Chalcedónsky kameň: vlastnosti, ktoré vyhovujú horoskopu

Chalcedónsko je skupina minerálov z rôznych kremeňov, ktoré majú štruktúru jemných vlákien.Všetky chalcedónie majú rovnaké magické a liečivé vlastnosti a líšia sa od seba iba farebnou paletou a vzorom.Názov nerastov bol daný na počesť mesta Chalcedon (Malá Ázia), v ktorom sa ich ložisko prvýkrát objavilo.

Aký atraktívny je kameň z chalcedónu, aké sú jeho vlastnosti a pre koho je vhodný pre horoskop?Priateľka mojej dcéry sa doslova nezúčastňuje surového prívesku jaspisu.Hovorí, že ešte nebola silnejšia ako amulet.Jasper pomáha dobre asimilovať materiál, úspešne zložiť skúšky a neochorieť.Ako inak sú kamene skupiny chalcedónov rôzne a aké minerály k nej patria?O tom budem hovoriť v článku.

)Opis

Tento minerál je široko distribuovaný a ťaží sa v mnohých krajinách sveta.V Rusku sa ťažba chalcedónu uskutočňuje na východe Sibíri a na Čukotke.Chalcedón nazýval minerály rôznych farieb, ale s rovnakou štruktúrou.Tieto zahŕňajú:

 • acháty;
 • karneol (sardonyx);
 • onyx;
 • chryzopráza;
 • mortolit;
 • safirín;
 • jaspis;
 • achát machu;
 • cacholong.

Achátje dodávaný v rôznych farbách a odtieňoch, ktoré tvoria kovové nečistoty, ktoré tvoria jeho zloženie.Klenot sa vyznačuje charakteristickými škvrnami vytvorených čiarozdobný vzor.

Karneol (sardonyx alebo karneol)- najobľúbenejší typ chalcedónu, ktorý sa používa v láske kúzla.Charakteristické červené pruhy a pruhy sú oxid železa, ktorý je súčasťou minerálu.

Chalcedón onyxsa vyznačuje striedaním červených tónov.Tento minerál je tvorený prepletením vrstiev chalcedónu a kremeňa.

Zeleným odtieňom jechryzopráza , ale získava sa prímesou niklu.Minerál vyzerá záhadne a mysticky, je priesvitný.Iný názov pre chryzoprázu je oxid kremičitý.Zelený a smaragdový odtieň sa vyznačuje ajmortolitom- veľmi zriedkavým druhom chalcedónu.

Zafírsa vyznačuje elegantnou priesvitnosťou a bledomodrou farbou, kameň je medzi klenotníkmi neobvykle obľúbený. Jasperje v Rusku populárny, tento skvost prináša bohatstvo a prosperitu.

Mechový achátdostal meno pre svoju neobvyklú podobnosť s prírodným machom.Zotrvačníky sú dodávané v rôznych odtieňoch: mliečna biela a strieborná.

Cacholongalebo mliečny opál sa vyznačujú svetlou farbou a pórovitou štruktúrou.V prírode je zriedkavý.

Napriek rozmanitosti odtieňov a vzhľadu majú všetky drahé kamene skupiny chalcedónov spoločné fyzikálne parametre:

 • a priesvitnosť;
 • krehkosť, mäkká štruktúra;
 • prítomnosť kovových nečistôt;
 • odolnosť voči kyselinám.

Kamene sú veľmi krásne, pre ktoré sú zvlášť ocenené ženy módy všetkých čias.

Magickévlastnosti

Kamene skupiny chalcedónov sa vyznačujú silnými energiami, ktoré môžu interagovať s ľudskou energiou a ovplyvňovať ju.Kamene pomáhajú hľadať odpovede na ťažké životné otázky, dopĺňajú vyčerpanú energiu svojho pána, šetria depresiu a nabijú optimizmus.Chalcedón dáva inšpiráciu a človek získa motiváciu posunúť sa vpred smerom k cieľu, aj keď má sklonené ruky a dôjde k poruche.

Poznámka!Chalcedónia pomáha nájsť partnera duše, preto sa bežne používa v láske mágie.

Optimizmus chalcedónie dokáže uhasiť agresiu a horkosť na svete, vyvážiť emocionálnu sféru a nájsť vnútornú harmóniu a pozitívny charakter.

Od staroveku sa ľudia domnievali, že chalcedónia môže brzdiť proces starnutia a omladiť telo, takže medzi dámami v balzacskom veku sú veľmi populárne.Tieto drahokamy dávajú energiu starším ľuďom a majú tiež schopnosť zvyšovať množstvo vitality.

Pre talismana sa odporúča zvoliť klenot, ktorý klenotníci neupravujú: zachováva prirodzenú energiu.Klenot je schopný chrániť pred poškodením, zlým okom, ohováraním a klebety.Cestovatelia si cenia tohto skvostu pre záchranu v nepredvídaných situáciách a ochranu pred nehodami.

Minerál poskytuje dobrý nočný odpočinok a odstraňuje nočné mory.Umiestnené pod vankúš, udeľuje prorocké sny.

Chalcedónia bola vždy oceňovaná ako verný pomocník v ťažkých životných situáciách.Pomáhaprežiť ťažké časy, nestratiť srdce počas pokusov a nestratiť v živote cieľ kvôli prameňu smolu.S týmto magickým minerálom nie je nič nemožné: môžete dosiahnuť svoj cieľ a vydržať akýkoľvek fyzický a psychický stres.

Terapeutické vlastnosti

V prvom rade chalcedón lieči ľudskú dušu a zmierňuje depresie a zúfalstvo.Nervové choroby, nervové vyčerpanie, neuróza a psychopatia, zmeny nálady - tieto problémy je možné riešiť vďaka liečivým účinkom vibrácií magickej chalcedónie.

Od pradávna sa pozorovala vlastnosť chalcedónu normalizovať krvný tlak a korigovať fungovanie srdcového svalu.Minerál má tiež pozitívny vplyv na endokrinný systém, ktorého zdravie do značnej miery závisí od emocionálneho pozadia.Tieto minerály sú užitočné na normalizáciu hormonálnych hladín v období dospievania, počas tehotenstva a počas menopauzy (nielen u žien, ale aj u mužov).Preto sa pri chalcedónii nebojajú ostré výkyvy nálad, akné dospievajúce vyrážky a ponorenie sa do depresie.

Aby kamene nestratili svoje vlastnosti, je potrebné usporiadať správne skladovanie.V prípade chalcedónie si musíte vybrať osobitnú škatuľu alebo ju uložiť v samostatnej taške z mäkkej a hustej látky.Je to potrebné na ochranu pred mechanickým pôsobením hustejších a hrubších minerálov v obale.Tiež sa neodporúča nosiť amulety a šperky z chalcedónuzapojenie sa do aktívnych aktivít: existuje možnosť poškriabania alebo iného poškodenia kameňa.

Na čistenie minerálov pred znečistením použite jemný mydlový roztok a mäkkú handričku.Po vyčistení opláchnite pod tečúcou vodou a jemne osušte handrou.

Komu vyhovuje

Kamene sú vynikajúce preStrelec a rakoviny .Minerál Strelec pomáha vyrovnať sa so zlou náladou a dáva dôveru v ich schopnosti.S pomocou kúzla kameňov zo skupiny chalcedónov bude Strelec schopný realizovať všetky zamýšľané ciele.V prípade Rakova je chalcedónia nevyhnutný v milostných záležitostiach: pomáhajú stať sa očarujúcimi a nájsť partnera duše.V rodinnom živote sa človek nemôže obísť bez chalcedónie: zachráni Rakova pred hádkami a konfliktmi, dá si vzájomné porozumenie so svojím manželom a zachráni pred zradou.

Blíženecchalcedón poskytuje neoceniteľnú službu: vyrovnáva psychiku, pomáha organizovať sa a zhromažďovať.Vďaka chalcedónii budú môcť Blíženci priniesť to, čo sa začalo, do logického záveru a neopustiť projekt na polceste, pretože oň stratili záujem.

Leotento minerál pomôže ochladiť agresiu a odhalí skryté talenty, ale farba kameňa by mala byť oranžová. Kameňpomôže vyriešiť problémy materiálnej pohody a dosiahnuť kariérny rast, farba minerálov nie je zásadná.

Baranmusí venovať pozornosť heliotropom a jaspisom.Tieto minerály pomáhajú kontrolovať emočné výbuchy a dávajú zdravý optimizmus.Jasper urobí aRyby . Váhy a Býkby mali uprednostňovať ružovú, modrú a bielu chalcedóniu. Pannabude ťažiť z kameňov zelených a žltých odtieňov.

Škorpiónomsa odporúča nosiť čierne chalcedónie, pretožeVodnárzelene sfarbené kamene - oxid kremičitý (chryzopráza) bude prínosom.