu iných kameňov, pričom si zachováva svoje vlastné vlastnosti a vlastnosti.Klenot dostal svoje meno podľa gréckeho slova apathoao, čo znamená klam.Apatit je teda kamenným predstierateľom.Ale je tiež známy svojimi liečivými vlastnosťami a magickými vlastnosťami.Zvážte to podrobne.

Charakteristiky drahokamu

Apatit je klasifikovaný ako fosfátové minerály.Kameň má sklenený lesk a krehkosť.Kamienok priťahuje klenotníkov svojou krásou, ale jeho krehkosť sťažuje rezanie.Šperky sú vyrobené z priehľadných apatitov, nepriehľadné exempláre chodia na remeselnú výrobu.Apatit sa tiež používa v priemysle, napríklad sa z neho vyrába kyselina fosforečná a fosfor.

V závislosti od prevahy elementárnych prímesí sa kameň nazýva inak:

  • chlorapatit;
  • fluórapatit;
  • hydroxyapatit.

Farba nerastu a jeho podobnosť s ostatnými drahokammi závisí od množstva a zloženia nečistôt:

Drahokam môže byť úplne priehľadný a matný.Ružový a modrý apatit môže trblietať v rôznych odtieňoch v závislosti od uhla osvetlenia.

Magickécharakteristiky

Apatit je kameňom pokoja a mieru.Ak ste unavení z ruchu každodenného života, musíte si kúpiť talizman apatitu.Tento minerál harmonizuje atmosféru, aktívne ovplyvňuje ľudskú psychiku.Domový amulet vo forme figuríny prinesie do domu pokoj a pohodlie.Pri amuletoch a apatite manželkám nehrozí nedorozumenie a rozvod - je to kameň silnej a priateľskej rodiny.

Minerál tiež pomáha z opitosti manžela.Do domu vložte figurku alebo apatitovú figúrku a situácia sa začne postupne meniť.Manžel prestane chodiť na priateľov a pije spoločníkov a ocení pohodlie domova.Kameň tiež pomáha ľuďom, ktorých povolanie súvisí s ruchom veľkého počtu návštevníkov - šetrí nervy pred stresom.

Apatit je vhodný aj pre deti, chráni ich pred zlým vplyvom a neprimeranými činmi.Psychikom sa odporúča, aby kupovali amulety z apatitu tým, ktorí sa snažia porozumieť ich životnému poslaniu a hľadajú duchovnú hodnotu.

Vlastnosti kameňa závisia aj od farby:

  • zelená - zmierňuje stres a zlepšuje náladu;
  • modrá - upokojuje nervy;
  • žltá - pozitívny vplyv na pohodu.

Klenot je citlivý na psychoemocionálny stav jeho majiteľa a je schopný pripútania - zvykne si na osobu.Majetok apatitu upozorňuje majiteľa na bezprostredné nebezpečenstvo: spôsobí pocit úzkosti a úzkosti.

Nikomu nemôžete dať svoj kameň, nerad mení majiteľa.Niekedy môže prísť apatitjeho atraktivita, darovanie a niekedy môže poškodiť nového majiteľa.Preto ak chcete odstrániť šperky s minerálom, urobte to hneď - darovaný drahokam neharmonizuje s vašou energiou.

Psychiciám sa odporúča, aby kupovali amulety z apatitu tým, ktorých povolanie je plné nebezpečenstva a širokého okruhu komunikácie - polícii, učiteľom, politikom, lekárom.Amulet ušetrí aj cestujúcich, ako aj tých, ktorí pracujú na nočnej smene.

Ktorý minerál je najlepší pre magické praktiky?Jeden, ktorý je tvárou.Predpokladá sa, že spracovaný kamienok stráca svoje magické vlastnosti.Apatit je úplne nevhodný pre rituály čiernej mágie, pretože jeho energia nesie silný pozitívny náboj.

​​

Liečivé vlastnosti

Aké choroby môžu pomôcť pri apatite?Lithoterapeuti sa domnievajú, že účinok minerálu závisí od časti tela, na ktorej sa nachádza:

  • náramok má pozitívny vplyv na kosti, chráni pred osteochondrózou, pomáha pri zlomeninách a zabraňuje osteoporóze;
  • náušnice okrem nočných morí, nespavosti a bolesti hlavy;
  • krúžok pozitívne ovplyvňuje stav zubov: prívesok alebo guľôčky normalizujú hormonálne pozadie a posilňujú imunitnú obranu.

Prítomnosť fosforu v mineráli má priaznivý vplyv na stav štítnej žľazy a používa sa na liečenie tohto ochorenia.

Kameň pomáha liečiť škrabance a liečiť žalúdočné choroby.Obnovenie funkčnosti a čistenietráviacich orgánov, je potrebné dať kameň do pohára s prameňom alebo vyčistenou vodou a nechať ho cez noc.Ráno môže byť pitná voda pred jedlom.

Kameň je dobrým ukazovateľom zdravia, pretože keď je človek chorý, snaží sa upozorniť na chorobu - začína strácať lesk.

Znamenia zverokruhu

Kto by mal používať drahokam?Predovšetkým predstaviteľom pozemských a ohnivých prvkov.Známky Zeme sú zbavené svojej prirodzenej tvrdohlavosti, sú pokojné a trpezlivé.Známky ohňa strácajú impulzivitu a neľútostnosť.Apatite pomáha týmto zástupcom zverokruhu.

Drahokam sa nehodí na Ryby, pretože na ne má príliš upokojujúce účinky.Pod vplyvom apatitu sa Ryby stanú neaktívnymi a letargickými.

Pre tých, ktorí majú talizman apatitu, pomáha kameň v živote.Napríklad môže poslať prorocký sen s upozornením na nebezpečenstvo.Minerál tiež môže varovať pred problémami iným spôsobom - pokožka pod prsteňom alebo náramkom začne svrbieť a začervenať sa.Blízky kontakt s apatitom vás môže zachrániť pred mnohými problémami a problémami, ak sa naučíte porozumieť jeho signálom.