Chrysolite Stone - Ako to pomôže zmeniť váš život

Chryzolit je najcennejšou odrodou olivovského kameňa.Má iné meno „ peridot “.Slovo „chrysolite“ je zakorenené v gréckom slove „chrysos“ - to znamená „zlatý“.V tomto materiáli budeme hovoriť o magických a liečivých vlastnostiach kameňa.

Všeobecné informácie o chrysolite

Vďaka svojej úžasnej kráse a aristokracii sa minerál nazýva „večerný smaragd“.Ak vezmeme do úvahy výrobky s klenotom pod umelým osvetlením, strácajú svoj žltý odtieň, meniace sa na zelenú a začnú skutočne vyzerať ako prírodný smaragd.

Známy zástupca skupiny obrovských chryzolitov s bohatou olivovo-zelenou farbou je historickou pamiatkou, miestom jej skladovania je diamantový fond (Ruská federácia).

Historické pozadie

V mnohých zdrojoch si môžete prečítať, ako sa chryzolit nazýva „biblický kameň“.Krvierový cisár Nero pozoroval trápenie prvých prívržencov kresťanského náboženstva, ako aj slávneho ohňa v Ríme, ktorý urobil chryzolský monoklorganizovaný.Ale napriek tomu je chryzolit, ak sa obrátime na výklad, ktorý poskytuje Biblia, symbolom skutočného duchovného kázania.

Obyvatelia Indie od staroveku oceňovali kameň pre jeho schopnosť normalizovať vzťahy medzi členmi opačného pohlavia.Kameň sa začal tešiť väčšej popularite medzi Indiánmi, keď začali vznikať prvé tvrdenia, že zbavuje impotencie a je schopný zapáliť oheň vášne u mužov.

Kameň bol medzi obchodníkmi uctievaný pre svoju schopnosť chrániť pred krádežami a požiarmi a tiež preto, že pomohol nadviazať dôležité obchodné väzby.Bol zvyknutý chrániť sa pred nehodou.

A biskupi katolíckej cirkvi zaznamenávajú veľmi silnú energiu drahokamu.Preto používajú prsteň s kameňom, ktorý symbolizuje spiritualitu, vysokú morálku a čistotu.

Magické vlastnosti chryzolitu a význam pre človeka

Najskôr je potrebné uviesť takú vlastnosť kameňa ako vernosť.Minerál bude slúžiť iba jednej osobe!Toto je vysvetlenie hádanky, prečo často drahokamy, ktoré sú zdedené alebo získané napríklad v zastavárni, nemajú žiadny magický alebo uzdravujúci účinok.

A ešte viac - v prípade, že kameň šiel k svojmu majiteľovi v dôsledku nepoctivých podvodov, prinesie mu na hlavu veľa rôznych problémov.

Chryzolit tiež nemôže stáť osamelosť, a preto ho nemožno dlho ukrývaťrakva, ale z času na čas je potrebné nosiť s ňou výrobky alebo ich aspoň nejaký čas držať v rukách, aby si uchovali svoje magické vlastnosti.

Drahokam miluje najviac mladých a energických ľudí, ako aj všetkých, ktorí majú aktívne životné postavenie.Pomôže to dosiahnuť plánované ciele, bude pôsobiť ako ďalší zdroj vitality, vyjasní myseľ, aby bolo ľahšie nájsť správne riešenie v ťažkej situácii.

 • Mladé páry, ktoré sú stále vo fáze mletia proti sebe, sa môžu spoľahnúť na pomoc chryzolitu: kameň uvoľní zbytočnú agresivitu, pridá primeranosť a zdržanlivosť.
 • Existuje názor, že chryzolit úspešne lieči zdravie a silu mužov.
 • Je veľmi dobré, ak vo vašej domácnosti stojí figúrka z chryzolitu - pritiahne do nej veľa šťastia.Je však veľmi dôležité, aby ste sa namiesto prírodného kameňa nestretli so skutočnosťou.
 • Zástupcovia zverokruhu Leo sa vyzývajú, aby týmto zvieratám dávali chryzolite.Prinášajú úspech svojmu majiteľovi a budú tiež schopní chrániť pred vyrážkami.
 • Podľa starej legendy má kameň úžasné vlastnosti - môže chrániť dom pred ohňom a ľudí pred popáleninami.
 • Môžete sa spoľahnúť na pomoc drahokamu všetkým tým, ktorí trpia depresiou a túžbou - vráti stratenú radosť zo života.
 • Kameň bude vynikajúcim talizmanom pre všetky nové snahy, prispeje k úspešnému podnikaniu a odstráneniu všetkých prekážok na ceste jeho pána.
 • Chrysolit tiež čistí energetické telo človeka, pretože vďaka svojim vysokým vibráciám prispieva k spáleniu akejkoľvek negatívnej energie, s ktorou v našich životoch prichádzame do styku.
 • Minerál sa používa na obrady určené na zvýšenie príťažlivosti mužov v očiach žien a naopak.
 • ​​
 • Klenot tiež pôsobí ako vynikajúci talisman, priťahuje šťastie, zlepšuje bohatstvo a plní ochrannú úlohu.

Liečivé schopnosti minerálu

Okrem magických kameňov je známy aj svojimi liečivými schopnosťami, medzi ktoré patria:

 • hlavné liečenievlastnosťou chrysolitu je zlepšenie fungovania nervového systému.Klenot tak zbaví majiteľa úzkosti, úzkosti, pomôže normalizovať spánok, úspešne sa vyrovnať s nespavosťou a odstrániť nočné mory.Existujú prípady, keď kameň pomohol ľuďom liečiť koktavosť, ktorá vznikla v dôsledku strachu alebo inej stresovej situácie;
 • zlepšuje fungovanie kardiovaskulárneho systému;
 • Minerál priaznivo ovplyvňuje orgány videnia.Okrem toho sa rovnako dobre vyrovnáva s krátkozrakosťou a ďalekozrakosťou, spomaľuje rozvoj katarakty a glaukómu;
 • s pomocou chryzolitov sa lieči pohybový aparát tela;
 • normalizuje fungovanie pľúc a dýchacích ciest;
 • tiež chryzolit pomôže liečiť choroby žalúdka a obličiek, na tento účel je potrebné naniesť minerál na boľavé miesto.

Pre ktoré je chryzolit vhodnýZnamenie zverokruhu

Na prvom mieste v zozname tých, ktorí musia mať vo svojom arzenáli šperky s chryzolitom, sú Lev a Strelec.Títo predstavitelia protipožiarneho prvku sa vďaka klenotu stanú úspešnejšími, ale zároveň sa budú chrániť pred nadmerným bezohľadnosťou a vyrážkami.

Vodoznaky, najmä ryby, by však mali využívať silu kameňa s veľkou starostlivosťou.Naopak, môže im to zhoršiť život tým, že doň posiela množstvo rôznych problémov a problémov.

Pravidlá nosenia predmetov s chryzolitmi, funkcie ukladania

Magický účinok chryzolitov môžete zvýšiť, ak budete postupovať podľa jednoduchých odporúčaní:

 1. Zlato je najvhodnejším kovom na orámovanie kameňa, jeho magia sa tak stane silnejšou;
 2. Ak ste si zakúpili chryzolitový prsteň, odporúča sa, aby ste si ho položili na malíček.Ak však chcete zvýšiť svoju vlastnú hodnotu na vlastné oči, položte prsteň na ukazovák;
 3. V ideálnom prípade musíte kúpiť nový kúsok chryzolitových šperkov, aby ste sa stali jeho prvým majiteľom;
 4. Ak chcete byť uzdravený pomocou kameňa, noste s ním výrobky čo najbližšie k miestu patológie;
 5. Slnečný klenot ide dobre s bielymi, žltými, zelenými, hnedými a čiernymi kvetmi.Nezabudnite na to pri vyzdvihnutí odevov a iných šperkov.

Chryzolit nie je tvrdý, je to skôr krehký kameň.Preto je také dôležité, aby sa o neho vlastník riadne staral:

 • čisteniekameň sa vykonáva v mydlovej vode, potom sa minerál utrie kúskom mäkkej handričky.Na čistenie je zakázané používať kefy alebo iné čistiace prostriedky;
 • pri používaní šperkov s drahokamami postupujte opatrne.Zabráňte mechanickému poškodeniu;
 • Ak máte v úmysle prísť do styku s kyslými, zásaditými alebo inými agresívnymi druhmi tekutín, určite odstráňte výrobky s chryzolitom.Táto položka zostáva relevantná, aj keď iba umývate riad alebo čistíte;
 • skladujú šperky s kameňom a balia ich do mäkkého materiálu. Ideálnym miestom na uskladnenie bude samostatná rakva.

Magické vlastnosti chryzolitu, ako aj jeho vonkajšia príťažlivosť, viedli k jeho vysokej popularite v prostredí šperkov.Ďalším pozitívnym bodom - šperky s chryzolitom nie sú príliš drahé v porovnaní s inými druhmi drahých kameňov, ale zároveň nevyzerajú horšie.

Na záver odporúčame tematické video:

Marissa