Chrysocolla stone: opis a vlastnosti

Minerál Chrysocolla je nielen krásny, ale aj veľmi užitočný, čo sa vysvetľuje prítomnosťou špeciálnych vlastností, a to nielen fyzických, ale aj magických a liečivých.Tento jedinečný kryštál sa používa v šperkoch aj v priemyselných odvetviach.

Nedávno som narazil na krásne šperky so zaujímavým kameňom, ako sa ukázalo - bola to chrysocolla.Než som si ju kúpil, rozhodol som sa o tom dozvedieť čo najviac a informácie, ktoré som našiel, ma potešili.V tomto článku budem hovoriť o vlastnostiach kamene chryzokol, kde sa ťaží, ao tom, aké znaky zverokruhu sú vhodné.

Opis minerálu

Chryzokol je komplexný kremičitan meďnatý.Má nízku hmotnosť a krehkosť, takže ju možno zničiť aj pod vplyvom čistiacich prostriedkov pre domácnosť.V gréčtine znamená názov kameňa „zlaté lepidlo“.Má tiež iné meno „Elat“, ktoré je uvedené v legende kráľa Šalamúna.

Minerál Chrysocolla je vo všeobecnosti nepriehľadný, niekedy sa však nachádzajú priesvitné vzorky.Jeho povrch má voskový lesk a niekedy môže vyzerať ako mastné sklo.Estetika kameňa závisí od jeho tvrdosti a hustoty.Najintenzívnejší lesk je obsiahnutý vo vzorkách s vysokým stupňom hustoty a tvrdosti.štruktúra.Mäkké kocky nemajú prakticky žiadny lesk a ich textúra je matná.

Najbežnejšie kamene sú modrej a nebeskej, ale aj v prírode existujú minerály čierneho, hnedého a zeleno-modrého odtieňa.Farba chryzkoly závisí od nečistôt, ktoré tvoria jej zloženie, napríklad:

 • meď dodáva tyrkysovú farbu;
 • v dôsledku rozptýleného mangánu sa vytvára hnedý odtieň;
 • Zelené tóny sa objavujú, keď existuje kombinácia hliníka, medi a železa.

V závislosti od farby, štruktúry a zloženia sa chryzokol rozdeľuje na tieto typy:

 • Bisbiit sú modré vzorky, ktoré obsahujú nízku koncentráciu vody.
 • Asperolit je zeleno-modrý kameň s vysokou koncentráciou vody, ktorý má štruktúru krehkých hmôt v tvare obličiek.
 • Demidovit je najdrahší druh nerastu, ktorý sa vytvára na povrchu malachitu.Môže byť modrá, zelená alebo modrá.Z dôvodu vonkajšej podobnosti sa často používa pri výrobe šperkov namiesto tyrkysových.

Vklady a historické fakty

Chryzokol je tvorený v miestach, kde sa oxidujú ložiská medi.,V týchto oblastiach prúdia podzemné vody, ktoré obsahujú vysokú hladinu kyseliny kremičitej.Preto sa tento minerál nachádza v oblastiach ťažby medi.

Najväčšie ložiská chryzkoly sa nachádzajú v Južnej Amerike v pohoriach And, ale kameň sa ťaží aj v iných krajinách:

 • Nemecko;
 • Čile;
 • Bavorsko;
 • Africa;
 • Zair;
 • Austrália;
 • ​​
 • Peru;
 • Rusko.

Podľa historických prameňov bol minerál prvýkrát objavený v starom Izraeli na brehoch Červeného mora v blízkosti mesta Elat.V akých rokoch ľudia začali používať chryzokol nie je známe, ale odborníci tvrdia, že to bolo dávno pred naším obdobím.

Väčšina informácií, ktoré sa nám podarilo zhromaždiť, bola o starovekom Egypte, pretožetu sa minerál používal najčastejšie.Vyrábali taniere pre ozdobné mozaiky, ozdobné kozmetiky úžasných farieb a rôzne figúrky.Dnes chrysocolla vyrába dekoratívne remeslá pre interiér, šperky, drahé dekoratívne materiály.

Terapeutické vlastnosti

Odpradávna chryzola používala liečiteľov na liečenie ľudí.Dnes litoterapeuti tiež používajú tento kameň na terapeutické účely.S tým sa môžete vyrovnať s celým radom komplikovaných ochorení:

 • Závislosť od alkoholu.Človek musí mať vždy pri sebe kameň, aby prekonal chorobu.Jeho energia potláča túžbu po konzumácii alkoholických nápojov a pri odpustení pomáha obnoviť zdravie a zvýšiť životný potenciál.
 • Poruchy nervového systému.Z dôvodu problémov s centrálnym nervovým systémom sa u ľudí zvyčajne vyvinie nespavosť, pretrvávajúce bolesti hlavy, letargia a útoky agresie.Nie zriedka, všetko končí hlbokou depresiou so samovražedným sklonom.Noste šperky neustálealebo maskot s chryzokolou pomôže rýchlo založiť prácu nervového systému a eliminovať súvisiace ochorenia.
 • Neplodnosť.Patológie reprodukčného systému u žien aj u mužov, litoterapeuti účinne liečia pomocou kamene chryzoly.Takisto sa eliminujú rôzne choroby pohlavných orgánov, ktoré bránia prirodzenému počatiu detí.
 • Zlepšenie zdravia žien.Energia minerálov priaznivo ovplyvňuje zdravie žien, a to pomáha normalizovať hormonálne pozadie, vytvára prácu vaječníkov a obnovuje menštruačný cyklus.Pri silnej bolesti počas menštruácie sa odporúča aplikovať chryzokol na spodné brucho.
 • Ochorenia dýchacích ciest.V prípade chronickej tonzitídy, astmy, kašľa a iných ochorení sa odporúča nosiť prívesok alebo výložníky s chryzokolou.Okrem toho pomôže opraviť štítnu žľazu a prekonať choroby pľúc.
 • Ochorenia gastrointestinálneho traktu.Ak je poškodený gastrointestinálny trakt, odporúča sa nosiť náramok alebo prsteň s minerálom a pred úplným zotavením by ste šperky nemali odstraňovať príliš dlho.
 • Odstránenie syndrómu bolesti.Stačí pripevniť chryzokol na miesto bolesti a po 15 minútach sa bude cítiť veľká úľava.Obzvlášť dobrý kameň pomáha pri bolesti chrbta.

Kúzelné vlastnosti

Vzhľadom na prítomnosť magických vlastností sa kameň Chrysocolla používal v staroveku narôzne obrady az toho boli vyrobené aj amulety a amulety.Bol nazývaný kameňom čarodejníkov a kňazov, pretožepomohol naučiť sa tajomstvá vesmíru a odhalil schopnosti uzdravenia a jasnovidectva.Verilo sa, že minerál chráni pred zlými duchmi, kazom a zlým okom a zlými myšlienkami.Bol tiež nazývaný kameňom zmierenia, pretože pomáhal príbuzným riešiť konflikty a nachádzal vzájomné porozumenie.

Ľudia stále veria v magickú silu chryzokoly.To je veril, že kameň je schopný obdarovať múdrosť a rozvážnosť, prispieva k rozvoju intuície, učí správne formovanie myšlienok, a "znižuje" snívateľov na zem.Pod vplyvom minerálnej energie sa střízlivejšie pozerajú na veci a na celý svet.

Chrysocolla pomáha ľuďom otvárať sa, rozvíjať komunikačné schopnosti a prekonávať strach a rozpaky iných.Amulet s týmto minerálom zároveň naučí trpezlivosť a pomôže nájsť vnútornú harmóniu, impulzívne a neobmedzené osobnosti.

Šperky s chryzokolou sa väčšinou odporúčajú ženám nosiť.je to pre nich najväčší úžitok.Prsteň, náramok alebo prívesok vykladaný minerálom vyzerá nielen krásne, ale dáva mu tiež ženskosť, rozvíja v ňom milosť, kultivovanosť a eleganciu.

Figurína z modrých drahokamov sa stane pre deti talizmanom.Musí byť umiestnená v blízkosti detskej postieľky, aby ho chránila pred nespavosťou, obavami, nočnými morami a zlým okom.Energia kameňa tiež pomôže posilniť imunitu dieťaťa.

Komu?

Chryzokolský kameň je vhodný pre všetky príznaky zverokruhu, ale najvýhodnejšie ovplyvňuje iba niektoré z nich.Napríklad minerál dáva šťastie, prosperitu a veľa šťastia pre levy, rakoviny, Váhy a Vodnáry.Ale Aries poskytne vysokú inteligenciu, primeranosť a schopnosť rýchlo reagovať v extrémnych situáciách.Harmónia, pokoj a múdrosť chryzokol budú obdarovať Strelca a Býk.Zástupcovia posledného označenia sa navyše stanú obozretnejšími a súcitnejšími.

Minerál je ovplyvňovaný Mesiacom a je obdarený jeho energiou, takže položky, ktoré boli zakúpené v piaty lunárny deň, budú mať najväčšiu moc.Verí sa, že človek, ktorý si kúpil chryzokol v piaty deň, bude schopný nadviazať s ním najodolnejšie spojenie, a preto z minerálu získa oveľa väčší úžitok.

Výsledky

 • Chryzokolský kameň má nielen atraktívny vzhľad, ale aj množstvo užitočných vlastností.
 • S pomocou minerálov sa lieči neplodnosť, závislosť od alkoholu, choroby dýchacích ciest a iné choroby.
 • Najužitočnejšia chryzokol je pre ženy, preto by mali s týmto kameňom nosiť šperky častejšie.