Božia matka „Tri radosti“: význam toho, čo jej pomáha a modlí sa za ňu

Existuje veľa ikon s Pannou, ktoré sa ľudia modlia za radosť.Je tu obraz „Radosti zo všetkých, ktorí smúti“, veriaci, ktorí vydržia ťažkosti a hľadajú vyslobodenie z problémov, sa na ne dostanú.Na ikonu „Neočakávaná radosť“ čítali hriešnici modlitby v nádeji, že ich Pán odpustí.A sú tu aj ikony „Nevyčerpateľná chalupa“, „Fadeless Color“, „Tri rukoväte“, „Radosť a útecha“ ... Dnes však v našom článku hovoríme iba o jednom konkrétnom obrázku.Kto a kedy ho vytvorili, za čo sa modlia, padajú do tejto tváre Panny Márie?

História vzniku ikony

Na začiatku 18. storočia (čas Petra Veľkého) bol v tom čase poslaný mladý ruský maliar študovať v móde.Talianska.Tam sa zoznámil s prácou slávnych umelcov a to ho tak zaujalo, že dokonca vytvoril kópiu obľúbeného obrazu Raphaela, zvaného Svätá rodina.

Umelec priniesol svoje dielo do svojej vlasti a odovzdal príbuznému, ktorý je hlavným kňazom cirkvi (menovite kostol Najsvätejšej Trojice, ktorý sa nachádza v Gryazy, dedine, ktorá sa dnes považuje za „zlatý roh“, v tom čase je to malá osada).Keď umelec zomrel, opát sa rozhodol umiestniť obraz na verandu.

Táto ikona by však zostalaiba krásna kópia (milovaná vtedajšími veriacimi), ak to nepomohlo vytvoriť šťastný zázrak.Nestalo sa to hneď, ale o 40 rokov neskôr.

Jedna pozoruhodná žena utrpela sériu nešťastí: jej syn (jediný, ktorý v tom čase bojoval) bol zajatý, jej manžel bol poslaný do vyhnanstva kvôli ohováraniu nepriateľa a majetok bol odstránený.Nešťastné bolo len modliť sa k Panne Márii.Čoskoro sa jej vo sne snívalo, aby išla do chrámu a padla presne na tento obraz Panny Márie a žiadala ju o príhovor.Žena túto ikonu dlho hľadala, až nakoniec vstúpila do kostola Najsvätejšej Trojice ... A neskôr sa jej manžel a syn vrátili domov a dokonca vrátili majetok rodine.Toto sú tri radosti, na ktorých počesť bola ikona pomenovaná.

Miestni umelci, ktorí ju kreslili, už aplikovali ruské obrazové tradície, takže teraz tri radosti nevyzerajú ako klasická Svätá rodina.

Historici hovoria: ikona bola v Ruskej ríši veľmi populárna.Obzvlášť ju však ocenili Kubánske a donské kozáky, ako aj ich matky a manželky, ktoré sa často modlili za svojich synov a manželov, ktorí dlho bojovali a zmizli zo svojich domovov.A okrem toho sa táto tvár tešila osobitnej úcte medzi kráľovskou rodinou.

Púť: kde sa dá v Rusku takáto ikona ukloniť?

Po poznaní histórie ikony, samozrejme, by k nej mnoho veriacich padlo ... Pôvodný obraz „Tri radosti“ sa však za sovietskych čias stratil.Našťastie zoznamy (tj kópie a následné verzie) zostali nedotknuté a niektoré z nich majú tiež zázračné právomoci.

Možno ich vidieť:

 • v kostole Najsvätejšej Trojice Zhivonachalnaya (dedina Gryazi v Moskovskom regióne - tu sa mimochodom každú stredu koná modlitebná služba s akatistom na počesť tohto obrazu a ikona je slávnostne vyňatá z oltára);
 • v chráme postavenia čestných odevov Panny Márie (Moskva);
 • v chráme uloženia róby (Leonov);
 • v domovom kostole na ministerstve vnútra.

Ikona má svoj vlastný kostolný sviatok: 26. decembra podľa starého, 8. januára podľa nového štýlu.Preto, ak sa chcete vydať na púť do kostola s touto tvárou Matky Božej, takýto dátum bude v poriadku.

Čo na tom záleží?

Na ikone „Tri radosti“ sú okrem Panny Márie a jej Syna zobrazené:

 • Svätý Ján Krstiteľ(Je to predchodca, asket, ktorý predpovedal hroziace zjavenie Mesiáša a neskôr ho ponoril do rieky Jordán ako znak vyslobodenia z hriechov - tento obrad sa neskôr nazýval krst).Bola to jeho hlava Herodias a jej dcéra Salome, kto požiadal vládcu o dar, a bohužiaľ ho dostal.Na ikone je zobrazený ako chlapec alebo mladík, pretože sa narodil o niečo skôr ako Ježiš.Podľa svätých kníh bol ním príbuzným.
 • Svätý Spravodlivý Jozef Snúbenec (ten istý tesár, manžel Márie, ktorý vychoval Ježiša).Nazýva sa zasnúbencom, pretože Jozef bol zasnúbený s Máriou, keď zistil, že nosí dieťa pod jej srdcom.Ale neodmietol sa oženiť s ňou a vychoval svojho Syna, a preto mnohí v Galilei považovali Ježiša za syna Jozefa.

To znamená, že vidíme Svätú rodinu.Preto častejšievšetky modlitby za túto ikonu sú ponúkané ľuďom, ktorí sú príbuznými, blízkymi alebo vzdialenými.

V akých životných situáciách slúži ikona „Matky Božej Tří radosti“ ako pomocníčka?

 • Niekto z rodiny slúži v armáde a tento vojak bol poslaný do vojny alebo do nebezpečnej misie (pamätajte však: musíte sa modliť nielen preto, aby Pán zachránil milovaného pred smrťou aleborany, ale aj to, že ho milostivo chránil pred spáchaním jedného z najhorších hriechov - vražda).
 • Zlodej vstúpil do domu alebo do peňaženky a ukradol niečo cenné.
 • Osoba sa chce vrátiť milovanej osobe, ktorá je od nej odcudzená (z vlastnej slobodnej vôle alebo silou okolností).
 • Rodinné šťastie je ohrozené (vážny spor, spor, hrozí rozvodom).
 • Banka hrozí zhabaním nehnuteľného majetku.
 • Príbuzný alebo blízky priateľ pracuje /dočasne žije na druhej strane.
 • Muž alebo jeho príbuzný boli ohováraní, obviňovaní z niečoho vážneho.Možno dokonca čelí súdu.
 • Človek sa zaplietol do hľadania skutočnej cesty.

Ako sa modliť za túto ikonu?

Existuje ľudová modlitba, ktorú vám ponúkame na čítanie a udržiavanie.Pomocou týchto slov môžete odkazovať na obraz v kostole aj doma.Hlavnou vecou je vzdialiť sa čo najviac od všetkého sveta a márne, očistiť dušu.Ak je to možné, priznajte sa pred čítaním, ale nie - úprimne pokánte.

Modlitba však môže byť iná.Koniec koncov, hlavná vec nie je automatické čítanie určitýchslová a úprimné myšlienky a pravú vieru, s ktorou sa modlitba vyslovuje.A potom vám pomôže Božia matka, pretože kedysi pomáhala tej chudobnej žene, ktorá sa pred jej obrazom v dedine Gryazi postavila na kolená.

Nakoniec vám odporúčame vypočuť si, ako sa v kostole koná slávnostná sviatok venovaná tejto ikone.