Aventurínový kameň: fotografia, ako aj prehľad jeho vlastností

Aventurínový kameň priťahuje predovšetkým svojím neobvyklým názvom, ktorý vyčnieva z okolitých nerastov.Drahokam však má aj ďalšie vlastnosti, ktoré priťahujú pozornosť - liečenie a magické.Aventurínový kameň, jeho vlastnosti a význam pre človeka (plus fotografie) - o tom budeme hovoriť neskôr v tomto článku.

Všeobecné informácie o tomto mineráli

Aventurín sa javí ako hustá hmota jemnozrnného kremeňa, ktorá obsahuje malé sľudové vločky rovnomerne rozmiestnené po ňom.Minerál je druh kremeňa (metamorfná hornina).

Aventurín je možné stretnúť aj pod inými menami:

 • zlatá iskra - ako v staroveku klenot povolali obyvatelia Ruska;
 • Belorechite alebo Beloretsk quartzite - toto meno bolo pridelené aventurínu na počesť rieky Belaya, ktorá sa nachádza v Altaji;
 • iskra;
 • Aventurínový kremeň.

Okrem toho existujú také odrody nerastu:

 • indická jade - ťažba v Indii v štáte Madras;
 • Taganait - miesto jeho ťažby - pohorie Taganai južného Uralu;
 • homogénne medovo-žlté aventuríny - vyznačujú sa jednotnou granularitou a sú zafarbené vo forme šupín.muskovit, ktorý im dodáva svetlú iskru.Z charakteristických defektov možno nazvať pórovitosť a shagreen;
 • homogénne hnedé odtiene čerešní - vyznačujú sa uniformitou a nerovnomerným zafarbením;
 • homogénna zlatá čerešňa - jemnozrnná odroda, ktorá sa najviac podobá benátskemu sklu.Vyznačujú sa jasnými farbami a najintenzívnejším blikaním.Na tenkej časti takéhoto kameňa je jeho hĺbka odhalená až päť milimetrov;
 • homogénne ruže sú zástupcami jemnozrnnej odrody s jemnou iskrou.Majú pomerne masívnu štruktúru, ich hĺbka je viditeľná až 3 milimetre;
 • bodkovaný pruh s višňovo-bielou farbou - odroda charakterizovaná hmlistými bodkami, ktorá sa používa ako ozdobný kameň;
 • nejasné pruhované biele odrody - vyznačujú sa prerušovanou chabosťou a svetle zlatými pruhmi na bielom pozadí.

Liečivé vlastnosti aventurínu

Minerál má veľa liečivých vlastností, a to:

 • ) lieči kardiovaskulárny systém, zmierňuje vysoký krvný tlak;
 • odstraňuje pľúcne patológie, kožné choroby (dermatitída);
 • vyrovnáva vypadávanie vlasov;
 • pozitívne ovplyvňuje aventurín v nervovom systéme, zvyšuje ostrosť zraku;
 • prispieva k celkovému zlepšeniu pohody, ako aj k zvýšeniu tvorivého potenciálu osoby.
 • dobrodruhovia robia tento procesaktívnejší metabolizmus, zníženie hladiny cholesterolu v krvi, úspešné zvládnutie artériosklerózy;
 • v dôsledku kameňov vylučovanie tekutín zvyšuje výskyt opuchov, kvapiek;
 • uvádza sa, že kameň sa používa v prípade zápchy;
 • ​​
 • zvýšený prietok krvi pri vaskulárnej skleróze;
 • minerál má tiež výrazný protizápalový účinok a zmierňuje príznaky migrény.

Liečivé vlastnosti sú charakteristické pre šperky s aventurínmi a rôznymi formami masérov.

Magické vlastnosti nerastu, ktorému vyhovuje

V staroveku sa predpokladalo, že adventuríny prírodného pôvodu majú úzky vzťah s mesiacom, a preto veľmi jednoznačne ovplyvňujú ľudí.Najprv bude mať vplyv vplyv fáza, v ktorej nebeské telo sídli (môže rásť, byť plné alebo klesajúce).Po druhé, účinok minerálu závisí od osobných astrologických charakteristík osoby (rok, hodina a mesiac narodenia, konštelácia zverokruhu, poloha planét v čase ovplyvnenia lunárneho disku).

Všetko, čo je uvedené vyššie, spôsobilo objavenie sa dvoch radikálne odlišných názorov na magické vlastnosti drahokamu.Podľa prvého kameňa pomáha milovníkom hazardných hier, ale ak nadmerne zneužívate pomoc s minerálmi, prichádzajú vážne materiálne straty (je možná aj úplná zrúcanina).

Podľa druhej verzie aventurín preberá úlohu „mediátora čistej lásky“ a je povinný prilákať partnera duše do života svojho majiteľa.

Prívrženci obochteórie sa zhodli na jednej veci - aventurín pomáha človeku cítiť silnejšie pozitívne emócie, dáva vieru vo svoje silné stránky, čistotu mysle a dobrú náladu.

To samozrejme neznamená, že všetci ľudia, ktorí používajú šperky s citrínmi, okamžite získajú veľa šťastia a radosti.Minerál je vhodný pre tých, ktorí nezaberajú príliš vysoké postavenie, nezaťažujú ho rodinné vzťahy - to znamená všetci, za ktorých neexistuje veľká zodpovednosť - napríklad deti do 16 rokov.

Pri používaní aventurínu existuje nebezpečenstvo, že v živote dôjde k chaosu. Človek si bude myslieť, že je všetko v poriadku - to znamená, že nadmerná dôvera je na tvári.

Hlavná funkcia, ktorú klenot plní, spočíva v tom, že vyučuje slnečný optimizmus a pomôže vyrovnať život na pokraji bielych a čiernych pruhov.A vďaka pozitívnejšiemu výhľadu na život vám bude táto situácia odhalená z druhej strany a nakoniec sa môžete stať šťastným človekom.

Predpokladá sa, že do Európy boli privezení dobrodruhovia z Indie, ktorých obyvatelia mohli osobne vyskúšať schopnosť minerálu pritiahnuť šťastie.

Klenot prispieva k čisteniu éterických, emocionálnych a mentálnych tiel, ako aj okolitého priestoru okolo jeho majiteľa.

Aké znaky zverokruhu sú vhodné

Magické vlastnosti dobrodruhov sú najvhodnejšie pre predstaviteľov súhvezdí Býk, Panna a Rakovina.Títo ľudia pomocou šperkov s drahokamami sa zlepšízdravotný stav.

Dev stone zlepší citlivosť a mäkkosť a pomôže im rozvíjať ich zmysly.Šperky s minerálom pomôžu urobiť správne rozhodnutie v ťažkej životnej situácii.

Aventuríny modrej farby sú pre Taurus najprijateľnejšie - ľudí, ktorí sa vyznačujú svetskou a smútovkou.Vďaka kameni začnú Taurus aktívne snívať a stúpať.Kameň vytvorí osobný život Býk, spestrí ho romantickými poznámkami.

Ale nie všetci ľudia môžu nosiť aventurín, takže predstavitelia požiarneho prvku (Strelec, Aries a Leo) by ho mali odmietnuť, pretože s ním začnú mať materiálne problémy, budú v živote veľmi sklamaní.Okrem toho kameň povedie tých, ktorí sa narodili pod jedným z ohnivých znakov, k fatalizmu a cynizmu, zvýrazní prejavy emócií, v dôsledku čoho sa stanú veľmi hádavými a hysterickými.

Opatrnosť musia vykonávať aj predstavitelia súhvezdia Kozorožec.

Ľudia patriaci k vodnému prvku však nepocítia negatívny vplyv drahokamu.Kôš rakov, škorpiónov a ryže pomôže stať sa viac energickými a vytrvalejšími.Pokiaľ ide o Ryby, posilnia všetky pozitívne vlastnosti.

Celkovo sa aventurín stane vynikajúcim pomocníkom pre všetkých, ktorí majú vášeň pre zmenu, neustále uskutočňujú rôzne experimenty a sú pripravení vyrovnať sa s akýmkoľvek úderom osudu.Podľa astrológov, drahokam nie je príliš rozmarný, ale z tohoje potrebné odmietnuť všetkých, ktorí majú akékoľvek nervové ochorenie.

Nakoniec nezabudnite sledovať vzdelávacie videozáznamy o aventuríne:

Marissa