Charakteristické črty snov Smurova

Sny sú neoddeliteľnou súčasťou života každého človeka.Každú noc cestujú ľudia vo snoch rôznymi realitami, prijímajú zhora znamenia týkajúce sa zlepšenia ich života, ako aj varovné signály o tom, čoho sa treba báť.Dnes existuje veľké množstvo rôznych kníh snov, z ktorých každá sa líši svojimi charakteristickými črtami.V tomto článku sa zameriame na charakteristické črty Smurovovej knihy snov.Najprv však urobme krátku exkurziu do všeobecného pojmu „sen“.

Čo sú sny

Ak sa obrátime na názor vedcov, potom sú sny prirodzeným fyziologickým stavom, ktorý sa vyznačuje zníženou reakciou na okolitú realitu.Cicavce, vtáky, ryby a iné živočíšne druhy vrátane hmyzu (napríklad Drosophila) sa môžu dostať do stavu spánku.

Pojem „spánok“ okrem toho znamená aj postupnosť obrázkov, ktoré sa vytvárajú vo fáze REM spánku a zostávajú v pamäti osoby, keď sa prebudí.

Z fyziologických indikácií majú bežné sny rozdiely od podobných stavov (napríklad pozastavená animácia je variantom hibernácie u zvierat, hypnotického spánku, kómy, mdloby alebo letargického spánku).

Keď človek spí, jeho úroveň anabolických procesov sa zvyšuje a zároveň sa znižuje katabolizmus.

Za normálnych podmienok by mal spánokvyskytujú sa približne každých dvadsaťštyri hodín.Tento cyklus sa nazýva cirkadiánny rytmus.Ten určuje každý deň, pričom najdôležitejším faktorom je množstvo svetla v miestnosti.Je to prirodzený cyklus osvetlenia, ktorý má najsilnejší vplyv na koncentráciu špecifických foto-závislých proteínov.Normálne sa cirkadiánny cyklus prispôsobuje dĺžke denného svetla.Ale okrem celonočného odpočinku mnoho kultúr podporuje aj možnosť krátkodobého denného spánku alebo siesta.

Spánok je osobitný stav ľudského vedomia, ktorý je rozdelený do niekoľkých stupňov, ktoré sa počas noci vzájomne nahrádzajú.Výskyt týchto štádií je ovplyvnený aktivitou rôznych mozgových štruktúr.

Napríklad sen by sa mal za normálnych okolností začínať od prvého štádia (pomalé sny).Ich trvanie sa pohybuje od 5 do 10 minút.

Potom sa začne druhá etapa, ktorej trvanie je asi dvadsať minút.Nasledujúca polhodina až štyridsaťpäť minút sa nahradí asi tromi až štyrmi etapami.A potom sa snílek vráti do druhej fázy pomalého sna, ktorá je nahradená prvou epizódou rýchlych snov (sú veľmi krátke, v trvaní nie dlhšie ako päť minút).

Opísaná sekvencia je známa ako cyklus.Jeden cyklus trvá deväťdesiat až sto minút.Potom sa cyklus opakuje so znížením fáz pomalých snov a so zvýšením rýchlosti rýchlych snov.

Ak existuje úplný a zdravý spánok, potom o ňom môžeme hovoriťpäť kompletných cyklov.Postupnosť, s akou je jedna etapa nahradená inou, ako aj jej dĺžka v čase, je obyčajne ilustrovaná hypnogramom, v ktorom môžete vidieť štruktúru spánku človeka.

Prečo potrebujeme spánok

Spánok je potrebný, aby:

 • poskytoval telu dobrý odpočinok;
 • spracovávajú a uchovávajú informácie (najmä v prípade pomalých snov).Spánok uľahčuje a konsoliduje získané informácie;
 • spánok tiež pôsobí ako prispôsobenie tela a jeho reakcia na zmeny v osvetlení (denné a nočné cykly);
 • spánok pomáha obnoviť imunitu, najmä v dôsledku aktivácie t-lymfocytov, ktoré nedovoľujú výskyt prechladnutí a vírusových ochorení;
 • v stave spánku je ľudský mozog zbavený škodlivých odpadových produktov.

Podľa pomerne populárnej viscerálnej teórie snov sa v procese spánku v centrálnej nervovej sústave osoby neustále analyzuje a reguluje činnosť vnútorných orgánov.

Sonnik Smurova

Autorom tejto soniky je slávny autor ezoterickej literatúry Olga Borisovna Smurova.Kniha je známa aj pod iným názvom „Family Dream Book“.

Výklad snu sa vyznačuje určitou originalitou a štylistickou originalitou.Harmonicky spája hlavné smery pri interpretácii snov.Zároveň sa v ňom interpretujú sny, aby sa každý mohol ľahko dostaťodpovede a vysvetlenia o tom, čo bolo vidieť v noci.Smornova snová kniha má tiež niekoľko charakteristických čŕt, ktoré podrobnejšie preskúmame ďalej v článku.

Hlavné črty programu Family Sonic

V tejto publikácii sú všetky sny rozdelené podľa priemerného trvania a stupňa ponorenia do spánku.

Takéto druhy snov je možné rozlíšiť:

 1. Rýchle sny - väčšinou oplývajú najmä neobvyklými obrázkami a grafmi, ktoré sa úplne nezmestia do rámca bežnej logiky.Takéto sny sú známe aj pod iným názvom „paradoxné sny“.
 2. Pomalé sny - majú svoje vlastné charakteristické rozdiely.Takže v procese pomalých snov človek nedostáva nové informácie a jeho vedomie analyzuje, čo je pre neho obzvlášť dôležité, s odkazom na najnovšie jasné udalosti, ako aj na úlohy, ktoré sú stanovené pre spiaceho človeka.Po pomalom spánku sa človek vrhá do rýchleho snu, v ktorom môže vyvodiť závery, zastúpené všetkými symbolickými a obrazovými kresbami.

Okrem takéhoto rozdelenia snov používa Smurova Family Dreambook aj základné metódy pri interpretácii snov, a to:

 • Nie je potrebné venovať pozornosť nejasným snom, pri ktorých nie je jasnéhlavný obrázok a tiež neexistuje žiadny pozemok alebo iný jasný obraz.
 • Naopak, stojí za to bývať osobitne o snoch, v ktorých cítite svojeprítomnosť je obzvlášť jasná a tiež aktívne ovplyvňuje dianie.
 • Do kategórie vecí patria aj sny, v ktorých spiaca osoba dostáva správy od blízkych alebo drahých ľudí (veľmi často od tých, ktorí už nežijú).
 • Venujte pozornosť skutočnosti, že vedomie sa na nás niekedy pokúša oklamať tým, že ponúka sny v presne opačnom poradí.
 • Pri interpretácii snov sa oplatí venovať väčšiu pozornosť intuitívnemu prístupu a v tomto procese byť kreatívny.
 • Tie druhy snov, ktoré nie sú úplne naplnené, sa nemajú interpretovať.Napokon, keď sa obrátime na taký výklad, budete sa mýliť.

Výklad snu Smurova je neuveriteľne užitočnou publikáciou pre všetkých ľudí, ktorí venujú pozornosť odporúčaniam svojho podvedomia a prijímajú dôležité rozhodnutia v rôznych oblastiach svojho života.

Hoci kniha snov funguje podľa veľmi všeobecného, ​​univerzálneho prístupu, môžu ju využiť aj začínajúci tlmočníci a jednoducho zvedaví ľudia.Pre väčšie pohodlie je kniha snov vybavená kompletným abecedným zoznamom interpretácií nočných snov.

Ak chcete nájsť informácie o javu alebo predmete, ktorý vás zaujíma, jednoducho nájdite prvé písmeno tohto slova v abecednom zozname a potom vyberte požadované slovo z navrhovaného zoznamu a odkazujte na jeho interpretáciu.

Výklad snu Smurova je neuveriteľne pohodlná a užitočná kniha, ktorá objasní informácie, ktoré vám boli zaslané zhora, potrebné na zlepšenie.kvalita života.Použite ho na odhalenie všetkých tajomstiev vášho podvedomia a na ochranu pred možnými problémami.

Dúfame, že tento článok bol pre vás užitočný a pomohol vám nájsť odpovede na všetky vaše otázky.A nakoniec dôrazne odporúčame pozerať na zaujímavý tematický videozáznam:

Marissa