Chrysoberyl: magické vlastnosti a aplikácie

Chrysoberyl je dnes veľmi populárny minerál.Názov kameňa je daný jeho krásnou zlatou farbou (preložené z gréckych kukuričiek znamená zlato).Sú známe rôzne verzie toho, či je chrysoberyl drahokam alebo polodrahokam.

Väčšina odborníkov má tendenciu priradiť klenot do prvej kategórie.Cena produktu s chrysoberylom závisí od veľkosti šperku, zložitosti jeho strihu, farebných variácií a ďalších faktorov, o ktorých budeme hovoriť neskôr.

Charakteristiky zloženia a typy kameňov

Chrysoberyl nepôsobí nič viac ako hlinitan berýlia.Prevažnú časť kameňa predstavujú kombinácie oxidov hliníka a berýlia.V niektorých prípadoch sa samozrejme nachádzajú aj nečistoty - spravidla ide o oxidy chrómu a železa.Najcennejšie sú tie minerály, ktoré obsahujú chróm, pretože sú neoddeliteľnou súčasťou najodolnejších vlastností a tiež vynikajúci svetelný výkon.

Klenotníci okrem toho vysoko oceňujú tie druhy exemplárov, ktoré sa vyznačujú atraktívnym účinkom mačacieho oka.

Hlavné odrody chrysoberylu, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v prírode, sú:

Kamene zlaté a žltkastej farby sa spravidla nachádzajú v prírodných podmienkach.Zriedkavejšie variácie chrysoberylov sú kamene červenkastého alebo nahnedlého odtieňa (táto farba sa k nim pridáva zvýšeným percentom železa v kompozícii).Veľmi zriedkavé a najcennejšie sfarbenie je fialové.

Ešte zriedkavejšie sú však priehľadné kamene, ktoré sa vyznačujú vysokou odraznosťou.Drahokamy so zelenkavým odtieňom, ktoré v nich naznačujú zvýšený obsah titánu, sú tiež zriedkavé.Odborníci tvrdia, že samotné beryly sú pomerne zriedkavé kamene.V prírodných podmienkach ich nie je veľa drahokamov.Z tohto dôvodu majú chrysoberyly pomerne vysoké náklady.

Chrysoberyl je vzhľadom na svoje chemické zloženie indikátorom zvýšeného obsahu aluminy a zníženej kyseliny kremičitej.Toto je jedno z vysvetlení, prečo sa kameň vyskytuje hlavne v dolomitoch a vápencoch.

Miesta najznámejších ložísk nerastných surovín sa nachádzajú na Madagaskare, v Ceylone, Brazílii, v Spojených štátoch amerických a samozrejme v Urali sú slávne smaragdové bane.Navyše vďaka moderným technológiám bolo možné vytvárať vzorky umelého kameňa, ale nemajú rovnaké vlastnosti ako prírodné náprotivky.

Oblasti použitia chrysoberylov

Chrysoberyl sa javí pomerne zriedkavo.druh drahokamu, ktorý bol vždy veľmi populárny, najmä minerálov s účinkom mačacieho oka.Tradičné šperky sa zriedka vyrábajú z mačacích očí, aj keď ich zvýšená tvrdosť je na tieto účely celkom vhodná.

V prípadoch, keď sa zloženie kameňa presne zhoduje s jeho chemickým vzorcom, nemá žiadnu farbu.Kamene tohto druhu nie sú príliš populárne, pretože v dôsledku mierneho lomu a nevýznamnej disperzie jasne strácajú na diamantoch , zirkónov a dokonca zafírov v bielej farbe.Naopak, minerály sú vysoko hodnotné, na ktorých sa dobre prejavuje účinok vnútornej duhovej hry svetla (známej ako asterizmus) a ktoré sa spracúvajú vo forme kabarónov.

Liečivé vlastnosti drahokamu

Minerál má niekoľko liečivých vlastností, medzi ktorými sú tieto:

  • zvyšuje schopnosť samého hojenia tela;
  • normalizuje adrenalín a cholesterol;
  • posilnia svaly hrudníka;
  • priaznivo ovplyvňuje fungovanie pečene;
  • ​​
  • sa vyrovnáva s patológiami kože.

Ľudia, ktorí praktizujú tibetskú a indickú medicínu, sa domnievajú, že chrysoberyly majú silnú projektívnu energiu, ktorá priaznivo ovplyvňuje fungovanie srdca a obehového systému.

Od staroveku sa kamene používali na liečenie rôznych patológií: poruchy kardiovaskulárneho systému, centrálneho a periférneho nervového systému.systému.Úspešne liečia neplodnosť, zápaly v tele, patológiu hrdla, prechladnutie a astmu, patologické choroby očí, duševné choroby, cholelitiázu a akútnu cholecystitídu.

Staroveký ruský rukopis s názvom „Svyatoslavova zbierka“ uvádza, že chrysoberyly úspešne vyliečia svrab, malomocenstvo a správajú sa ako spoľahlivý amulet z opitosti.

Stone Magic

  1. Indi už dlho uznávajú chrysoberyl ako najsilnejší kúzelný kameň spájajúci kráľovstvo nerastov a zvyšok sveta.,Alexandrites a mačacie oči používajú špeciálne magické vlastnosti.
  2. Existuje názor, že kameň zvyšuje intuitívne schopnosti, robí jeho majiteľa dômyselnejším, pomáha mu dosiahnuť úspech a tiež chráni pred rôznymi ťažkosťami a neprimeranými rozhodnutiami.Klenot tiež posilňuje rodinné a rodinné väzby.
  3. Verí sa, že kameň dodá človeku vnútornú harmóniu, urobí ho pokojnejším.
  4. Obyvatelia Ruska uctievali chrysoberyly ako talisman, ktorý chráni pred hazardnými hrami.

Kameň ovplyvňuje prácu Manipur a čakier Anahata.Vyznačuje sa projektívnou energiou Yang (má tendenciu vylučovať, aktivovať energiu).

Chrysoberyl bude vynikajúcim maskotom pre ľudí, ktorí vykonávajú obchodné činnosti, zaoberajú sa vedeckými a sociálnymi činnosťami.Zvyčajne sa vo forme talismanov vyberie prsteň zo zlata alebo platiny, do ktorého sa bude fazetovaťkameň.Takýto prsteň pomôže prilákať veľa šťastia v oblasti podnikania a lásky, ochráni pred ostatnými negatívnymi vplyvmi zvonka a závisťou iných ľudí.

Ktoré z znamení zverokruhu je najvhodnejšie

Verí sa, že chrysoberyly sa vyznačujú obzvlášť pozitívnym účinkom na takéto znamenia - Rak a Blíženci.Drahokam zlepší úspech týchto ľudí a poskytne duchovnú harmóniu.

Chrysoberyl tiež dobre pôsobí na Kozorožca a Váhu - otvorí im druhý vietor, vďaka ktorému budú môcť v živote dosiahnuť dôležité ciele.

Baran a Kozorožec, ktorí používajú šperky s chryzobylmi, ľahšie nájdu spoločný jazyk s inými ľuďmi a získajú verných kamarátov.

Indickí mudrci vždy verili, že chrysoberyl chráni súhvezdie Blížencov.V skutočnosti kameň neustále mení svoju farbu, čo je veľmi dobre kombinované s dualitou tohto znamenia zverokruhu.Z tohto dôvodu bude mať použitie šperkov s chrysoberylmi priaznivý vplyv na stav energetického obalu Gemini.Obyvatelia Európy a Ameriky nesúhlasia so sponzorskými schopnosťami alexandritov.Prvá skupina ľudí sa s ním spája a znamenie zverokruhu Ryby, a druhá - Škorpión.

Nakoniec vám odporúčame pozrieť si informatívne video o úžasných schopnostiach drahokamu:

Marissa