Chrysoprase stone - pán šťastia a bohatstva

Chrysopráza je exotický a vzácny kameň očarujúcej zelenej farby.Jeho tajomný zakalený zelený odtieň kryštálov dlhodobo získava srdcia znalcov drahokamov.Je považovaný za kameň bohatstva, úspechu, moci a luxusu, sprevádzajúci život predstaviteľov šľachty, úspešných a slávnych ľudí.

Vlastnosti nerastu

Minerál je členom skupiny priesvitných chalcedónov.Napriek svojmu zriedkavému zafarbeniu, chryzopráza nikdy nebola drahá.Najcennejšie sú tie, ktoré majú bohatú hustú zelenú farbu.Takýto tvárový drahokam možno ľahko zamieňať s smaragdom.

Názov kameňa tvoria dve grécke slová „chryzos“ - „zlato“ a „prasos“ - „pór“.Ak sa pozriete pozorne na drahokam, všimnete si jeho podobnosť s listami póru so zlatým odtieňom.

Od staroveku sa chryzopráza považuje za patróna bohatých a slávnych ľudí, ktorí vlastnili veľké mesto.A jeho zelená farba symbolizovala bohatstvo, obchodný úspech a vysokú inteligenciu.

V stredovekej Európe sa verilo, že chryzopráza pomáha stať sa bohatými a úspešnými, preto predstavitelia elity nosili s týmto drahokamom talismany,obchodníci a bankári.

Vynálezcovia a ľudia tvorivých povolaní oceňovali aj jeho vlastnosti.Koniec koncov, kameň prebúdza tvorivú energiu a inšpiráciu, zlepšuje náladu a spôsobuje jasné emócie a radosť zo života.

Minerál obsahuje energie uránu, ortuti a Jupitera a Venuša sa považuje za astrologickú planétu.Chrysoprase chráni svojho majiteľa pred závislými ľuďmi a „zlými“ očami a vracia všetku negativitu osobe, ktorá ho poslala.

Kameň má zaujímavú vlastnosť: jeho farba netrvá dlho, veľmi skoro vybledne.Ak skladujete drahokam v suchej miestnosti alebo vystavujete slnečnému žiareniu, jeho farba sa stratí.

Ak však kameň umiestnite na vlhké miesto alebo ho jednoducho zabalíte navlhčenou utierkou, jeho farby znovu žiaria sviežou a sviežou zeleňou.Tento účinok na minerál sa prejavuje prenikaním molekúl vody do jeho štruktúry.

Farba chryzoprázy

Klenot je vysoko cenený pre svoju neobvyklú a vzácnu farbu, ktorú nemožno zamieňať s iným minerálom.Chrysoprase vďačí za svoj bohatý zelený odtieň niklovým mikročasticiam obsiahnutým v mineráli.

Zvyčajne má chryzopráza jablko-zelený odtieň, ale farba sa môže meniť od modro-zelenej až po nasýtený smaragd.

Odrody nerastu

V závislosti od farby a stupňa priehľadnosti je nerast rozdelený do týchto odrôd:

  • Najvyšší stupeň je kameň najvyššej kvality,mať uniformusmaragdovo zelená farba.Má veľmi atraktívny vzhľad a takmer priesvitný - je viditeľný do hrúbky až 5 cm, má veľmi málo nečistôt.
  • Prvou triedou je jablkovo-zelený kameň s jednotnou štruktúrou bez vzoru.Je viditeľná do hrúbky až 2 cm, niekedy sa stretnú nepriehľadné škvrny.
  • Druhým stupňom je kameň bledomodro-zelenej farby so škvrnami a nepriehľadnými škvrnami.Sú prítomné nečistoty limonitu a iných minerálov.Vzťahuje sa na okrasné kamene.

Vklady nerastov

Vklady chryzoprázy sa nachádzajú v Austrálii, Nemecku, Poľsku, USA,Brazília a Kazachstan.Predtým sa kameň ťažil hlavne v poľských ložiskách.Práve tieto skvosty slúžili ako ozdoba kráľovských korún a komôr.

Austrália je dnes lídrom v ťažbe tohto kameňa.Minerál sa tiež nachádza v Urali, v Srbsku a Rumunsku, na Madagaskare.

Kúzlo drahokamu

Chrysopráza je už dlho známa svojimi magickými vlastnosťami a je silným talismanom.To je veril, že kameň chráni svojho majiteľa pred zlým okom a závisťou, klamstvom, ohováraním a intrikami chorých.Podporuje inovátorov a vynálezcov, pomáha ľuďom, ktorí sa usilujú o dokonalosť.

Okrem toho sú známe aj jeho magické vlastnosti:

  • Kameň má pozitívny vplyv na osobné vzťahy, je schopný vyvolať nové pocity a nadviazať a posilniť existujúce.Používa sa ako milostný elixír.
  • Pomôže pri výkone väzbyúspešné zmluvy a transakcie, zlepšuje finančnú situáciu, chráni pred stratami.
  • Chráni svojho vlastníka pred nehodami.Verilo sa, že klenot dokonca pomáha zachrániť rad smrti pred smrťou.
  • Strieborný kameň chráni pred temnými silami a nešťastníkmi.
  • Považuje sa za kameň, ktorý podporuje komunikáciu - priťahuje nových priateľov a užitočné kontakty.
  • Zlepšuje oratorické schopnosti, dodáva energiu optimizmu a zlepšuje náladu.

Majte však na pamäti, že ak chcete, aby kameň v plnej miere preukázal svoje magické vlastnosti, bude aktívny a rozhodný, prevezmite iniciatívu.Chrysoprase nemá rád ľudí, ktorí sú letargickí a pasívni, plávajú v prúde a nechcú zmeny vo svojom živote.

Ak chce kameň upozorniť svojho vlastníka nebezpečenstva, zmení farbu a zakalí sa.

Terapeutické vlastnosti

Minerál sa už dlho používa na liečbu očných chorôb, zlepšuje zrak.Je veľmi užitočné uvažovať o chryzopráze pre bolesť a bolesť v očiach.

Okrem toho má kameň upokojujúci a antidepresívny účinok, zlepšuje náladu a pomáha liečiť sexuálne poruchy.

Tiež sa predpokladá, že kameň má pozitívny vplyv na funkciu srdca.Preto je potrebné zahriať zahrievaný minerál pol hodiny do oblasti srdcovej čakry.Kombinácia chryzoprázy s ďalším kameňom „srdca“ - cornelian posilňuje túto akciu.

Minerál sa tiež používa na infúziu vody.K tomu, vložte kúsok vodyminerálne a trvajte na slnečnom svetle asi 5 hodín.Takáto voda sa používa na prechladnutie.

Pre koho je chrysopráza vhodná?

Astrologicky je chryzopráza spojená so vzduchom a chráni Vodnár.Zástupcovia tejto značky, ktorí majú amulet s chryzoprázou, si určite splnia svoje sny a túžby, uspejú vo všetkých snahách.Minerál však poskytuje podporu iba čestným, spravodlivým a milosrdným ľuďom, ktorí sú schopní myslieť nielen na svoje záujmy.

Ozdoba s chryzoprázou je veľmi užitočná na nosenie Tauru.Pomôže im prekonať lenivosť a pomalosť a povzbudí ich k aktívnym činom a neznámym činom.

Minerál bude energeticky podporovať ryby a kozorožec.Je užitočné nosiť ho pri rakovine, Strelcovi, Panne a Blíženci.

Zástupcovia Barana, Škorpióna, Váhy a Ľvova odovzdajú nerastu prebytočnú energiu, ktorú nemôžu dať správnym smerom.

Malo by sa poznamenať, že chryzopráza patrí k veľmi mierumilovným minerálom.Preto ho môžu nosiť takmer všetky znaky zverokruhu, pomôže tým všetkým úprimným a úprimným ľuďom.

Chrysoprase miluje neustále sa nosí.Z tohto dôvodu jeho farby jasnejšie a výraznejšie.A zabudnutý a opustený každým, stráca a stráca svoje magické vlastnosti.

Pozri tiež video o tomto neobvyklom kameni: